Blog - Najnowsze informacje o promocjach


06.07
2017
1209

Jak przygotować się do długiej podróży samochodem?

Jak przygotować się do długiej podróży samochodem?

Długa podróż nie musi wcale być nieprzyjemna i kojarzyć się jedynie z bolącymi plecami, drętwiejącymi nogami, ogólnym zmęczeniem i podenerwowaniem. Co zrobić, by dobrze przygotować się przed długą jazdą samochodem tak, by wycieczka okazała się przyjemna?

Odpowiednie planowanie

Przede wszystkim należy się upewnić, że podróż samochodem będzie przebiegała bez zbędnych niespodzianek. Podstawą jest więc zapoznanie się z przebiegiem trasy. Do tego celu może posłużyć mapa samochodowa albo mapa w internecie. Warto także zaopatrzyć się w GPS, który będzie niezwykle pomocny szczególnie, jeśli pojawi się konieczność objazdu czy zmiany trasy. Przy planowaniu warto pamiętać, że najkrótsza droga nie zawsze musi być najszybsza. Czasem lepiej skorzystać z autostrady czy ekspresówki, a zrezygnować z krótszych tras, na których należy poruszać się wolniej.

Aktualne informacje

Warto także skorzystać z informacji o obecnych i przewidywanych remontach na głównych trasach. W przypadku wyjazdu poza granicę kraju, należy także zapoznać się z informacjami dotyczącymi dozwolonych prędkości na poszczególnych drogach. W niektórych przypadkach należy nawet kupić winiety, umożliwiające przejazd trasami szybkiego ruchu czy tunelami.

Odpowiednie spakowanie bagażu

Samochód załadowany do granic możliwości prowadzi się zupełnie inaczej niż ten z minimalnym obciążeniem – należy mieć to na uwadze, wyruszając w podróż. W przypadku dużej ilości bagaży, należy układać je równomiernie po obu stronach samochodu, najcięższe przedmioty umiejscawiając najniżej i przed tylną osią. Na samej górze powinny znaleźć się rzeczy potrzebne w przypadku awarii, takie jak trójkąt ostrzegawczy czy gaśnica.

Kategorie: Poradnik
Tagi: wakacje, lato, podróż, samochód, samochody

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie