Blog - Najnowsze informacje o promocjach


08.07
2017
1209

Woda czy napój? Co lepiej pić latem?

Woda czy napój? Co lepiej pić latem?

Mamy lato a to oznacza, że trzeba czymś ugasić pragnienie (zwłaszcza, kiedy słupek rtęci szybuje szybko w górę). Często zamiast po wodę, sięgamy wtedy po zwykłe, słodzone napoje. Czy jest to dobre rozwiązanie?

Co nam daje zwykła woda?

Woda jest najważniejszą substancją w naszym organizmie. Nie tylko przyspiesza ona reakcje chemiczne w jego obrębie, ale jest też doskonałym rozpuszczalnikiem i... chłodziwem. Picie dużej ilości wody (nawet podczas upałów) nie jest niewskazane. Zwłaszcza, jeśli jest to niegazowana woda mineralna.

Napój? Uważaj!

Inaczej sytuacja wygląda z popularnymi napojami gazowanymi. Zawierają one mnóstwo cukru, co przedkłada się na jego odkładanie w naszym ciele i w konsekwencji - wzrost masy ciała i cukrzycę. Warto również zaznaczyć, że częste picie napojów słodzonych może również doprowadzić do uszkodzenia nerek.

Skąd o tym wiemy?

Źródłem tych tez są badania, które zostały przeprowadzone przez naukowców z Instituto Nacional de Cardiología Ignacio Chávez w Meksyku. Doświadczenia przeprowadzone na szczurach jasno wskazywały, że te, którym podawało się zwykłą wodę nie miały problemu z nerkami. Co ciekawe, szczury którym podawano mieszankę słodzików odpowiadającą substancjom wchodzącym w skład napojów słodzonych już po kilku tygodniach takiej "kuracji", wykazywały stan znacznego odwodnienia. Oczywiście z biegiem czasu pojawiły się również bardzo poważne problemy z nerkami.

Podsumowując, picie napojów słodzonych w małych ilościach nie wpłynie negatywnie na Twój stan zdrowia. Jeśli jednak spożywasz duże ilości słodzonych napojów, zastanów się nad zmianą diety.

Kategorie: Poradnik
Tagi: woda, napój, co pić, woda mineralna

Obserwuj nas

Komentarze


comments powered byDisqus

Więcej wpisów z bloga

Sonda: Czy gazetki są przydatnym źródłem informacji o promocjach?
Porównania
17.11
2017
1209

Sonda: Czy gazetki są przydatnym źródłem informacji o promocjach?

Ponad połowa ankietowanych twierdzi, że gazetka promocyjna jest dla nich przydatnym narzędziem do poszukiwania najlepszych ofert promocyjnych. Uczestnicy sondy wyjaśniają, że z gazetek korzystają w celu wyszukania dla siebie najlepszej oferty na poszukiwane produkty. Gazetki promocyjne wyraźnie ułatwiają podejmowanie decyzji zakupowych.

Czytaj więcej »
Najlepsze pomysły na niestandardowe dekoracje bożonarodzeniowe
Poradnik
17.11
2017
1209

Najlepsze pomysły na niestandardowe dekoracje bożonarodzeniowe

W sklepach znajdziemy mnóstwo propozycji z bożonarodzeniowymi dekoracjami, jednak zwykle są one mało pomysłowe i sztampowe. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest przygotowanie własnych, oryginalnych ozdób świątecznych. Jak je zrobić? Przedstawiamy kilka pomysłów, z którymi naprawdę warto się zapoznać!

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie