Blog - Najnowsze informacje o promocjach


06.07
2017
1209

Niewątpliwe zalety gotowania na parze

Niewątpliwe zalety gotowania na parze

Gotowanie na parze staje się coraz modniejszym i coraz popularniejszym sposobem przygotowywania posiłków. Nic w tym dziwnego! Dzięki takiej obróbce żywności nie traci ona swojego smaku ani substancji odżywczych, dania przygotowuje się szybciej i są znacznie zdrowsze. Z tego też względu gotowanie na parze doskonale wspiera odchudzanie i jest polecane każdemu, kto zaczyna liczyć kalorie i chce się zdrowo odżywiać. Warto więc gotować na parze dla dobrego samopoczucia, ale i po to, aby zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Dlaczego zdrowe i dlaczego lekkostrawne?

Z kilku względów. Po pierwsze, podczas gotowania na parze nie używa się praktycznie żadnego tłuszczu. Jeśli więc chcemy ograniczać spożycie tłuszczu, powinniśmy zawsze w taki sposób przygotowywać posiłki rezygnując ze smażenia. Ze względu na fakt, że nie wykorzystuje się tłuszczu, tak przygotowywane potrawy są lekkostrawne i nie powodują żadnych nieprzyjemności ze strony układu pokarmowego. Kolejną zaletą jest fakt, że podczas gotowania na parze cenne składniki mineralne lub też witaminy nie są wypłukiwane przez wodę, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego gotowania.

Od czego więc zacząć?

Swoją przygodę ze zdrowym gotowaniem warto rozpocząć od regularnego przyrządzania posiłków poprzez gotowanie na parze. Jedyne, co będzie nam potrzebne na start to parowar. Jest on o tyle najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem, że można gotować w nim kilka potraw jednocześnie, a dodatkowo używając go zawsze możemy mieć pewność, że nic się nam nie przypali. W większości modeli dodatkowo możemy ustawić czas gotowania potrawy.

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie