Blog - Najnowsze informacje o promocjach


11.07
2017
1209

Garnki na płytę indukcyjną — na co zwrócić uwagę?

Garnki na płytę indukcyjną — na co zwrócić uwagę?

Kuchenki indukcyjne coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Jednak wielu z nas ciągle obawia się, że kłopotem będzie dopasowanie do tego typu kuchenki odpowiednich garnków. Jak się okazuje, wcale to nie jest takie trudne. A garnki, które używamy do gotowania na kuchni gazowej i elektrycznej, mogą również reagować dobrze na indukcję.

Jakie garnki wybrać na płytę indukcyjną?

Aby móc gotować na płycie indukcyjnej potrzebne są odpowiednie garnki. Jednak spora większość produkowanych współcześnie — i nie tylko garnków — jest ferromagnetyczna, co sprawia, że idealnie nadaje się do indukcji. Tej właściwości właśnie — ferromagnetyzmu — musimy poszukiwać, jeśli chcemy wybrać garnki, które będą odpowiednie do przyrządzania potraw na kuchence indukcyjnej.

Jak sprawdzić, czy garnek jest ferromagnetyczny? Większość producentów oznacza to na dnie garnka lub informuje na etykiecie. Symbol, jaki powinniśmy szukać to zwojnica, która przypomina w swoim wyglądzie szlaczek lub płotek. Jeśli nie możemy odnaleźć takiego znaczka na garnku, to innym sposobem na sprawdzenie jego ferromagnetyczności jest użycie zwykłego magnesu. Jeśli garnek przyciągnie magnes, to możemy być pewni, że będzie on się nadawał doskonale na płytę.

Płyta indukcyjna wytwarza pole elektromagnetyczne, na które reagują naczynia wykonane ze specjalnych ferromagnetycznych metali, bądź zawierające takich dodatek. Jest to podstawowa zasada działania indukcji, dlatego tak ważne jest, aby sprawdzać, czy garnki, które kupujemy do naszej kuchenki, są ferromagnetyczne.

 

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie