Blog - Najnowsze informacje o promocjach12.09
2017
1209

Młynek do kawy - na jaki się zdecydować?

Młynek do kawy - na jaki się zdecydować?

Wiele osób zaczyna każdy dzień od wypicia kawy i chce aby jej jakość była na wysokim poziomie. By tak się stało trzeba kupić kawę w ziarnach i za pomocą młynka odpowiednio ją zmielić. Czy wybór młynka ma duże znaczenie? Jak odpowiednio mielić kawę? Oto kilka wskazówek, które rozwieją wszelkie wątpliwości.

Wybór młynka do kawy

Młynek ręczny charakteryzuje się łatwością użytkowania oraz niską ceną. Za pomocą wolnoobrotowego mechanizmu napędzanego poprzez korbkę można zmielić ziarna świeżej kawy a następnie cieszyć się jej aromatem. Trzeba jednak uważać by nie przesadzić z intensywnością mielenia, ponieważ z drobnego miału nie zaparzy się kawowy napar.

Alternatywą dla młynka ręcznego jest model żarnowy, którego obsługa jest bardzo podobna i nie sprawia trudności. Jak działa? Elektrycznie napędzane żarna mielą ziarna kawy. Warto wybrać urządzenie mające opcję dostosowania grubości mielenia.

Młynek elektryczny cieszy się co raz większą popularnością smakoszy kawy. Jest bardzo prosty w obsłudze i zachwyca funkcjonalnością. Wystarczy włożyć garstkę ziaren do urządzenia i ustawić jaką chcemy uzyskać grubość przemiału. W przypadku tego modelu młynka nie można doprowadzić do sytuacji, w której ziarna kawy się nagrzeją, ponieważ stracą cały aromat i nie będą się nadawać do użytku.

Najgorszym rozwiązaniem jest młynek udarowy, który oczywiście zmieli kawę jednak jego zastosowanie sprawdza się bardziej w przypadku cukru oraz przypraw. By uzyskać efekt idealnie zmielonej kawy trzeba wielokrotnie przetestować to urządzenie.

Kategorie: Poradnik
Tagi: młynek do kawy, kawa, ziarna kawy

Obserwuj nas

Komentarze


comments powered byDisqus

Więcej wpisów z bloga

Empik wrócił do Arkadii
Porównania
26.09
2017
1209

Empik wrócił do Arkadii

Po trzech miesiącach remontu do warszawskiej Arkadii w końcu powrócił salon Empik. Już przed remontem był to jeden z największych Empików w Warszawie, oferujący szeroką gamę produktów i licznych wydarzeń kulturalnych, a po remoncie sklep oferuje klientom jeszcze przyjemniejsze zakupy. Na 1200 metrach kwadratowych znajdziemy najlepsze propozycje odkrywania kultury.

Czytaj więcej »
Urządzamy mieszkanie na jesień - naturalne ozdoby i dekoracje
Poradnik
26.09
2017
1209

Urządzamy mieszkanie na jesień - naturalne ozdoby i dekoracje

Jesień za oknem zazwyczaj nie dodaje energii, choć i ona może być piękna i słoneczna, mieniąc się kolorami różnobarwnych liści. Warto jednak w tym czasie, kiedy coraz silniej odczuwamy spadek energii, spróbować ożywić wnętrza domowe, poprawiając sobie w ten sposób humor i zmieniając nieco aranżację mieszkania lub domu.

Czytaj więcej »
Moda na sport z Biedronką
Porównania
25.09
2017
1209

Moda na sport z Biedronką

Kiedy skończył się już sezon wakacyjny i powoli zasłaniamy nasze, bardziej i mniej, wytrenowane ciała, warto zadbać o to, by efekty naszej pracy nie poszły na marne. Jeżeli natomiast motywacja do wysiłku fizycznego wzrasta w Tobie z każdym dniem zapraszamy do zapoznania się z ofertą sportową sieci sklepów Biedronka.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie