Blog - Najnowsze informacje o promocjach


08.07
2017
1209

Zabawy i gry na świeżym powietrzu dla dzieci

Zabawy i gry na świeżym powietrzu dla dzieci

Gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu w okresie letnim to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu razem z dzieckiem. Przebywanie na zewnątrz przyspiesza rozwój organizmu. Wraz z ruchem sprzyja także uwalnianiu energii.

Poza tym, w trakcie zabawy dziecko może mieć kontakt ze swoimi rówieśnikami. To także ma pozytywny wpływ na jego rozwój. Uczy go to bowiem pracy w grupie czy współzawodnictwa.

Gry z piłką

Większość dzieci bardzo lubi wszelkiego rodzaju gry i zabawy związane z piłką. Taką propozycją jest podwórkowa ruletka. Dzieci muszą utworzyć krąg, a następnie odbijają lub rzucają do siebie piłkę czy balon. Maluch, który nie odbije czy nie złapie piłki wchodzi do środka okręgu, a reszta gra dalej. Kiedy w czasie gry złapie piłkę może wrócić znowu do koła.

Kangurek i salom

Również i do tej zabawy potrzebna jest piłka. Dzieci ustawiają się w rzędzie. Pierwsze rzuca piłką o ścianę i idzie na koniec. W międzyczasie odbitą piłkę przeskakuje. Kiedy dzieci jest więcej można stworzyć dwie rywalizujące ze sobą zespoły. Oprócz tego zorganizować warto tez slalom. Również i ta zabawa oparta jest na współzawodnictwie.

W co mogą grać dzieci latem?

Dzieciaki lubią również zabawę "muchy i pająk". Jedno dziecko jest pająkiem, a reszta muchami. Na sygnał słowny "pająk" muszą one stanąć nieruchomo. Kiedy któreś się poruszy, to pająk zabiera je do swojej sieci. Złapane muchy stają się pająkami i następnym razem biorą też udział w łapaniu nowych much.  Na podobnych zasadach oparta jest gra "kury i jastrząb".

Kategorie: Poradnik
Tagi: gry, zabawy, dzieci, czas wolny

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!
Poradnik
05.09
2018
1209

Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!

Początek września to czas kiedy w sklepach pojawiają się promocje back to school. To idealny moment by dokupić za stosunkowo niewielkie pieniądze wszystkie niezbędne artykuły szkolne, ale i nie tylko...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie