Blog - Najnowsze informacje o promocjach


05.10
2017
1209

Drewno kominkowe: jak je przygotować do sezonu?

Drewno kominkowe: jak je przygotować do sezonu?

Kominek to jedno z marzeń osób planujących budowę własnego domu. Długie jesienne i zimowe wieczory spędzone z książką przy rozgrzanym kominku to symbol sielanki i relaksu. Aby palenie w kominku było przyjemne konieczne jest zadbanie o odpowiedniej jakości drewno kominkowe. 

Drewno do palenie w kominku musi być przede wszystkim suche i odpowiednio przygotowane. Aby drewno dobrze się rozpalało, nie kopciło i zanieczyszczało szyb i przewodów kominowych oraz dawało odpowiednią ilość ciepła musi mieć odpowiednio niską wilgotność. Suszenie drewna kominkowego to długotrwały proces. Zależnie od rodzaju drewna może ono trwać od kilku miesięcy do nawet 2-3 lat.

Zamawiając drewno do kominka najczęściej otrzymujemy je już w formie pociętej i połupanej. Rzadko natomiast drewno jest odpowiednio wysuszone. Dlatego też niezbędne jest posiadania odpowiedniego miejsca od składowania i suszenia drewna. Warto kupować drewno z odpowiednim wyprzedzeniem. Dobrym zwyczajem jest kupowanie drewna na wiosnę i stosowanie go dopiero od jesieni i zimy następnego roku. Większość popularnych gatunków drewna kominkowego (buk, grab, brzoza) po 1, 5 rocznym odpowiednim składowaniu będzie świetnie wysuszone i doskonale nadające się do palenia.

Suszenia drewna kominkowego nie jest trudne. To po prostu odpowiednie jego ułożenia w suchym, osłoniętym od deszczu i przewiewnym miejscu i czekanie. Nie są wymagana żadne inne zabiegi pielęgnacyjne. Potrzebna nam jest jedynie drewutnia lub wiata na drewno. Muszą one mieć odpowiednią pojemność abyśmy mogli sukcesywnie uzupełniać zapasy.

Suche drewno kominkowe to gwarancja, że obsługa kominka będzie bezproblemowa. Pamiętajmy o tym, że palenia mokrym drewnem jest nieekonomiczne, nieefektywne energetycznie i szkodliwe dla środowiska a także dla naszego kominka.

Kategorie: Poradnik
Tagi: drewno kominkowe, kominek, brykiet

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie