Blog - Najnowsze informacje o promocjach


10.08
2017
1209

Kuchenka mikrofalowa szkodzi zdrowiu?

Kuchenka mikrofalowa szkodzi zdrowiu?

Kuchenka mikrofalowa jest dużym udogodnieniem. Pozwala na wygodne podgrzanie jedzenia. Wystarczy zaledwie kilkadziesiąt sekund do maksymalnie kilku minut, by jedzenie stało się ciepłe. Wiele osób obawia się jednak szkodliwego działania tego urządzenia. A jak jest w rzeczywistości i czy naprawdę istnieją powody do zmartwień?

Działanie kuchenek mikrofalowych

Przede wszystkim warto wiedzieć, jaka jest specyfika mikrofalówki. Urządzenie zmienia energię elektryczną w fale elektromagnetyczne, inaczej nazywane mikrofalami. Następnie fale te stymulują cząsteczki wody znajdującej się w żywności, by zaczęły drgać i zamieniać energię na ciepło.

To co z tym promieniowaniem?

Kuchenka mikrofalowa emituje co prawda fale, jednak są to fale niejonizujące, podobne do promieniowania telefonu komórkowego. Mimo, że są one znacznie silniejsze, jednocześnie nie przedostają się na zewnątrz. Kuchenki mikrofalowe mają bowiem metalowe osłony, które nie wypuszczają promieni z obrębu urządzenia, przez co nie mogą mieć one szkodliwego wpływu na zdrowie.

Jakość żywności

Co prawda każda forma gotowania czy podgrzewania sprawia, że pożywienie traci część wartości odżywczych. Dzieje się tak pod wpływem wysokiej temperatury. Oczywiste jest więc, że mikrofalówka w trakcie podgrzewania zmniejszy wartość odżywczą w pożywieniu, jednak nie w większym stopniu niż w przypadku skorzystania z innej metody obróbki termicznej.

Brak bezpośredniego zagrożenia

Kuchenki mikrofalowe są więc użytecznym i nieszkodliwym urządzeniem, które może znacznie ułatwić codzienne przygotowywanie posiłków. Nie należy obawiać się promieniowania czy obniżenia wartości odżywczych jedzenia. Warto jednak pamiętać, by nie wkładać do kuchenki pojemników, które nie nadają się do użytku w mikrofalówce.

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie