Blog - Najnowsze informacje o promocjach11.08
2017
1209

Barcelona - światowa stolica secesji

Barcelona - światowa stolica secesji

Dla wielu z nas Barcelona to nie tylko tętniące życiem ulice i urzekająca historycznymi zaułkami Dzielnica Gotycka. To przede wszystkim piękne przykłady secesyjnej architektury. Dzieła Gaudiego to jedna z najlepszych wizytówek, jakimi może się pochwalić Barcelona. Biura podróży od lat zachęcają do lepszego poznawania tego pięknego miasta, przy czym wycieczki śladami Gaudiego cieszą się wyjątkową popularnością. Czym urzeka hiszpańska secesja?

Miasto Gaudiego

Barcelona, miasto znane z najpiękniejszych dzieł Gaudiego, zachwyci każdego miłośnika architektury oraz stylu secesyjnego. Antonio Gaudi to jeden z tych architektów, dzięki którym secesja stała się światowym trendem. Jego wizje sprawiły też, że oblicze Barcelony zmieniło się w znacznym stopniu. Wiele budynków, które dziś biura podróży umieszczają w swych programach jako ważne atrakcje, są przecież jego dziełem. Doskonałym przykładem może tu być słynny kościół Sagrada Familia, który – choć wciąż jeszcze pozostaje w budowie – od ponad stu lat jest jednym z najważniejszych elementów w panoramie tego miasta. To od wizyty przy tej świątyni turyści zazwyczaj rozpoczynają swe wycieczki po Barcelonie. To najsłynniejsze dzieło Gaudiego, jednak nie tylko ono zasługuje tu na wyróżnienie.

Secesyjna Barcelona

Barcelona kryje wiele niespodzianek dla miłośników secesji. Jedną z tych najciekawszych jest Casa Mila, choć i Casa Vicens wzbudza wielkie zainteresowanie. Ważnym punktem w programie każdej wycieczki śladami Gaudiego jest Parc Guell. Mieści się tu małe muzeum, w którym można zdobyć wiele ciekawych informacji na temat tego architekta oraz jego wspaniałej twórczości. Piękna zieleń oraz gęsta sieć alejek spacerowych to czynniki, dzięki którym ten park już dawno stał się miejscem atrakcyjnym dla turystów. biura podróży zachęcają zatem, by w programie swej wycieczki po secesyjnej Barcelonie uwzględnić również wizytę w tym miejscu.

Komentarze


comments powered byDisqus

Więcej wpisów z bloga

Jak wybrać fotelik samochodowy?
Poradnik
19.08
2017
1209

Jak wybrać fotelik samochodowy?

Młodzi rodzice stają przed wieloma ważnymi decyzjami związanymi z wyprawką dla niemowlaka. Muszą zaopatrzyć się w mnóstwo drobnych rzeczy do pielęgnacji bobasa, zabawki, malutkie ubranka, wózek dziecięcy, meble do dziecięcego pokoju. A jeżeli mają samochód, przed nimi jeszcze jeden bardzo ważny zakup – fotelik samochodowy.

Czytaj więcej »
Wybieramy telefon dla seniora - najpopularniejsze modele
Porównania
19.08
2017
1209

Wybieramy telefon dla seniora - najpopularniejsze modele

Telefon komórkowy mają nie tylko młodzi ludzie, ale także seniorzy. Chociaż największym zainteresowaniem cieszą się smartfony, to jednak starsze osoby zazwyczaj preferują klasyczne modele bezdotykowe.

Czytaj więcej »
Przepis na pyszne tosty z dodatkami!
Poradnik
19.08
2017
1209

Przepis na pyszne tosty z dodatkami!

W programach śniadaniowych ciągle padają nowe przepisy na śniadania, a Ty ciągle jesz tosty? Doskonale to rozumiemy. Są one jednym z najpyszniejszych i najszybszych w przygotowaniu dań.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie