Blog - Najnowsze informacje o promocjach


22.07
2017
1209

Siedzisko samochodowe zapewni dziecku komfortową i bezpieczną podróż

Siedzisko samochodowe zapewni dziecku komfortową i bezpieczną podróż

Gdy fotelik okazuje się być już zbędny, konieczne jest siedzisko dla dziecka. Każdy zmotoryzowany rodzic powinien w nie zainwestować, jeśli chce zapewnić bezpieczeństwo swojemu podopiecznemu i poprawić komfort podczas podróży. Pamiętajmy też o tym, że jeżdżenie z kilkulatkami bez owego elementu podróżnego jest nielegalne. Na jakie siedzisko samochodowe więc się zdecydować?

Wybieramy siedzisko samochodowe – na co zwrócić uwagę?  

Siedziska samochodowe powstały z myślą o dzieciach starszych. Dla niemowląt są zaś foteliki. Tak więc jeśli Twoje dziecko wyrosło już z fotelika, to należy przewozić je na podstawce. Składa się ona z siedziska i ograniczników bocznych, których zadaniem jest przytrzymanie pociechy na miejscu. Sięga się po takie rozwiązanie w przypadku dzieci powyżej 15 kilogramów. Obowiązek przewożenia nieletnich w siedziskach obowiązuje do czasu, aż skończą dwanaście lat lub osiągną wysokość powyżej 150 cm.

Siedzisko samochodowe charakteryzuje się tym, że nie posiada oparcia ani zagłówka, a więc zabezpiecza punktowo. Świetnie sprawdza się przy zderzeniach czołowych. Zaletą siedzisk jest to, że są one znacznie łatwiejsze w montażu i prostsze w obsłudze, niż ma to miejsc w przypadku fotelików. Wystarczy je położyć na tylnej kanapie i właściwie ułożyć pas przy podłokietniku. Nie ma więc problemu z ich demontażem, są lekkie i znacznie mniejsze niż foteliki. Podczas kupowania tego typu produktów, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Powinny być one nieszkodliwe dla zdrowia i wysokiej jakości. Dzięki temu zapewnimy dziecku bezpieczeństwo i poprawimy komfort podróży.

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie