Blog - Najnowsze informacje o promocjach


13.07
2017
1209

Jak zdrowo się odżywiać?

Jak zdrowo się odżywiać?

Zdrowie jest dla człowieka najważniejsze w utrzymaniu zdrowia pomaga zdrowe odżywianie się. Polega ono na dostarczaniu organizmowi w odpowiednich ilościach składników odżywczych takich jak składniki mineralne, witaminy, tłuszcze, białko, węglowodany. Zdrowe odżywianie polega także polega na urozmaiceniu pod względem produktów żywnościowych, które wpłyną dobrze na zdrowie naszego organizmu.

Jak wskazują ostatnie badania najzdrowsze są produkty nieprzetworzone : mleko, owoce, warzywa, ziarna natomiast wysoce przetworze na przykład wędliny czy gotowe dania to produkty które należy spożywać sporadycznie należy także unikać częstych posiłków w barach szybkiej obsługi czy fast foodach, gdyż ich zbyt częste spożywanie negatywnie wpływa na nasze zdrowie.

W zdrowym odżywianiu się bardzo ważnym czynnikiem jest regularnie spożywanie posiłków, należy unikać głodzenia się przez cały dzień, a potem spożywania obfitego posiłku lepiej jeść częściej, ale w mniejszych ilościach. Najlepszym sposobem jest sporządzenie planu swoich posiłków.

Owoce i warzywa są bardzo ważnym elementem zdrowego odżywiania, ponieważ dostarczają niezbędnych witamin, których organizm człowieka sam nie wytwarza i zapobiegają między innymi otyłości czy miażdżycy tym samym pozytywnie wpływając na nasze zdrowie. Dostarczają również soli mineralnym i błonnika więc mimo, że niektórzy ich nie lubią należy je spożywać dla zdrowia.

Tłuszcze są również potrzebne organizmowi jednak w zbyt dużych ilościach mogą powodować na przykład chorobę serca, warto także wspomnieć że tłuszcze roślinne są lepsze dla naszego organizmu niż tłuszcze zwierzęce.

Nasze posiłki powinny być przede wszystkim urozmaicone nie istnieje jeden produkt, który zawiera wszystkie składniki odżywcze dlatego należy dopierać takie produkty, które będą urozmaicone pod względem składników odżywczych. Jak już wcześniej wspomniałem zdrowie jest bardzo ważne dlatego należy o nie dbać.

Kategorie: Poradnik
Tagi: zdrowa żywność, dieta, Zdrowie

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce
Polecamy
20.09
2018
1209

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce

Sieć sklepów Biedronka regularnie zaskakuje swoich klientów ciekawymi okazjami. I tak stało się tym razem... W "zielonej" gazetce obowiązującej od 19.09 do 30.09.2018 roku możemy znaleźć niezwykle ciekawe promocje które znacznie ułatwią nam codzienne życie. Na jakie "Okazje Tygodnia" możemy liczyć?

Czytaj więcej »
Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!
Poradnik
05.09
2018
1209

Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!

Początek września to czas kiedy w sklepach pojawiają się promocje back to school. To idealny moment by dokupić za stosunkowo niewielkie pieniądze wszystkie niezbędne artykuły szkolne, ale i nie tylko...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie