Blog - Najnowsze informacje o promocjach


12.08
2017
1209

Na co zwrócić uwagę przy wyborze tornistra dla dziecka?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze tornistra dla dziecka?

Źle dobrany plecak może wywołać wadę postawy u dziecka oraz zmniejszyć pojemność jego młodych płuc. Przyczynia się także do mrowienia rąk, bólu kręgosłupa oraz migren. Dlatego tak duże znaczenie ma wybór odpowiedniego modelu tornistra.

Ergonomia kształtu

Dobry tornister dziecięcy powinien mieć przede wszystkim odpowiedni, ergonomiczny kształt. Musi być dopasowany do wzrostu dziecka oraz stosunkowo lekki. Oprócz tego duże znaczenie ma prawidłowe pakowanie tornistra, a także właściwy sposób jego noszenia. Wiele dzieci miewa nawyki związane z noszeniem plecaka na jednym ramieniu, co może bardzo niekorzystnie wpłynąć na ich zdrowie. Dobry plecak powinien być usztywniony, co pozwoli na zachowanie prawidłowej postawy nawet w takim przypadku. Tornister musi być także wyprofilowany. Zaletą może być obecność dodatkowej, poziomej klamry do zapięcia w pasie, dzięki czemu noszony ciężar będzie równomiernie rozłożony.

Optymalna budowa i dodatki

Odpowiednio usztywniony tył plecaka powinien dobrze przylegać do pleców dziecka. Duże znaczenie ma obecność wybrzuszenia, dzięki któremu lędźwiowy odcinek kręgosłupa będzie lepiej podpierany. Tornister powinien być z tyłu sztywny, co pozwoli uniknąć dyskomfortu związanego z transportem książek i przyborów szkolnych. Warto zwrócić także na obecność miękkich, szerokich szelek z regulacją. Najlepszym rozwiązaniem są modele, które posiadają wiele przegródek i kieszeni. Również dzięki temu zawartość plecaka będzie lepiej rozmieszczona, a jego noszenie nie będzie związane z wysiłkiem.

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie