Blog - Najnowsze informacje o promocjach


10.08
2017
1209

Dlaczego warto nadal używać nawigacji GPS?

Dlaczego warto nadal używać nawigacji GPS?

Obecnie, kiedy niemal każdy posiada smartfona, tradycyjna nawigacja powoli zaczyna być uważana za niepotrzebny wydatek. W końcu wystarczy tylko dostęp do internetu i już przy pomocy urządzenia mobilnego można sprawdzić daną trasę. Dlaczego mimo wszystko warto jednak korzystać z nawigacji GPS?

 

GPS przydatny za granicą

Już zaledwie kilka kilometrów po przekroczeniu granicy darmowa nawigacja w smartfonie staje się praktycznie bezużyteczna. Wszystko za sprawą wysokich opłat za transfer danych poza krajem. Co prawda istnieje możliwość zapisania wybranych fragmentów mapy i korzystania z nich offline, jednak problem pojawi się, gdy zaistnieje konieczność zmiany trasy czy po prostu pomyli się drogę. Problemem mogą być jednak nie tylko same opłaty za roaming, ale także kwestia transferu danych – jeśli zostanie on wykorzystany, nawigacja w urządzeniu mobilnym okaże się bezużyteczna.

Nawigacja GPS a dokładność

Darmowe rozwiązania zazwyczaj bazują na nieaktualnych mapach. Wiele nowych obiektów czy ulic nie jest uwzględnianych podczas nawigacji. W przypadku urządzenia GPS sprawa wygląda znacznie lepiej. Producenci wyszli naprzeciw potrzebom swoich klientów i zazwyczaj oferują darmowe aktualizacje. Dzięki temu po zakupie urządzenia nie trzeba już ponosić dodatkowych kosztów, a jednocześnie można mieć pewność, że bazuje się na aktualnych mapach.

Informacje o korkach

Nawigacja GPS pozwala także na zaplanowanie trasy tak, by nie utknąć w korku. O ile darmowa nawigacja na smartfonach nie uwzględnia godzin szczytu, niektóre modele klasycznej nawigacji już taką opcję posiadają. GPS pozwala więc na bieżące dostosowywanie trasy do aktualnej sytuacji na drogach, by uniknąć opóźnień spowodowanych staniem w korkach.

Kategorie: Poradnik
Tagi: nawigacja gps, nawigacja samochodowa, gps

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie