Blog - Najnowsze informacje o promocjach


12.08
2017
1209

Na co zwrócić uwagę przy wyborze tornistra dla dziecka?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze tornistra dla dziecka?

Źle dobrany plecak może wywołać wadę postawy u dziecka oraz zmniejszyć pojemność jego młodych płuc. Przyczynia się także do mrowienia rąk, bólu kręgosłupa oraz migren. Dlatego tak duże znaczenie ma wybór odpowiedniego modelu tornistra.

Ergonomia kształtu

Dobry tornister dziecięcy powinien mieć przede wszystkim odpowiedni, ergonomiczny kształt. Musi być dopasowany do wzrostu dziecka oraz stosunkowo lekki. Oprócz tego duże znaczenie ma prawidłowe pakowanie tornistra, a także właściwy sposób jego noszenia. Wiele dzieci miewa nawyki związane z noszeniem plecaka na jednym ramieniu, co może bardzo niekorzystnie wpłynąć na ich zdrowie. Dobry plecak powinien być usztywniony, co pozwoli na zachowanie prawidłowej postawy nawet w takim przypadku. Tornister musi być także wyprofilowany. Zaletą może być obecność dodatkowej, poziomej klamry do zapięcia w pasie, dzięki czemu noszony ciężar będzie równomiernie rozłożony.

Optymalna budowa i dodatki

Odpowiednio usztywniony tył plecaka powinien dobrze przylegać do pleców dziecka. Duże znaczenie ma obecność wybrzuszenia, dzięki któremu lędźwiowy odcinek kręgosłupa będzie lepiej podpierany. Tornister powinien być z tyłu sztywny, co pozwoli uniknąć dyskomfortu związanego z transportem książek i przyborów szkolnych. Warto zwrócić także na obecność miękkich, szerokich szelek z regulacją. Najlepszym rozwiązaniem są modele, które posiadają wiele przegródek i kieszeni. Również dzięki temu zawartość plecaka będzie lepiej rozmieszczona, a jego noszenie nie będzie związane z wysiłkiem.

Komentarze


comments powered byDisqus

Więcej wpisów z bloga

Jak kupują seniorzy?
Poradnik
14.11
2017
1209

Jak kupują seniorzy?

Seniorzy po przejściu na emeryturę chcą żyć aktywnie. Chętnie podróżują, używają akcesoriów i gadżetów technologicznych oraz robią zakupy w sklepach online. Jak pokolenie starszych osób reaguje na nowinki w temacie nowoczesnych rozwiązań zakupowych? Jakimi są klientami? Sprawdzamy!

Czytaj więcej »
Black Friday 2017 – okazje na święta
Porównania
14.11
2017
1209

Black Friday 2017 – okazje na święta

Black Friday już 24 listopada. To doskonała okazja do tego, by kupić świąteczne prezenty dla bliskich w niskich cenach. W jakich sklepach znajdziemy największe przeceny w Czarny Piątek? Co warto kupić?

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie