Blog - Najnowsze informacje o promocjach


11.07
2017
1209

Garnki na płytę indukcyjną — na co zwrócić uwagę?

Garnki na płytę indukcyjną — na co zwrócić uwagę?

Kuchenki indukcyjne coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Jednak wielu z nas ciągle obawia się, że kłopotem będzie dopasowanie do tego typu kuchenki odpowiednich garnków. Jak się okazuje, wcale to nie jest takie trudne. A garnki, które używamy do gotowania na kuchni gazowej i elektrycznej, mogą również reagować dobrze na indukcję.

Jakie garnki wybrać na płytę indukcyjną?

Aby móc gotować na płycie indukcyjnej potrzebne są odpowiednie garnki. Jednak spora większość produkowanych współcześnie — i nie tylko garnków — jest ferromagnetyczna, co sprawia, że idealnie nadaje się do indukcji. Tej właściwości właśnie — ferromagnetyzmu — musimy poszukiwać, jeśli chcemy wybrać garnki, które będą odpowiednie do przyrządzania potraw na kuchence indukcyjnej.

Jak sprawdzić, czy garnek jest ferromagnetyczny? Większość producentów oznacza to na dnie garnka lub informuje na etykiecie. Symbol, jaki powinniśmy szukać to zwojnica, która przypomina w swoim wyglądzie szlaczek lub płotek. Jeśli nie możemy odnaleźć takiego znaczka na garnku, to innym sposobem na sprawdzenie jego ferromagnetyczności jest użycie zwykłego magnesu. Jeśli garnek przyciągnie magnes, to możemy być pewni, że będzie on się nadawał doskonale na płytę.

Płyta indukcyjna wytwarza pole elektromagnetyczne, na które reagują naczynia wykonane ze specjalnych ferromagnetycznych metali, bądź zawierające takich dodatek. Jest to podstawowa zasada działania indukcji, dlatego tak ważne jest, aby sprawdzać, czy garnki, które kupujemy do naszej kuchenki, są ferromagnetyczne.

 

Więcej wpisów z bloga

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce
Polecamy
20.09
2018
1209

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce

Sieć sklepów Biedronka regularnie zaskakuje swoich klientów ciekawymi okazjami. I tak stało się tym razem... W "zielonej" gazetce obowiązującej od 19.09 do 30.09.2018 roku możemy znaleźć niezwykle ciekawe promocje które znacznie ułatwią nam codzienne życie. Na jakie "Okazje Tygodnia" możemy liczyć?

Czytaj więcej »
Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!
Poradnik
05.09
2018
1209

Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!

Początek września to czas kiedy w sklepach pojawiają się promocje back to school. To idealny moment by dokupić za stosunkowo niewielkie pieniądze wszystkie niezbędne artykuły szkolne, ale i nie tylko...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie