Blog - Najnowsze informacje o promocjach


12.08
2017
1209

Na co zwrócić uwagę przy wyborze tornistra dla dziecka?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze tornistra dla dziecka?

Źle dobrany plecak może wywołać wadę postawy u dziecka oraz zmniejszyć pojemność jego młodych płuc. Przyczynia się także do mrowienia rąk, bólu kręgosłupa oraz migren. Dlatego tak duże znaczenie ma wybór odpowiedniego modelu tornistra.

Ergonomia kształtu

Dobry tornister dziecięcy powinien mieć przede wszystkim odpowiedni, ergonomiczny kształt. Musi być dopasowany do wzrostu dziecka oraz stosunkowo lekki. Oprócz tego duże znaczenie ma prawidłowe pakowanie tornistra, a także właściwy sposób jego noszenia. Wiele dzieci miewa nawyki związane z noszeniem plecaka na jednym ramieniu, co może bardzo niekorzystnie wpłynąć na ich zdrowie. Dobry plecak powinien być usztywniony, co pozwoli na zachowanie prawidłowej postawy nawet w takim przypadku. Tornister musi być także wyprofilowany. Zaletą może być obecność dodatkowej, poziomej klamry do zapięcia w pasie, dzięki czemu noszony ciężar będzie równomiernie rozłożony.

Optymalna budowa i dodatki

Odpowiednio usztywniony tył plecaka powinien dobrze przylegać do pleców dziecka. Duże znaczenie ma obecność wybrzuszenia, dzięki któremu lędźwiowy odcinek kręgosłupa będzie lepiej podpierany. Tornister powinien być z tyłu sztywny, co pozwoli uniknąć dyskomfortu związanego z transportem książek i przyborów szkolnych. Warto zwrócić także na obecność miękkich, szerokich szelek z regulacją. Najlepszym rozwiązaniem są modele, które posiadają wiele przegródek i kieszeni. Również dzięki temu zawartość plecaka będzie lepiej rozmieszczona, a jego noszenie nie będzie związane z wysiłkiem.

Komentarze


comments powered byDisqus

Więcej wpisów z bloga

Prezent na Dzień Dziadka – co kupić?
Poradnik
08.01
2018
1209

Prezent na Dzień Dziadka – co kupić?

Dzień Dziadka to wyjątkowa okazja, dlatego trzeba już teraz pomyśleć o zakupie podarunku. Nie wiesz co kupić? Nie przejmuj się! Przygotowaliśmy kilka propozycji z prezentami, z których dziadek powinien być zadowolony. Zapoznaj się!

Czytaj więcej »
Co robić, żeby zachować smukłą sylwetkę zimą?
Poradnik
05.01
2018
1209

Co robić, żeby zachować smukłą sylwetkę zimą?

W sezonie zimowym większość z nas ma większą skłonność do przybierania na wadze. Dzieje się tak, ponieważ z powodu brzydkiej i mroźnej aury, wiele czasu spędzamy w domu i praktycznie nie zażywamy ruchu. Niestety, często też podjadamy różne przysmaki, głównie z powodu nudy. To duży błąd! Oto kilka porad, dzięki którym zachowasz smukłą sylwetkę podczas zimy! Przeczytaj!

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie