Blog - Najnowsze informacje o promocjach


12.07
2017
1209

Co wziąć pod uwagę wybierając dywan do pokoju dziennego?

Co wziąć pod uwagę wybierając dywan do pokoju dziennego?

Dywan to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego pokoju dziennego. Bez niego to pomieszczenie traci swój blask. Jak dobrać odpowiedni dywan? Trzeba wziąć pod uwagę podłogę, meble oraz znajdujące się w pokoju dodatki.

Jak dobrać dywan do podłogi?

W pokoju dziennym popularne obecnie, jasne dywany, pasują dobrze do podłóg o ciemniejszej barwie (np. z ciemnego drewna). W przypadku podłogi z bambusa lub z dębu (które posiadają jasny kolor), warto jest z kolei postawić na dywan o ciemniejszych kolorach. Może to być także dywan z wzorami, ale nie warto jest przesadzać w tej kwestii. Wystarczą 2-3 kolory, by nie doszło do przesycenia.

Jak dopasować dywan do mebli?

W przypadku mebli również warto jest postawić na kontrast. Wnętrza pokoi dziennych o jednolitej kolorystyce nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Ciemnobrązowy dywan do białych mebli lub biały dywan do czarnych mebli to kombinacje idealne dla tego typu pomieszczeń. Dobry efekt daje także mniejszy kontrast kolorów przy jednoczesnym manewrowaniu fakturą wykorzystanych materiałów (np. długie włosie dywanu i meble ze skóry, w podobnych odcieniach).

Dywan, a dodatki

Dodatki w pokoju dziennym powinny być dopasowane do dywanu pod względem kolorystycznym. W przypadku dywanu w jednolitym, mocnym kolorze, doskonałym rozwiązaniem może być zakup dodatków o podobnych barwach (np. zasłon lub poduszek na łóżko), z kolei w przypadku dywanu niejednolitego, z określonym wzorem, doskonałym rozwiązaniem będzie zakup dodatków w spokojnych, stonowanych barwach, które nie przyćmią go, sprawiając, że nie będzie on na siebie zwracał uwagi gości.

Kategorie: Poradnik
Tagi: dywan, dywany, dywany wełniane, dywany do salonu

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie