Blog - Najnowsze informacje o promocjach11.08
2017
1209

Barcelona - światowa stolica secesji

Barcelona - światowa stolica secesji

Dla wielu z nas Barcelona to nie tylko tętniące życiem ulice i urzekająca historycznymi zaułkami Dzielnica Gotycka. To przede wszystkim piękne przykłady secesyjnej architektury. Dzieła Gaudiego to jedna z najlepszych wizytówek, jakimi może się pochwalić Barcelona. Biura podróży od lat zachęcają do lepszego poznawania tego pięknego miasta, przy czym wycieczki śladami Gaudiego cieszą się wyjątkową popularnością. Czym urzeka hiszpańska secesja?

Miasto Gaudiego

Barcelona, miasto znane z najpiękniejszych dzieł Gaudiego, zachwyci każdego miłośnika architektury oraz stylu secesyjnego. Antonio Gaudi to jeden z tych architektów, dzięki którym secesja stała się światowym trendem. Jego wizje sprawiły też, że oblicze Barcelony zmieniło się w znacznym stopniu. Wiele budynków, które dziś biura podróży umieszczają w swych programach jako ważne atrakcje, są przecież jego dziełem. Doskonałym przykładem może tu być słynny kościół Sagrada Familia, który – choć wciąż jeszcze pozostaje w budowie – od ponad stu lat jest jednym z najważniejszych elementów w panoramie tego miasta. To od wizyty przy tej świątyni turyści zazwyczaj rozpoczynają swe wycieczki po Barcelonie. To najsłynniejsze dzieło Gaudiego, jednak nie tylko ono zasługuje tu na wyróżnienie.

Secesyjna Barcelona

Barcelona kryje wiele niespodzianek dla miłośników secesji. Jedną z tych najciekawszych jest Casa Mila, choć i Casa Vicens wzbudza wielkie zainteresowanie. Ważnym punktem w programie każdej wycieczki śladami Gaudiego jest Parc Guell. Mieści się tu małe muzeum, w którym można zdobyć wiele ciekawych informacji na temat tego architekta oraz jego wspaniałej twórczości. Piękna zieleń oraz gęsta sieć alejek spacerowych to czynniki, dzięki którym ten park już dawno stał się miejscem atrakcyjnym dla turystów. biura podróży zachęcają zatem, by w programie swej wycieczki po secesyjnej Barcelonie uwzględnić również wizytę w tym miejscu.

Komentarze


comments powered byDisqus

Więcej wpisów z bloga

Dlaczego powinniśmy jeść dynię?
Poradnik
17.10
2017
1209

Dlaczego powinniśmy jeść dynię?

Dynia kojarzy się wszystkim ze Świętem Duchów – Halloween, które jest popularne zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Niestety, w naszym kraju nie cieszy się dużym zainteresowaniem. Okazuje się, że powinniśmy ją jeść jak najczęściej, ponieważ zawiera wiele cennych wartości odżywczych. Co trzeba o niej wiedzieć? Przeczytaj i przekonaj się do tego warzywa!

Czytaj więcej »
Gdzie pojechać na wakacje jesienią?
Poradnik
17.10
2017
1209

Gdzie pojechać na wakacje jesienią?

Podczas gdy większość z nas powoli wyjmuje z głębi szafy zimowe kurtki i akcesoria, w biurach podróży i nie tylko wciąż trwa sezon na wycieczki. Wczesna jesień to doskonały czas na urlop. Popularne kurorty są już wtedy mniej zatłoczone a temperatura pozwala na swobodne spacery przez cały dzień. Okazuje się także, że to właśnie teraz najbardziej opłaca się wybrać na urlop w cieplejszym miejscu. Jesienią, popularne wycieczki przeceniane są nawet o 30% ! Poniżej prezentujemy kilka ciekawych pomysłów na udany urlop jesienią.

Czytaj więcej »
Przygotuj rozgrzewające herbaty na chłodną aurę
Poradnik
16.10
2017
1209

Przygotuj rozgrzewające herbaty na chłodną aurę

Jesień, to trudna pora roku dla każdego z nas, ponieważ na zewnątrz jest zimno, mokro i nieprzyjemnie. W taką aurę łatwo się przeziębić i stracić dobry nastrój. Co w tej sytuacji może pomóc? Przygotuj herbatę, dzięki której się rozgrzejesz i odzyskasz humor. Oto kilka przepisów na wyjątkowe napary. Zobacz!

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie