Blog - Najnowsze informacje o promocjach


27.10
2017
1209

Jak utrzymać porządek w domu?

Jak utrzymać porządek w domu?

W domu warto zawsze utrzymywać względny porządek. Nigdy nie wiemy, kiedy ktoś ze znajomych lub rodziny postanowi złożyć nam niespodziewaną wizytę. Utrzymanie porządku w mieszkaniu wcale nie jest trudne. Wystarczy wypracować sobie odpowiednie nawyki. Poniżej prezentujemy kilka rad, które wam w tym pomogą!

  1. Nie odkładaj na później

Pościel łóżko, kubek po kawie włóż do zmywarki, posprzątaj po śniadaniu. Wykonywanie prostych zadań, które służą porządkowi (a zajmują nam najwyżej kilka minut) często sprawia najwięcej trudności. Takie czynności warto wykonywać jednak natychmiast, unikniemy wtedy tworzenia się bałaganu.

  1. Wyrzuć niepotrzebne rzeczy

W nowoczesnym i czystym mieszkaniu mniej znaczy więcej. Niepotrzebne i szpecące dekoracje zbierające kurz, nieużywane kosmetyki i stare ubrania – tych rzeczy bez żalu możesz się pozbyć. Nie będą zajmowały potrzebnego miejsca a sprzątanie okaże się łatwiejsze.

  1. Odkładaj przedmioty na miejsce

Dzięki wyrobieniu sobie tego nawyku oszczędzisz sporo czasu na poszukiwaniu „zagubionych” rzeczy. Każda rzecz w domu powinna mieć swoje miejsce. Pomóc w tym mogą ozdobne pudełka na drobne przedmioty takie jak ładowarki, artykuły biurowe czy klucze.

  1. Skorzystaj z pomocy domowników

O wyjątkowe miejsce, jakim jest dom powinni dbać wszyscy jego mieszkańcy. Warto podzielić się obowiązkami, tak, aby każdy domownik miał przypisane konkretne zadania. Dla zapominalskich można sporządzić specjalny grafik sprzątania dzięki któremu unikniemy sprzeczek.

Kategorie: Poradnik
Tagi: porządek, utrzymanie czystości, mieszkanie, dom

Obserwuj nas

Komentarze


comments powered byDisqus

Więcej wpisów z bloga

Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »
Dieta bez węglowodanowa – na czym polega ?
Poradnik
16.02
2018
1209

Dieta bez węglowodanowa – na czym polega ?

Bądźmy szczerzy - całkowicie wyeliminować węglowodanów z diety się nie da. Jest to niewykonalne, niezdrowe i niemądre. Węglowodany są niezbędne w zdrowym jadłospisie, gdyż organizm uzyskuje z nich energię, a także błonnik pokarmowy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie