Blog - Najnowsze informacje o promocjach


05.10
2017
1209

Drewno kominkowe: jak je przygotować do sezonu?

Drewno kominkowe: jak je przygotować do sezonu?

Kominek to jedno z marzeń osób planujących budowę własnego domu. Długie jesienne i zimowe wieczory spędzone z książką przy rozgrzanym kominku to symbol sielanki i relaksu. Aby palenie w kominku było przyjemne konieczne jest zadbanie o odpowiedniej jakości drewno kominkowe. 

Drewno do palenie w kominku musi być przede wszystkim suche i odpowiednio przygotowane. Aby drewno dobrze się rozpalało, nie kopciło i zanieczyszczało szyb i przewodów kominowych oraz dawało odpowiednią ilość ciepła musi mieć odpowiednio niską wilgotność. Suszenie drewna kominkowego to długotrwały proces. Zależnie od rodzaju drewna może ono trwać od kilku miesięcy do nawet 2-3 lat.

Zamawiając drewno do kominka najczęściej otrzymujemy je już w formie pociętej i połupanej. Rzadko natomiast drewno jest odpowiednio wysuszone. Dlatego też niezbędne jest posiadania odpowiedniego miejsca od składowania i suszenia drewna. Warto kupować drewno z odpowiednim wyprzedzeniem. Dobrym zwyczajem jest kupowanie drewna na wiosnę i stosowanie go dopiero od jesieni i zimy następnego roku. Większość popularnych gatunków drewna kominkowego (buk, grab, brzoza) po 1, 5 rocznym odpowiednim składowaniu będzie świetnie wysuszone i doskonale nadające się do palenia.

Suszenia drewna kominkowego nie jest trudne. To po prostu odpowiednie jego ułożenia w suchym, osłoniętym od deszczu i przewiewnym miejscu i czekanie. Nie są wymagana żadne inne zabiegi pielęgnacyjne. Potrzebna nam jest jedynie drewutnia lub wiata na drewno. Muszą one mieć odpowiednią pojemność abyśmy mogli sukcesywnie uzupełniać zapasy.

Suche drewno kominkowe to gwarancja, że obsługa kominka będzie bezproblemowa. Pamiętajmy o tym, że palenia mokrym drewnem jest nieekonomiczne, nieefektywne energetycznie i szkodliwe dla środowiska a także dla naszego kominka.

Kategorie: Poradnik
Tagi: drewno kominkowe, kominek, brykiet

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie