Blog - Najnowsze informacje o promocjach03.09
2017
1209

Miód Manuka jako najzdrowszy miód na świecie

Miód Manuka jako najzdrowszy miód na świecie

Od wielu już lat miód Manuka stanowi przedmiot wielu badań prowadzonych przez naukowców, którzy są zafascynowani jego właściwościami. Póki co wytwarzany jest on jedynie w Nowej Zelandii z krzewu nazywanego właśnie manukiem.

Według specjalistów wyjątkowość tego właśnie miodu polega na znaczącej zawartości takiego związku jak metyloglioksal, który znany jest w świecie medycyny z tego, że jest całkowicie naturalny, ma silne właściwości antybakteryjne, doskonale działa również wzmacniająco na układ immunologiczny oraz wspomaga procesy zachodzące w układzie pokarmowym.

Miód manuka bardzo często wykorzystuje się w wielu płynach przeznaczonych do płukania jamy ustnej, co tylko dowodzi jego niesamowitych i bardzo silnych właściwości antybakteryjnych. Jest równie skuteczny, a niekiedy nawet znacznie skuteczniejszy od pozostałych płynów będących w ofercie rynkowej. Wielu lekarz mówi, że miód manuka może być również stosowany do pielęgnacji ran, nie tylko w warunkach domowych, bowiem stosowany jest w niektórych gabinetach lekarskich do opatrywania ran, zastępując tym samym środki antybiotyczne, które nie każdy może z różnych przyczyn przyjmować.

Naukowcy póki co pracują nad zastosowaniem tego miodu w terapiach antyrakowych. Pierwsze przeprowadzone pod tym kątem badania pozwalają na optymizm w tek kwestii. Jednak nadal wymaga to bardzo wielu skomplikowanych badań, dlatego też póki co osoby z nowotworami nie są poddawane nawet eksperymentalnemu leczeniu z wykorzystaniem miodu manuka.

Kategorie: Poradnik
Tagi: miód, miód manuka, miody, zakupy

Obserwuj nas

Komentarze


comments powered byDisqus

Więcej wpisów z bloga

Empik wrócił do Arkadii
Porównania
26.09
2017
1209

Empik wrócił do Arkadii

Po trzech miesiącach remontu do warszawskiej Arkadii w końcu powrócił salon Empik. Już przed remontem był to jeden z największych Empików w Warszawie, oferujący szeroką gamę produktów i licznych wydarzeń kulturalnych, a po remoncie sklep oferuje klientom jeszcze przyjemniejsze zakupy. Na 1200 metrach kwadratowych znajdziemy najlepsze propozycje odkrywania kultury.

Czytaj więcej »
Urządzamy mieszkanie na jesień - naturalne ozdoby i dekoracje
Poradnik
26.09
2017
1209

Urządzamy mieszkanie na jesień - naturalne ozdoby i dekoracje

Jesień za oknem zazwyczaj nie dodaje energii, choć i ona może być piękna i słoneczna, mieniąc się kolorami różnobarwnych liści. Warto jednak w tym czasie, kiedy coraz silniej odczuwamy spadek energii, spróbować ożywić wnętrza domowe, poprawiając sobie w ten sposób humor i zmieniając nieco aranżację mieszkania lub domu.

Czytaj więcej »
Moda na sport z Biedronką
Porównania
25.09
2017
1209

Moda na sport z Biedronką

Kiedy skończył się już sezon wakacyjny i powoli zasłaniamy nasze, bardziej i mniej, wytrenowane ciała, warto zadbać o to, by efekty naszej pracy nie poszły na marne. Jeżeli natomiast motywacja do wysiłku fizycznego wzrasta w Tobie z każdym dniem zapraszamy do zapoznania się z ofertą sportową sieci sklepów Biedronka.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie