Blog - Najnowsze informacje o promocjach


10.07
2017
1209

Projektor czy telewizor?

Projektor czy telewizor?

Wiele osób zastanawia się co wybrać - projektor czy telewizor? Które urządzenie lepiej się sprawdzi i pozwoli na głębsze doznania wizualne? Co bardziej się opłaca? W zasadzie jednoznaczna odpowiedź na to pytanie wydaje się niemożliwa, ponieważ wiele w tym względzie zależy od osobistych preferencji użytkowników, ich możliwości finansowych, a także dostępnego miejsca. Z pewnością jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety i wady.

Wielkość obrazu - główna zaleta projektora

Za wyborem projektora mogą przemawiać przede wszystkim jego niewielkie gabaryty. Nowoczesne projektory to urządzenia przenośnie o niewielkich rozmiarach, które przy tym umożliwiają oglądanie obrazu o przekątnej nawet do 150 cali. Ekran telewizyjny nie daje takich możliwości.

Małe pomieszczenia - czy tylko na telewizor?

Do niedawna panowało powszechne przekonanie, że projektor nadaje się tylko do dużych pomieszczeń, że w małych salach czy pokojach oglądanie obrazu wyświetlanego na projektorze nie będzie komfortowe. Jednak i z tym problemem poradzili sobie producenci projektorów. Nowoczesne urządzenia rewelacyjnie nadają się zarówno do małych jak i dużych pomieszczeń.

Wybierając projektor do małego pokoju należy zwrócić uwagę na ustawienie jego soczewek i luster. Warto szukać na opakowaniu informacji dotyczących tego, w jakiej odległości od ściany urządzenie powinno być umieszczone. Projektory o bardzo krótkim rzucie mogą stać zaledwie kilkadziesiąt centymetrów od ściany, a jakość wyświetlanego obrazu w żaden sposób na tym nie ucierpi.

Komentarze


comments powered byDisqus

Więcej wpisów z bloga

Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »
Dieta bez węglowodanowa – na czym polega ?
Poradnik
16.02
2018
1209

Dieta bez węglowodanowa – na czym polega ?

Bądźmy szczerzy - całkowicie wyeliminować węglowodanów z diety się nie da. Jest to niewykonalne, niezdrowe i niemądre. Węglowodany są niezbędne w zdrowym jadłospisie, gdyż organizm uzyskuje z nich energię, a także błonnik pokarmowy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie