Blog - Najnowsze informacje o promocjach


11.07
2017
1209

Sprzęty, które ułatwią sprzątanie samochodu

Sprzęty, które ułatwią sprzątanie samochodu

Sprzątanie auta nie należy do ulubionych czynności Polaków, a wymówki unikania tych prac są bardzo różne - od braku czasu po zwykłą niechęć. A tymczasem zadbany i czysty samochód to doskonała wizytówka każdego kierowcy. Dlatego warto zadbać o to, aby prezentował się on naprawdę dobrze. W osiągnięciu tego celu pomogą nie tylko podstawowe akcesoria (takie jak wiadra, myjki,szczotki, gąbki, ręczniki, szampony, woski czy ściągaczki do wody), ale także nowoczesne urządzenia, które sprawią, iż sprzątanie auta stanie się czystą przyjemnością.

Odkurzacz samochodowy

Do sprzątania wnętrza samochodu można użyć odkurzacza domowego, ale znacznie lepszą opcją jest zaopatrzenie się w model przystosowany do sprzątania auta. Większość dostępnych modeli odkurzaczy samochodowych posiada co najmniej kilka szczotek i końcówek, co pozwala na wysprzątanie wszystkich powierzchni i najbardziej ukrytych zakamarków. Dodatkowo można wybrać model z funkcją piorącą, co umożliwia wyczyszczenie auta z użyciem detergentu. Niewątpliwą zaletą odkurzaczy samochodowych jest fakt, iż posiadają one wbudowane akumulatory, co pozwala na ich używanie bez konieczności podłączania do gniazdka.

Myjka ciśnieniowa

Wielu kierowców używa do czyszczenia auta zwykłego węża gumowego, który wprawdzie pozwala na skuteczne pozbycie się brudu, ale jednocześnie wymaga czasu i wysiłku. Alternatywą dla węża jest myjka ciśnieniowa, która umożliwia szybkie i efektywne wyczyszczenie karoserii z brudu, błota, kurzu i innych zanieczyszczeń. Zastosowanie wody pod ciśnieniem gwarantuje dotarcie do trudno dostępnych miejsc - na przykład w sytuacji, gdy auto posiada niestandardowe nadwozie.

Pianownica

Pianownica to niewielkie urządzenie (przypominające spryskiwacz do kwiatów), które umożliwia zastosowanie tak zwanej aktywnej piany. Detergent tego typu nie tylko pozwala na skuteczne pozbycie się brudu z wierzchniej warstwy samochodu, ale także ułatwia utrzymanie karoserii w dobrym stanie przez długi okres czasu. Stosowanie aktywnej piany jest niezwykle proste - wystarczy ją rozprowadzić na aucie (za pomocą pianownicy zamontowanej na kompresorze lub myjce ciśnieniowej), poczekać kilkanaście minut i dokładnie spłukać wodą. To niezwykle prosta, szybka i stosunkowo tania metoda mycia auta.

Zastosowanie wyżej wymienionych sprzętów sprawi, iż sprzątanie auta będzie czynnością szybką, efektywną i przyjemną. A jeżdżenie zadbanym i dobrze prezentującym się samochodem to najlepsza nagroda za poniesiony wysiłek.

Kategorie: Porównania
Tagi: odkurzacz, myjka ciśnieniowa, samochód

Obserwuj nas

Komentarze


comments powered byDisqus

Więcej wpisów z bloga

Co wprawi Cię w świąteczny nastrój?
Poradnik
01.12
2017
1209

Co wprawi Cię w świąteczny nastrój?

Zaczął się czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. W sklepach znajdziemy świąteczne oferty artykułów spożywczych, w centrach handlowych promocje na prezenty a na ulicach pojawiły się dekoracje z choinkami, mikołajami i kolorowymi światełkami. Czy udzieliła Ci się już bożonarodzeniowa atmosfera? Jeśli nie, to zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami, które sprawią, że poczujesz świąteczny nastrój!

Czytaj więcej »
Jakie rzeczy codziennego użytku powinniśmy wymieniać regularnie?
Poradnik
01.12
2017
1209

Jakie rzeczy codziennego użytku powinniśmy wymieniać regularnie?

Podczas kupowania artykułów spożywczych zawsze zwracamy uwagę na ich datę ważności, która znajduje się na opakowaniach. Rzeczy takie jak: ręcznik, szczoteczka do zębów, czy gąbka do kąpieli nie zawierają informacji o terminie przydatności, co wywołuje mylne wrażenie, iż można z nich korzystać przez bardzo długi czas. Wskazujemy, po jakim czasie należy wyrzucić niektóre rzeczy codziennego użytku. Przeczytaj!

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie