Blog - Najnowsze informacje o promocjach


08.07
2017
1209

Woda czy napój? Co lepiej pić latem?

Woda czy napój? Co lepiej pić latem?

Mamy lato a to oznacza, że trzeba czymś ugasić pragnienie (zwłaszcza, kiedy słupek rtęci szybuje szybko w górę). Często zamiast po wodę, sięgamy wtedy po zwykłe, słodzone napoje. Czy jest to dobre rozwiązanie?

Co nam daje zwykła woda?

Woda jest najważniejszą substancją w naszym organizmie. Nie tylko przyspiesza ona reakcje chemiczne w jego obrębie, ale jest też doskonałym rozpuszczalnikiem i... chłodziwem. Picie dużej ilości wody (nawet podczas upałów) nie jest niewskazane. Zwłaszcza, jeśli jest to niegazowana woda mineralna.

Napój? Uważaj!

Inaczej sytuacja wygląda z popularnymi napojami gazowanymi. Zawierają one mnóstwo cukru, co przedkłada się na jego odkładanie w naszym ciele i w konsekwencji - wzrost masy ciała i cukrzycę. Warto również zaznaczyć, że częste picie napojów słodzonych może również doprowadzić do uszkodzenia nerek.

Skąd o tym wiemy?

Źródłem tych tez są badania, które zostały przeprowadzone przez naukowców z Instituto Nacional de Cardiología Ignacio Chávez w Meksyku. Doświadczenia przeprowadzone na szczurach jasno wskazywały, że te, którym podawało się zwykłą wodę nie miały problemu z nerkami. Co ciekawe, szczury którym podawano mieszankę słodzików odpowiadającą substancjom wchodzącym w skład napojów słodzonych już po kilku tygodniach takiej "kuracji", wykazywały stan znacznego odwodnienia. Oczywiście z biegiem czasu pojawiły się również bardzo poważne problemy z nerkami.

Podsumowując, picie napojów słodzonych w małych ilościach nie wpłynie negatywnie na Twój stan zdrowia. Jeśli jednak spożywasz duże ilości słodzonych napojów, zastanów się nad zmianą diety.

Kategorie: Poradnik
Tagi: woda, napój, co pić, woda mineralna

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie