Blog - Najnowsze informacje o promocjach


13.07
2017
1209

Niezbędne akcesoria dla amatora pieczenia

Niezbędne akcesoria dla amatora pieczenia

Każdy, kto spełnia się w roli kucharza lub cukiernika powinien mieć na wyposażeniu szereg bardzo przydatnych akcesoriów, które ułatwią mu przygotowywanie pysznych i pięknych wypieków.

Akcesoria do pieczenia dla miłośników wypieków

Oprócz wydajnego piekarnika, bez którego nie da rady upiec wyśmienitego, rozpływającego się w ustach ciasta dla całej rodziny jest cały szereg funkcjonalnych akcesoriów, które powinny znaleźć się w każdej kuchni. Jednym z nich jest odpowiednia blacha, na której zostaje ułożone gotowe ciasto i włożone do piekarnika.

Prawdziwy miłośnik cukiernictwa powinien w swojej kuchni mieć co najmniej kilka rodzajów blach: silikonową, metalową, ceramiczną oraz szklaną. Forma silikonowa idealnie sprawdza się zarówno do pieczenia, jak i do mrożenia pysznych specjałów. Z kolei forma ceramiczna idealnie nada się do pieczenia tart oraz wszystkich niskich ciast. Ponadto oprócz form potrzebne będą również narzędzia, takie jak łopatki, sitka, kule do ucierania ciasta oraz pędzelki do smarowania powierzchni wypieku.

Pieczenie i dekorowanie przygotowanych wypieków

Nie wystarczy jedynie upiec ciasto i podać je gościom - należy je ładnie udekorować, ponieważ nie od dziś wiadomo, że jemy również oczami. Do tej czynności idealnie posłużą wszelkiego rodzaju tylki cukiernicze, które różnią się między sobą końcówkami, a więc zapewniają również inne, ciekawe dekoracje.

Ponadto prawdziwym wielbicielom cukiernictwa szczególnie przydadzą się także rękawy cukiernicze, zabawne foremki do wykrawania ciasteczek o nietypowych kształtach czy śliczne akcesoria do dekorowania foremek, które idealnie sprawdzą się w przypadku babeczek.

Komentarze


comments powered byDisqus

Więcej wpisów z bloga

Co wprawi Cię w świąteczny nastrój?
Poradnik
01.12
2017
1209

Co wprawi Cię w świąteczny nastrój?

Zaczął się czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. W sklepach znajdziemy świąteczne oferty artykułów spożywczych, w centrach handlowych promocje na prezenty a na ulicach pojawiły się dekoracje z choinkami, mikołajami i kolorowymi światełkami. Czy udzieliła Ci się już bożonarodzeniowa atmosfera? Jeśli nie, to zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami, które sprawią, że poczujesz świąteczny nastrój!

Czytaj więcej »
Jakie rzeczy codziennego użytku powinniśmy wymieniać regularnie?
Poradnik
01.12
2017
1209

Jakie rzeczy codziennego użytku powinniśmy wymieniać regularnie?

Podczas kupowania artykułów spożywczych zawsze zwracamy uwagę na ich datę ważności, która znajduje się na opakowaniach. Rzeczy takie jak: ręcznik, szczoteczka do zębów, czy gąbka do kąpieli nie zawierają informacji o terminie przydatności, co wywołuje mylne wrażenie, iż można z nich korzystać przez bardzo długi czas. Wskazujemy, po jakim czasie należy wyrzucić niektóre rzeczy codziennego użytku. Przeczytaj!

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie