Blog - Najnowsze informacje o promocjach


11.08
2017
1209

Barcelona - światowa stolica secesji

Barcelona - światowa stolica secesji

Dla wielu z nas Barcelona to nie tylko tętniące życiem ulice i urzekająca historycznymi zaułkami Dzielnica Gotycka. To przede wszystkim piękne przykłady secesyjnej architektury. Dzieła Gaudiego to jedna z najlepszych wizytówek, jakimi może się pochwalić Barcelona. Biura podróży od lat zachęcają do lepszego poznawania tego pięknego miasta, przy czym wycieczki śladami Gaudiego cieszą się wyjątkową popularnością. Czym urzeka hiszpańska secesja?

Miasto Gaudiego

Barcelona, miasto znane z najpiękniejszych dzieł Gaudiego, zachwyci każdego miłośnika architektury oraz stylu secesyjnego. Antonio Gaudi to jeden z tych architektów, dzięki którym secesja stała się światowym trendem. Jego wizje sprawiły też, że oblicze Barcelony zmieniło się w znacznym stopniu. Wiele budynków, które dziś biura podróży umieszczają w swych programach jako ważne atrakcje, są przecież jego dziełem. Doskonałym przykładem może tu być słynny kościół Sagrada Familia, który – choć wciąż jeszcze pozostaje w budowie – od ponad stu lat jest jednym z najważniejszych elementów w panoramie tego miasta. To od wizyty przy tej świątyni turyści zazwyczaj rozpoczynają swe wycieczki po Barcelonie. To najsłynniejsze dzieło Gaudiego, jednak nie tylko ono zasługuje tu na wyróżnienie.

Secesyjna Barcelona

Barcelona kryje wiele niespodzianek dla miłośników secesji. Jedną z tych najciekawszych jest Casa Mila, choć i Casa Vicens wzbudza wielkie zainteresowanie. Ważnym punktem w programie każdej wycieczki śladami Gaudiego jest Parc Guell. Mieści się tu małe muzeum, w którym można zdobyć wiele ciekawych informacji na temat tego architekta oraz jego wspaniałej twórczości. Piękna zieleń oraz gęsta sieć alejek spacerowych to czynniki, dzięki którym ten park już dawno stał się miejscem atrakcyjnym dla turystów. biura podróży zachęcają zatem, by w programie swej wycieczki po secesyjnej Barcelonie uwzględnić również wizytę w tym miejscu.

Komentarze


comments powered byDisqus

Więcej wpisów z bloga

Smartfon idealnym prezentem świątecznym!
Poradnik
06.12
2017
1209

Smartfon idealnym prezentem świątecznym!

W dzisiejszych czasach smartfon jest niezbędnym urządzeniem dla każdego z nas. Korzystamy z niego codziennie i dzięki wielu aplikacjom po prostu ułatwiamy sobie życie. Jeśli ktoś nie ma pomysłu na prezent pod choinkę dla bliskiej osoby, to może zdecydować się na zakup smartfona! Przedstawiamy kilka modeli, które są warte uwagi. Zapoznaj się!

Czytaj więcej »
Co zrobić, by nie kupić bliskiej osobie niechcianego prezentu pod choinkę?
Poradnik
06.12
2017
1209

Co zrobić, by nie kupić bliskiej osobie niechcianego prezentu pod choinkę?

Okres przedświąteczny bywa dla większości z nas niezwykle stresujący. Dlaczego? Wtedy kupujemy prezenty pod choinkę swoim bliskim i często nie wiemy, czy wybrane rzeczy przypadną im do gustu. Według badania przeprowadzonego przez Kantar TNS dla eBay, co trzeci Polak dostaje w Święta Bożego Narodzenia niechciany upominek. Dowiedz się więcej!

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie