Blog - Najnowsze informacje o promocjach


13.07
2017
1209

Jak zdrowo się odżywiać?

Jak zdrowo się odżywiać?

Zdrowie jest dla człowieka najważniejsze w utrzymaniu zdrowia pomaga zdrowe odżywianie się. Polega ono na dostarczaniu organizmowi w odpowiednich ilościach składników odżywczych takich jak składniki mineralne, witaminy, tłuszcze, białko, węglowodany. Zdrowe odżywianie polega także polega na urozmaiceniu pod względem produktów żywnościowych, które wpłyną dobrze na zdrowie naszego organizmu.

Jak wskazują ostatnie badania najzdrowsze są produkty nieprzetworzone : mleko, owoce, warzywa, ziarna natomiast wysoce przetworze na przykład wędliny czy gotowe dania to produkty które należy spożywać sporadycznie należy także unikać częstych posiłków w barach szybkiej obsługi czy fast foodach, gdyż ich zbyt częste spożywanie negatywnie wpływa na nasze zdrowie.

W zdrowym odżywianiu się bardzo ważnym czynnikiem jest regularnie spożywanie posiłków, należy unikać głodzenia się przez cały dzień, a potem spożywania obfitego posiłku lepiej jeść częściej, ale w mniejszych ilościach. Najlepszym sposobem jest sporządzenie planu swoich posiłków.

Owoce i warzywa są bardzo ważnym elementem zdrowego odżywiania, ponieważ dostarczają niezbędnych witamin, których organizm człowieka sam nie wytwarza i zapobiegają między innymi otyłości czy miażdżycy tym samym pozytywnie wpływając na nasze zdrowie. Dostarczają również soli mineralnym i błonnika więc mimo, że niektórzy ich nie lubią należy je spożywać dla zdrowia.

Tłuszcze są również potrzebne organizmowi jednak w zbyt dużych ilościach mogą powodować na przykład chorobę serca, warto także wspomnieć że tłuszcze roślinne są lepsze dla naszego organizmu niż tłuszcze zwierzęce.

Nasze posiłki powinny być przede wszystkim urozmaicone nie istnieje jeden produkt, który zawiera wszystkie składniki odżywcze dlatego należy dopierać takie produkty, które będą urozmaicone pod względem składników odżywczych. Jak już wcześniej wspomniałem zdrowie jest bardzo ważne dlatego należy o nie dbać.

Kategorie: Poradnik
Tagi: zdrowa żywność, dieta, Zdrowie

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie