Blog - Najnowsze informacje o promocjach


11.09
2017
1209

Rodzaje lokówek - jak wybrać najlepszą?

Rodzaje lokówek - jak wybrać najlepszą?

Lokówka jest urządzeniem, które pozwala na tworzenie bardzo różnorodnych fryzur. W sklepach można jednak znaleźć bardzo różnorodne modele i rodzaje lokówek - każda z nich różni się swoim przeznaczeniem, działaniem na włosy i efektem, jaki pozwala uzyskać. Jakie rodzaje lokówek można kupić w sklepach i czym się one charakteryzują?

Tradycyjna lokówka

Pozwala na uzyskanie loków o różnym kształcie oraz grubości. Posiada klips, który umożliwia przytrzymywanie włosów podczas kręcenia loków. Najpopularniejszy rodzaj lokówki.

Gruba lokówka

Można dzięki niej uzyskać loki o dużej średnicy i łagodne fale.

Lokówka stożkowa

Umożliwia utworzenie charakterystycznych loków, grubszych u nasady i coraz cieńszych w miarę zbliżania się do końcówek włosów. Ta lokówka nie posiada klipsa - dlatego zawsze dołączana jest do niej specjalna rękawica, pozwalająca na przytrzymanie włosów i uniknięcie oparzeń.

Lokówka automatyczna

Jest najwygodniejsza w użyciu - sama nawija włosy na wałek i kręci je, a uzyskane loki są identyczne pod względem skrętu, kształtu i rozmiaru. Nieumiejętne użytkowanie takiej lokówki może jednak skończyć się wkręceniem w nią włosów.

Lokówka połączona z suszarką

Pozwala na jednoczesne suszenie i układanie włosów, co z całą pewnością jest znaczną oszczędnością czasu. Nadaje włosom objętość i w efekcie daje raczej delikatne, naturalne fale niż mocno skręcone loki.

Lokówka płaska

Za jej pomocą można stworzyć loki o nietypowym, nieco geometrycznym, przyciągającym wzrok kształcie.

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie