Blog - Najnowsze informacje o promocjach08.07
2017
1209

Woda czy napój? Co lepiej pić latem?

Woda czy napój? Co lepiej pić latem?

Mamy lato a to oznacza, że trzeba czymś ugasić pragnienie (zwłaszcza, kiedy słupek rtęci szybuje szybko w górę). Często zamiast po wodę, sięgamy wtedy po zwykłe, słodzone napoje. Czy jest to dobre rozwiązanie?

Co nam daje zwykła woda?

Woda jest najważniejszą substancją w naszym organizmie. Nie tylko przyspiesza ona reakcje chemiczne w jego obrębie, ale jest też doskonałym rozpuszczalnikiem i... chłodziwem. Picie dużej ilości wody (nawet podczas upałów) nie jest niewskazane. Zwłaszcza, jeśli jest to niegazowana woda mineralna.

Napój? Uważaj!

Inaczej sytuacja wygląda z popularnymi napojami gazowanymi. Zawierają one mnóstwo cukru, co przedkłada się na jego odkładanie w naszym ciele i w konsekwencji - wzrost masy ciała i cukrzycę. Warto również zaznaczyć, że częste picie napojów słodzonych może również doprowadzić do uszkodzenia nerek.

Skąd o tym wiemy?

Źródłem tych tez są badania, które zostały przeprowadzone przez naukowców z Instituto Nacional de Cardiología Ignacio Chávez w Meksyku. Doświadczenia przeprowadzone na szczurach jasno wskazywały, że te, którym podawało się zwykłą wodę nie miały problemu z nerkami. Co ciekawe, szczury którym podawano mieszankę słodzików odpowiadającą substancjom wchodzącym w skład napojów słodzonych już po kilku tygodniach takiej "kuracji", wykazywały stan znacznego odwodnienia. Oczywiście z biegiem czasu pojawiły się również bardzo poważne problemy z nerkami.

Podsumowując, picie napojów słodzonych w małych ilościach nie wpłynie negatywnie na Twój stan zdrowia. Jeśli jednak spożywasz duże ilości słodzonych napojów, zastanów się nad zmianą diety.

Kategorie: Poradnik
Tagi: woda, napój, co pić, woda mineralna

Obserwuj nas

Komentarze


comments powered byDisqus

Więcej wpisów z bloga

Empik wrócił do Arkadii
Porównania
26.09
2017
1209

Empik wrócił do Arkadii

Po trzech miesiącach remontu do warszawskiej Arkadii w końcu powrócił salon Empik. Już przed remontem był to jeden z największych Empików w Warszawie, oferujący szeroką gamę produktów i licznych wydarzeń kulturalnych, a po remoncie sklep oferuje klientom jeszcze przyjemniejsze zakupy. Na 1200 metrach kwadratowych znajdziemy najlepsze propozycje odkrywania kultury.

Czytaj więcej »
Urządzamy mieszkanie na jesień - naturalne ozdoby i dekoracje
Poradnik
26.09
2017
1209

Urządzamy mieszkanie na jesień - naturalne ozdoby i dekoracje

Jesień za oknem zazwyczaj nie dodaje energii, choć i ona może być piękna i słoneczna, mieniąc się kolorami różnobarwnych liści. Warto jednak w tym czasie, kiedy coraz silniej odczuwamy spadek energii, spróbować ożywić wnętrza domowe, poprawiając sobie w ten sposób humor i zmieniając nieco aranżację mieszkania lub domu.

Czytaj więcej »
Moda na sport z Biedronką
Porównania
25.09
2017
1209

Moda na sport z Biedronką

Kiedy skończył się już sezon wakacyjny i powoli zasłaniamy nasze, bardziej i mniej, wytrenowane ciała, warto zadbać o to, by efekty naszej pracy nie poszły na marne. Jeżeli natomiast motywacja do wysiłku fizycznego wzrasta w Tobie z każdym dniem zapraszamy do zapoznania się z ofertą sportową sieci sklepów Biedronka.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie