Blog - Najnowsze informacje o promocjach


12.07
2017
1209

Co wziąć pod uwagę wybierając dywan do pokoju dziennego?

Co wziąć pod uwagę wybierając dywan do pokoju dziennego?

Dywan to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego pokoju dziennego. Bez niego to pomieszczenie traci swój blask. Jak dobrać odpowiedni dywan? Trzeba wziąć pod uwagę podłogę, meble oraz znajdujące się w pokoju dodatki.

Jak dobrać dywan do podłogi?

W pokoju dziennym popularne obecnie, jasne dywany, pasują dobrze do podłóg o ciemniejszej barwie (np. z ciemnego drewna). W przypadku podłogi z bambusa lub z dębu (które posiadają jasny kolor), warto jest z kolei postawić na dywan o ciemniejszych kolorach. Może to być także dywan z wzorami, ale nie warto jest przesadzać w tej kwestii. Wystarczą 2-3 kolory, by nie doszło do przesycenia.

Jak dopasować dywan do mebli?

W przypadku mebli również warto jest postawić na kontrast. Wnętrza pokoi dziennych o jednolitej kolorystyce nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Ciemnobrązowy dywan do białych mebli lub biały dywan do czarnych mebli to kombinacje idealne dla tego typu pomieszczeń. Dobry efekt daje także mniejszy kontrast kolorów przy jednoczesnym manewrowaniu fakturą wykorzystanych materiałów (np. długie włosie dywanu i meble ze skóry, w podobnych odcieniach).

Dywan, a dodatki

Dodatki w pokoju dziennym powinny być dopasowane do dywanu pod względem kolorystycznym. W przypadku dywanu w jednolitym, mocnym kolorze, doskonałym rozwiązaniem może być zakup dodatków o podobnych barwach (np. zasłon lub poduszek na łóżko), z kolei w przypadku dywanu niejednolitego, z określonym wzorem, doskonałym rozwiązaniem będzie zakup dodatków w spokojnych, stonowanych barwach, które nie przyćmią go, sprawiając, że nie będzie on na siebie zwracał uwagi gości.

Kategorie: Poradnik
Tagi: dywan, dywany, dywany wełniane, dywany do salonu

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie