Blog - Najnowsze informacje o promocjach


12.07
2017
1209

Co wziąć pod uwagę wybierając dywan do pokoju dziennego?

Co wziąć pod uwagę wybierając dywan do pokoju dziennego?

Dywan to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego pokoju dziennego. Bez niego to pomieszczenie traci swój blask. Jak dobrać odpowiedni dywan? Trzeba wziąć pod uwagę podłogę, meble oraz znajdujące się w pokoju dodatki.

Jak dobrać dywan do podłogi?

W pokoju dziennym popularne obecnie, jasne dywany, pasują dobrze do podłóg o ciemniejszej barwie (np. z ciemnego drewna). W przypadku podłogi z bambusa lub z dębu (które posiadają jasny kolor), warto jest z kolei postawić na dywan o ciemniejszych kolorach. Może to być także dywan z wzorami, ale nie warto jest przesadzać w tej kwestii. Wystarczą 2-3 kolory, by nie doszło do przesycenia.

Jak dopasować dywan do mebli?

W przypadku mebli również warto jest postawić na kontrast. Wnętrza pokoi dziennych o jednolitej kolorystyce nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Ciemnobrązowy dywan do białych mebli lub biały dywan do czarnych mebli to kombinacje idealne dla tego typu pomieszczeń. Dobry efekt daje także mniejszy kontrast kolorów przy jednoczesnym manewrowaniu fakturą wykorzystanych materiałów (np. długie włosie dywanu i meble ze skóry, w podobnych odcieniach).

Dywan, a dodatki

Dodatki w pokoju dziennym powinny być dopasowane do dywanu pod względem kolorystycznym. W przypadku dywanu w jednolitym, mocnym kolorze, doskonałym rozwiązaniem może być zakup dodatków o podobnych barwach (np. zasłon lub poduszek na łóżko), z kolei w przypadku dywanu niejednolitego, z określonym wzorem, doskonałym rozwiązaniem będzie zakup dodatków w spokojnych, stonowanych barwach, które nie przyćmią go, sprawiając, że nie będzie on na siebie zwracał uwagi gości.

Kategorie: Poradnik
Tagi: dywan, dywany, dywany wełniane, dywany do salonu

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce
Polecamy
20.09
2018
1209

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce

Sieć sklepów Biedronka regularnie zaskakuje swoich klientów ciekawymi okazjami. I tak stało się tym razem... W "zielonej" gazetce obowiązującej od 19.09 do 30.09.2018 roku możemy znaleźć niezwykle ciekawe promocje które znacznie ułatwią nam codzienne życie. Na jakie "Okazje Tygodnia" możemy liczyć?

Czytaj więcej »
Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!
Poradnik
05.09
2018
1209

Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!

Początek września to czas kiedy w sklepach pojawiają się promocje back to school. To idealny moment by dokupić za stosunkowo niewielkie pieniądze wszystkie niezbędne artykuły szkolne, ale i nie tylko...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie