Blog - Najnowsze informacje o promocjach


09.08
2017
1209

Przepis na smaczne gofry

Przepis na smaczne gofry

Gofry kochają wszyscy - zarówno duzi jak i mali. Są to produkty uniwersalne - można je łączyć z różnymi dodatkami, według własnego uznania. Poniżej przedstawiamy prosty przepis na gofry. Zapraszamy do wspólnego pieczenia.

 

Co będzie nam potrzebne?

- 2 szklanki mąki pszennej

- 2 szklanki mleka

- 1 łyżeczka proszku do pieczenia

- szczypta soli

- 1 - 2 łyżki drobnego cukru do wypieków

- 1/3 szklanki oleju słonecznikowego

- 2 jajka (żółtka oddzielone od białek)

Sposób przygotowania:

1. Najpierw rozgrzewamy gofrownicę do określonej, odpowiedniej temperatury.

2. W międzyczasie, gdy gofrownica się rozgrzewa, mieszamy wszystkie powyższe składniki (oprócz białek jaj) i tworzymy z nich charakterystyczną masę.

3. Białka ubijamy osobno na pianę sztywną i następnie delikatnie mieszamy z przygotowaną wcześniej "miękką" masą. Pamiętajmy, że uzyskana w ten sposób mieszanina, musi mieć charakter jednorodny.

4. Na koniec całą tą mieszaninę wprowadzamy do gofrownicy i pieczemy przez kilka minut. Na koniec studzimy.

Dodatki

Gofry bez dodatków nie byłyby prawdziwymi goframi. Dlatego pomyślmy wcześniej o przygotowaniu odpowiednich artykułów spożywczych, które dodamy następnie do przygotowanych gofrów. Najpopularniejsze są gofry z owocami i bitą śmietaną. Mogą to być borówki (zwłaszcza polskie, dostępne w lipcu i na początku sierpnia) a także truskawki.

Wszystkie dodatki dodajemy do naszych gofrów zaraz po ostygnięciu. W ten sposób nasze gofry są jeszcze ciepłe i smaczniejsze.

gofrownica

Życzymy smacznego i zapraszamy do degustacji!

Kategorie: Poradnik
Tagi: gofry, gofry przepis, przepisy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie