Blog - Najnowsze informacje o promocjach


08.07
2017
1209

Zabawy i gry na świeżym powietrzu dla dzieci

Zabawy i gry na świeżym powietrzu dla dzieci

Gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu w okresie letnim to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu razem z dzieckiem. Przebywanie na zewnątrz przyspiesza rozwój organizmu. Wraz z ruchem sprzyja także uwalnianiu energii.

Poza tym, w trakcie zabawy dziecko może mieć kontakt ze swoimi rówieśnikami. To także ma pozytywny wpływ na jego rozwój. Uczy go to bowiem pracy w grupie czy współzawodnictwa.

Gry z piłką

Większość dzieci bardzo lubi wszelkiego rodzaju gry i zabawy związane z piłką. Taką propozycją jest podwórkowa ruletka. Dzieci muszą utworzyć krąg, a następnie odbijają lub rzucają do siebie piłkę czy balon. Maluch, który nie odbije czy nie złapie piłki wchodzi do środka okręgu, a reszta gra dalej. Kiedy w czasie gry złapie piłkę może wrócić znowu do koła.

Kangurek i salom

Również i do tej zabawy potrzebna jest piłka. Dzieci ustawiają się w rzędzie. Pierwsze rzuca piłką o ścianę i idzie na koniec. W międzyczasie odbitą piłkę przeskakuje. Kiedy dzieci jest więcej można stworzyć dwie rywalizujące ze sobą zespoły. Oprócz tego zorganizować warto tez slalom. Również i ta zabawa oparta jest na współzawodnictwie.

W co mogą grać dzieci latem?

Dzieciaki lubią również zabawę "muchy i pająk". Jedno dziecko jest pająkiem, a reszta muchami. Na sygnał słowny "pająk" muszą one stanąć nieruchomo. Kiedy któreś się poruszy, to pająk zabiera je do swojej sieci. Złapane muchy stają się pająkami i następnym razem biorą też udział w łapaniu nowych much.  Na podobnych zasadach oparta jest gra "kury i jastrząb".

Kategorie: Poradnik
Tagi: gry, zabawy, dzieci, czas wolny

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie