Blog - Najnowsze informacje o promocjach


11.09
2017
1209

Rodzaje lokówek - jak wybrać najlepszą?

Rodzaje lokówek - jak wybrać najlepszą?

Lokówka jest urządzeniem, które pozwala na tworzenie bardzo różnorodnych fryzur. W sklepach można jednak znaleźć bardzo różnorodne modele i rodzaje lokówek - każda z nich różni się swoim przeznaczeniem, działaniem na włosy i efektem, jaki pozwala uzyskać. Jakie rodzaje lokówek można kupić w sklepach i czym się one charakteryzują?

Tradycyjna lokówka

Pozwala na uzyskanie loków o różnym kształcie oraz grubości. Posiada klips, który umożliwia przytrzymywanie włosów podczas kręcenia loków. Najpopularniejszy rodzaj lokówki.

Gruba lokówka

Można dzięki niej uzyskać loki o dużej średnicy i łagodne fale.

Lokówka stożkowa

Umożliwia utworzenie charakterystycznych loków, grubszych u nasady i coraz cieńszych w miarę zbliżania się do końcówek włosów. Ta lokówka nie posiada klipsa - dlatego zawsze dołączana jest do niej specjalna rękawica, pozwalająca na przytrzymanie włosów i uniknięcie oparzeń.

Lokówka automatyczna

Jest najwygodniejsza w użyciu - sama nawija włosy na wałek i kręci je, a uzyskane loki są identyczne pod względem skrętu, kształtu i rozmiaru. Nieumiejętne użytkowanie takiej lokówki może jednak skończyć się wkręceniem w nią włosów.

Lokówka połączona z suszarką

Pozwala na jednoczesne suszenie i układanie włosów, co z całą pewnością jest znaczną oszczędnością czasu. Nadaje włosom objętość i w efekcie daje raczej delikatne, naturalne fale niż mocno skręcone loki.

Lokówka płaska

Za jej pomocą można stworzyć loki o nietypowym, nieco geometrycznym, przyciągającym wzrok kształcie.

Komentarze


comments powered byDisqus

Więcej wpisów z bloga

Prezent na Dzień Dziadka – co kupić?
Poradnik
08.01
2018
1209

Prezent na Dzień Dziadka – co kupić?

Dzień Dziadka to wyjątkowa okazja, dlatego trzeba już teraz pomyśleć o zakupie podarunku. Nie wiesz co kupić? Nie przejmuj się! Przygotowaliśmy kilka propozycji z prezentami, z których dziadek powinien być zadowolony. Zapoznaj się!

Czytaj więcej »
Co robić, żeby zachować smukłą sylwetkę zimą?
Poradnik
05.01
2018
1209

Co robić, żeby zachować smukłą sylwetkę zimą?

W sezonie zimowym większość z nas ma większą skłonność do przybierania na wadze. Dzieje się tak, ponieważ z powodu brzydkiej i mroźnej aury, wiele czasu spędzamy w domu i praktycznie nie zażywamy ruchu. Niestety, często też podjadamy różne przysmaki, głównie z powodu nudy. To duży błąd! Oto kilka porad, dzięki którym zachowasz smukłą sylwetkę podczas zimy! Przeczytaj!

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie