Blog - Najnowsze informacje o promocjach


12.09
2017
1209

Grzejniki i kominki do Twojego wnętrza – jak wybrać najlepszy?

Grzejniki i kominki do Twojego wnętrza – jak wybrać najlepszy?

Jedną z najważniejszych decyzji podczas remontu lub wykańczania własnych czterech kątów jest wybór odpowiedniego systemu ogrzewania. To moment na dobranie grzejników i innych elementów docieplania wnętrz do warunków mieszkania. Jak zrobić to szybko, mądrze i ekonomicznie? 

Wybór odpowiednich grzejników jest jedną z najistotniejszych kwestii do rozstrzygnięcia przy planowym remoncie lub wykańczaniu mieszkania. Ponieważ w przypadku bloku są one podłączone do systemu centralnego ogrzewania, przy większości operacji na elementach do niego podłączonych niezbędna jest zgoda wspólnoty mieszkaniowej. System ogrzewania w budynkach wielomieszkaniowych opracowywany jest odgórnie i każdemu z lokali przyporządkowana jest odpowiednia ilość energii cieplnej, proporcjonalna do wielkości mieszkania. Kwestie mocy oraz materiału, z którego wykonany jest grzejnik także zależą od decyzji wspólnoty. To jednak do nas należy  decyzja dotycząca wyglądu grzejników.  Do nowoczesnych i minimalistycznych mieszkań idealnie pasować będą grzejniki dekoracyjne. Ich zaletą jest stylowy wygląd, który świetnie sprawdzi się w każdego rodzaju wnętrzach.

  

Remontując lub budując dom do wyboru mamy szeroki wybór sposobów ogrzewania powierzchni.  Na rynku dostępny jest wiele różnego rodzaju grzejników, z których każdy na pewno wybierze coś dla siebie. Decyzję odnośnie rodzaju , rozmiaru i materiału, z jakiego wykonany jest grzejnik powinno się podjąć jeszcze przed instalacją centralnego ogrzewania. Pozwoli nam to uniknąć problemów z funkcjonowaniem układu grzewczego.

Polacy najczęściej decydują się na grzejniki stalowe lub aluminiowe. Grzejnik stalowy charakteryzuje się niewielkim rozmiarem oraz lepszą mocą grzewczą. Ten najczęściej kupowany model sprawdzi się w niemal każdym wnętrzu. Grzejnik aluminiowy ma charakteryzuje się członową budową. Stosowany jest równie często ze względu na możliwość współpracy z nowoczesnymi kotłami oraz łatwą regulacją mocy grzania. Grzejniki tego rodzaju najlepiej instalować pod oknem, ponieważ w tym miejscu utrata ciepła z mieszkania jest największa.

  

Kominek z wkładem żeliwnym czy stalowym?

Zarówno w domu, jak i w mieszkaniu istnieje prosty sposób na stworzenie magicznej, jesiennej atmosfery. Wszystko za sprawą kominka. Oprócz tego, że świetnie wkomponuje się w aranżację każdego salonu to zapewnia także niesamowity widok żywego ognia, którym można się cieszyć przez cały rok.

Do domów najczęściej wybierane są kominki otwarte, z ceglanym paleniskiem, do którego funkcjonowania potrzeba dużej ilości drewna. Czy to dobry pomysł? Okazuje się, że niekoniecznie. W tego rodzaju kominkach częstotliwość wrzucania drewna do ognia nie przekłada się na efektywność ogrzewania pomieszczenia. Lepiej zainwestować w kominek z wkładem - cechuje się dużą wydajnością, zapewnia bezpieczeństwo i również podłączany jest do komina. W sklepach znajdziemy wiele rodzajów kominków z wkładem, a dzięki odpowiedniemu dobraniu obudowy, zarówno nowoczesne jak i tradycyjne wnętrza mogą zostać upiększone widokiem żywych płomieni. Wybierać możemy między mocnym wkładem żeliwnym a stalowym, który jest tańszy, aczkolwiek mniej wytrzymały. Ciekawym pomysłem jest też kominek narożny. W przypadku zastosowania tego rozwiązania mamy możliwość oglądania ognia w dwóch stron pokoju.

  

Biokominek idealny do mieszkania

Dla wszystkich posiadaczy mniejszych mieszkań w blokach, a także osób, które nie chcą przeprowadzać gruntownych zmian instalacji w domu powstało innowacyjne, bezpieczne rozwiązanie– biokominek. Ten model sprawdzi się w każdym, nawet niewielkim wnętrzu. Funkcjonowanie opiera się na procesie spalania biopaliwa, w wyniku którego powstaje para wodna. W przypadku tego rozwiązania ilość wytwarzanego dwutlenku węgla jest stosunkowo mała. Do prawidłowego jego odprowadzania wystarczy jedynie sprawnie działająca wentylacja pomieszczenia, w którym używany jest biokominek. Korzystanie z biokominka jest łatwe i bezpieczne. W przypadku spalania biopaliwa nie mamy do czynienia z kłopotliwą sadzą i popiołem. W sklepach można znaleźć różne modele biokominków, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

  

 

Komentarze


comments powered byDisqus

Więcej wpisów z bloga

Jak kupują seniorzy?
Poradnik
14.11
2017
1209

Jak kupują seniorzy?

Seniorzy po przejściu na emeryturę chcą żyć aktywnie. Chętnie podróżują, używają akcesoriów i gadżetów technologicznych oraz robią zakupy w sklepach online. Jak pokolenie starszych osób reaguje na nowinki w temacie nowoczesnych rozwiązań zakupowych? Jakimi są klientami? Sprawdzamy!

Czytaj więcej »
Black Friday 2017 – okazje na święta
Porównania
14.11
2017
1209

Black Friday 2017 – okazje na święta

Black Friday już 24 listopada. To doskonała okazja do tego, by kupić świąteczne prezenty dla bliskich w niskich cenach. W jakich sklepach znajdziemy największe przeceny w Czarny Piątek? Co warto kupić?

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie