Blog - Najnowsze informacje o promocjach


03.01
2018
1209

Co spakować na zimową górską wycieczkę?

Co spakować na zimową górską wycieczkę?

Większość osób w górach zimą  jeździ na nartach lub snowboardzie na ośnieżonych i nowoczesnych stokach. Niektórzy wolą natomiast chodzić po górskich terenach i podziwiać niesamowite zimowe krajobrazy. Co warto wziąć na wycieczkę górską? Jaki strój ochroni nas przed zimnem i zapewni wygodę? Zapoznaj się z naszymi poradami!

Wycieczka w góry

Jeśli wybieramy się na niewymagającą wycieczkę w góry, która będzie raczej spacerem, to możemy wziąć ze sobą kilka drobnych rzeczy. Z pewnością trzeba zabrać jakąś żywność. Przygotuj kilka kanapek, małą paczkę kabanosów i batoniki czekoladowe lub czekoladę. Dzięki temu na wycieczce nikt nie będzie głodny i każdy zyska mnóstwo energii! Jedzenie warto zapakować do niedużego plecaka, do którego można też schować aparat fotograficzny, czy telefon.

Jak się ubrać na wyprawę w góry?

Gdy podejmiemy decyzję o tym, że chcemy się wybrać na długą wyprawę górską, to oprócz jedzenia i drobnych rzeczy potrzebny będzie nam wygodny i ciepły strój. Przede wszystkim trzeba założyć bieliznę termoaktywną, odprowadzającą wilgoć na zewnątrz. Następnie powinniśmy zaopatrzyć się w jakościowe i ciepłe spodnie oraz kurtkę przeciwwiatrową. Nie można zapomnieć o nieprzemakalnych butach zimowych, czapce z nausznikami oraz grubych rękawicach.

Apelujemy również o rozwagę! Zimowe warunki w górach bywają bardzo trudne, dlatego jeśli nie czujemy się na siłach, to lepiej nie ryzykować i zrezygnować z górskiej wyprawy. Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Kategorie: Poradnik
Tagi: wycieczka w góry, wycieczki, góry

Obserwuj nas

Komentarze


comments powered byDisqus

Więcej wpisów z bloga

Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »
Dieta bez węglowodanowa – na czym polega ?
Poradnik
16.02
2018
1209

Dieta bez węglowodanowa – na czym polega ?

Bądźmy szczerzy - całkowicie wyeliminować węglowodanów z diety się nie da. Jest to niewykonalne, niezdrowe i niemądre. Węglowodany są niezbędne w zdrowym jadłospisie, gdyż organizm uzyskuje z nich energię, a także błonnik pokarmowy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie