Blog - Najnowsze informacje o promocjach


12.09
2017
1209

Młynek do kawy - na jaki się zdecydować?

Młynek do kawy - na jaki się zdecydować?

Wiele osób zaczyna każdy dzień od wypicia kawy i chce aby jej jakość była na wysokim poziomie. By tak się stało trzeba kupić kawę w ziarnach i za pomocą młynka odpowiednio ją zmielić. Czy wybór młynka ma duże znaczenie? Jak odpowiednio mielić kawę? Oto kilka wskazówek, które rozwieją wszelkie wątpliwości.

Wybór młynka do kawy

Młynek ręczny charakteryzuje się łatwością użytkowania oraz niską ceną. Za pomocą wolnoobrotowego mechanizmu napędzanego poprzez korbkę można zmielić ziarna świeżej kawy a następnie cieszyć się jej aromatem. Trzeba jednak uważać by nie przesadzić z intensywnością mielenia, ponieważ z drobnego miału nie zaparzy się kawowy napar.

Alternatywą dla młynka ręcznego jest model żarnowy, którego obsługa jest bardzo podobna i nie sprawia trudności. Jak działa? Elektrycznie napędzane żarna mielą ziarna kawy. Warto wybrać urządzenie mające opcję dostosowania grubości mielenia.

Młynek elektryczny cieszy się co raz większą popularnością smakoszy kawy. Jest bardzo prosty w obsłudze i zachwyca funkcjonalnością. Wystarczy włożyć garstkę ziaren do urządzenia i ustawić jaką chcemy uzyskać grubość przemiału. W przypadku tego modelu młynka nie można doprowadzić do sytuacji, w której ziarna kawy się nagrzeją, ponieważ stracą cały aromat i nie będą się nadawać do użytku.

Najgorszym rozwiązaniem jest młynek udarowy, który oczywiście zmieli kawę jednak jego zastosowanie sprawdza się bardziej w przypadku cukru oraz przypraw. By uzyskać efekt idealnie zmielonej kawy trzeba wielokrotnie przetestować to urządzenie.

Kategorie: Poradnik
Tagi: młynek do kawy, kawa, ziarna kawy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie