Blog - Najnowsze informacje o promocjach


03.09
2017
1209

Miód Manuka jako najzdrowszy miód na świecie

Miód Manuka jako najzdrowszy miód na świecie

Od wielu już lat miód Manuka stanowi przedmiot wielu badań prowadzonych przez naukowców, którzy są zafascynowani jego właściwościami. Póki co wytwarzany jest on jedynie w Nowej Zelandii z krzewu nazywanego właśnie manukiem.

Według specjalistów wyjątkowość tego właśnie miodu polega na znaczącej zawartości takiego związku jak metyloglioksal, który znany jest w świecie medycyny z tego, że jest całkowicie naturalny, ma silne właściwości antybakteryjne, doskonale działa również wzmacniająco na układ immunologiczny oraz wspomaga procesy zachodzące w układzie pokarmowym.

Miód manuka bardzo często wykorzystuje się w wielu płynach przeznaczonych do płukania jamy ustnej, co tylko dowodzi jego niesamowitych i bardzo silnych właściwości antybakteryjnych. Jest równie skuteczny, a niekiedy nawet znacznie skuteczniejszy od pozostałych płynów będących w ofercie rynkowej. Wielu lekarz mówi, że miód manuka może być również stosowany do pielęgnacji ran, nie tylko w warunkach domowych, bowiem stosowany jest w niektórych gabinetach lekarskich do opatrywania ran, zastępując tym samym środki antybiotyczne, które nie każdy może z różnych przyczyn przyjmować.

Naukowcy póki co pracują nad zastosowaniem tego miodu w terapiach antyrakowych. Pierwsze przeprowadzone pod tym kątem badania pozwalają na optymizm w tek kwestii. Jednak nadal wymaga to bardzo wielu skomplikowanych badań, dlatego też póki co osoby z nowotworami nie są poddawane nawet eksperymentalnemu leczeniu z wykorzystaniem miodu manuka.

Kategorie: Poradnik
Tagi: miód, miód manuka, miody, zakupy

Obserwuj nas

Komentarze


comments powered byDisqus

Więcej wpisów z bloga

Sonda: Czy gazetki są przydatnym źródłem informacji o promocjach?
Porównania
17.11
2017
1209

Sonda: Czy gazetki są przydatnym źródłem informacji o promocjach?

Ponad połowa ankietowanych twierdzi, że gazetka promocyjna jest dla nich przydatnym narzędziem do poszukiwania najlepszych ofert promocyjnych. Uczestnicy sondy wyjaśniają, że z gazetek korzystają w celu wyszukania dla siebie najlepszej oferty na poszukiwane produkty. Gazetki promocyjne wyraźnie ułatwiają podejmowanie decyzji zakupowych.

Czytaj więcej »
Najlepsze pomysły na niestandardowe dekoracje bożonarodzeniowe
Poradnik
17.11
2017
1209

Najlepsze pomysły na niestandardowe dekoracje bożonarodzeniowe

W sklepach znajdziemy mnóstwo propozycji z bożonarodzeniowymi dekoracjami, jednak zwykle są one mało pomysłowe i sztampowe. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest przygotowanie własnych, oryginalnych ozdób świątecznych. Jak je zrobić? Przedstawiamy kilka pomysłów, z którymi naprawdę warto się zapoznać!

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie