Blog - Najnowsze informacje o promocjach12.08
2017
1209

Na co zwrócić uwagę przy wyborze tornistra dla dziecka?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze tornistra dla dziecka?

Źle dobrany plecak może wywołać wadę postawy u dziecka oraz zmniejszyć pojemność jego młodych płuc. Przyczynia się także do mrowienia rąk, bólu kręgosłupa oraz migren. Dlatego tak duże znaczenie ma wybór odpowiedniego modelu tornistra.

Ergonomia kształtu

Dobry tornister dziecięcy powinien mieć przede wszystkim odpowiedni, ergonomiczny kształt. Musi być dopasowany do wzrostu dziecka oraz stosunkowo lekki. Oprócz tego duże znaczenie ma prawidłowe pakowanie tornistra, a także właściwy sposób jego noszenia. Wiele dzieci miewa nawyki związane z noszeniem plecaka na jednym ramieniu, co może bardzo niekorzystnie wpłynąć na ich zdrowie. Dobry plecak powinien być usztywniony, co pozwoli na zachowanie prawidłowej postawy nawet w takim przypadku. Tornister musi być także wyprofilowany. Zaletą może być obecność dodatkowej, poziomej klamry do zapięcia w pasie, dzięki czemu noszony ciężar będzie równomiernie rozłożony.

Optymalna budowa i dodatki

Odpowiednio usztywniony tył plecaka powinien dobrze przylegać do pleców dziecka. Duże znaczenie ma obecność wybrzuszenia, dzięki któremu lędźwiowy odcinek kręgosłupa będzie lepiej podpierany. Tornister powinien być z tyłu sztywny, co pozwoli uniknąć dyskomfortu związanego z transportem książek i przyborów szkolnych. Warto zwrócić także na obecność miękkich, szerokich szelek z regulacją. Najlepszym rozwiązaniem są modele, które posiadają wiele przegródek i kieszeni. Również dzięki temu zawartość plecaka będzie lepiej rozmieszczona, a jego noszenie nie będzie związane z wysiłkiem.

Komentarze


comments powered byDisqus

Więcej wpisów z bloga

Młodzieżowa oferta w Złotych Tarasach
Porównania
18.09
2017
1209

Młodzieżowa oferta w Złotych Tarasach

Złote Tarasy zawsze mają do zaproponowania klientom ciekawe oferty odzieżowe. Tym razem centrum handlowe przygotowało kampanię #wybieramzlote dla młodych osób  z modowymi trendami na sezon jesienno-zimowy. Na wszystkich zainteresowanych czekają też różne atrakcje, niespodzianki i konkursy z nagrodami. Jak wygląda program tego wydarzenia?

Czytaj więcej »
Idealny prezent dla chłopaka
Poradnik
18.09
2017
1209

Idealny prezent dla chłopaka

Urodziny bądź imieniny ukochanego zbliżają się wielkimi krokami, a w głowie brak pomysłów na to co kupić? A może ma to być prezent bez żadnej większej okazji? Oto kilka propozycji, dzięki którym wybierzesz wyjątkowy upominek dla chłopaka.

Czytaj więcej »
Płatności mobilne Scan&Go w sklepach sieci Carrefour
Porównania
17.09
2017
1209

Płatności mobilne Scan&Go w sklepach sieci Carrefour

Sieć sklepów Carrefour umożliwia klientom zupełnie nową i innowacyjną formę płatności za zakupy. Za pomocą aplikacji Scan&Go kupowanie produktów będzie o wiele prostsze. To idealna opcja dla wszystkich, którzy chcą kontrolować swoje wydatki i lubią nowoczesne rozwiązania. Na czym polega Scan&Go?

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie