Blog - Najnowsze informacje o promocjach


03.09
2017
1209

Miód Manuka jako najzdrowszy miód na świecie

Miód Manuka jako najzdrowszy miód na świecie

Od wielu już lat miód Manuka stanowi przedmiot wielu badań prowadzonych przez naukowców, którzy są zafascynowani jego właściwościami. Póki co wytwarzany jest on jedynie w Nowej Zelandii z krzewu nazywanego właśnie manukiem.

Według specjalistów wyjątkowość tego właśnie miodu polega na znaczącej zawartości takiego związku jak metyloglioksal, który znany jest w świecie medycyny z tego, że jest całkowicie naturalny, ma silne właściwości antybakteryjne, doskonale działa również wzmacniająco na układ immunologiczny oraz wspomaga procesy zachodzące w układzie pokarmowym.

Miód manuka bardzo często wykorzystuje się w wielu płynach przeznaczonych do płukania jamy ustnej, co tylko dowodzi jego niesamowitych i bardzo silnych właściwości antybakteryjnych. Jest równie skuteczny, a niekiedy nawet znacznie skuteczniejszy od pozostałych płynów będących w ofercie rynkowej. Wielu lekarz mówi, że miód manuka może być również stosowany do pielęgnacji ran, nie tylko w warunkach domowych, bowiem stosowany jest w niektórych gabinetach lekarskich do opatrywania ran, zastępując tym samym środki antybiotyczne, które nie każdy może z różnych przyczyn przyjmować.

Naukowcy póki co pracują nad zastosowaniem tego miodu w terapiach antyrakowych. Pierwsze przeprowadzone pod tym kątem badania pozwalają na optymizm w tek kwestii. Jednak nadal wymaga to bardzo wielu skomplikowanych badań, dlatego też póki co osoby z nowotworami nie są poddawane nawet eksperymentalnemu leczeniu z wykorzystaniem miodu manuka.

Kategorie: Poradnik
Tagi: miód, miód manuka, miody, zakupy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie