Blog - Najnowsze informacje o promocjach


10.08
2017
1209

Dlaczego warto nadal używać nawigacji GPS?

Dlaczego warto nadal używać nawigacji GPS?

Obecnie, kiedy niemal każdy posiada smartfona, tradycyjna nawigacja powoli zaczyna być uważana za niepotrzebny wydatek. W końcu wystarczy tylko dostęp do internetu i już przy pomocy urządzenia mobilnego można sprawdzić daną trasę. Dlaczego mimo wszystko warto jednak korzystać z nawigacji GPS?

 

GPS przydatny za granicą

Już zaledwie kilka kilometrów po przekroczeniu granicy darmowa nawigacja w smartfonie staje się praktycznie bezużyteczna. Wszystko za sprawą wysokich opłat za transfer danych poza krajem. Co prawda istnieje możliwość zapisania wybranych fragmentów mapy i korzystania z nich offline, jednak problem pojawi się, gdy zaistnieje konieczność zmiany trasy czy po prostu pomyli się drogę. Problemem mogą być jednak nie tylko same opłaty za roaming, ale także kwestia transferu danych – jeśli zostanie on wykorzystany, nawigacja w urządzeniu mobilnym okaże się bezużyteczna.

Nawigacja GPS a dokładność

Darmowe rozwiązania zazwyczaj bazują na nieaktualnych mapach. Wiele nowych obiektów czy ulic nie jest uwzględnianych podczas nawigacji. W przypadku urządzenia GPS sprawa wygląda znacznie lepiej. Producenci wyszli naprzeciw potrzebom swoich klientów i zazwyczaj oferują darmowe aktualizacje. Dzięki temu po zakupie urządzenia nie trzeba już ponosić dodatkowych kosztów, a jednocześnie można mieć pewność, że bazuje się na aktualnych mapach.

Informacje o korkach

Nawigacja GPS pozwala także na zaplanowanie trasy tak, by nie utknąć w korku. O ile darmowa nawigacja na smartfonach nie uwzględnia godzin szczytu, niektóre modele klasycznej nawigacji już taką opcję posiadają. GPS pozwala więc na bieżące dostosowywanie trasy do aktualnej sytuacji na drogach, by uniknąć opóźnień spowodowanych staniem w korkach.

Kategorie: Poradnik
Tagi: nawigacja gps, nawigacja samochodowa, gps

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce
Polecamy
20.09
2018
1209

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce

Sieć sklepów Biedronka regularnie zaskakuje swoich klientów ciekawymi okazjami. I tak stało się tym razem... W "zielonej" gazetce obowiązującej od 19.09 do 30.09.2018 roku możemy znaleźć niezwykle ciekawe promocje które znacznie ułatwią nam codzienne życie. Na jakie "Okazje Tygodnia" możemy liczyć?

Czytaj więcej »
Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!
Poradnik
05.09
2018
1209

Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!

Początek września to czas kiedy w sklepach pojawiają się promocje back to school. To idealny moment by dokupić za stosunkowo niewielkie pieniądze wszystkie niezbędne artykuły szkolne, ale i nie tylko...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie