Blog - Najnowsze informacje o promocjach


08.07
2017
1209

Zabawy i gry na świeżym powietrzu dla dzieci

Zabawy i gry na świeżym powietrzu dla dzieci

Gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu w okresie letnim to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu razem z dzieckiem. Przebywanie na zewnątrz przyspiesza rozwój organizmu. Wraz z ruchem sprzyja także uwalnianiu energii.

Poza tym, w trakcie zabawy dziecko może mieć kontakt ze swoimi rówieśnikami. To także ma pozytywny wpływ na jego rozwój. Uczy go to bowiem pracy w grupie czy współzawodnictwa.

Gry z piłką

Większość dzieci bardzo lubi wszelkiego rodzaju gry i zabawy związane z piłką. Taką propozycją jest podwórkowa ruletka. Dzieci muszą utworzyć krąg, a następnie odbijają lub rzucają do siebie piłkę czy balon. Maluch, który nie odbije czy nie złapie piłki wchodzi do środka okręgu, a reszta gra dalej. Kiedy w czasie gry złapie piłkę może wrócić znowu do koła.

Kangurek i salom

Również i do tej zabawy potrzebna jest piłka. Dzieci ustawiają się w rzędzie. Pierwsze rzuca piłką o ścianę i idzie na koniec. W międzyczasie odbitą piłkę przeskakuje. Kiedy dzieci jest więcej można stworzyć dwie rywalizujące ze sobą zespoły. Oprócz tego zorganizować warto tez slalom. Również i ta zabawa oparta jest na współzawodnictwie.

W co mogą grać dzieci latem?

Dzieciaki lubią również zabawę "muchy i pająk". Jedno dziecko jest pająkiem, a reszta muchami. Na sygnał słowny "pająk" muszą one stanąć nieruchomo. Kiedy któreś się poruszy, to pająk zabiera je do swojej sieci. Złapane muchy stają się pająkami i następnym razem biorą też udział w łapaniu nowych much.  Na podobnych zasadach oparta jest gra "kury i jastrząb".

Kategorie: Poradnik
Tagi: gry, zabawy, dzieci, czas wolny

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie