Blog - Najnowsze informacje o promocjach


05.07
2017
1209

La Orotava – najpiękniejsze miejsce na Teneryfie

La Orotava – najpiękniejsze miejsce na Teneryfie

La Orotava jest jednym z najpiękniejszych miast na Wyspach Kanaryjskich. Leży ono na najbardziej znanej wyspie archipelagu, jaką jest bez wątpienia Teneryfa. Ta turystyczna stolica ma się czym pochwalić, a turyści traktują ją jako najważniejsze miasto w tej części świata.

To miasto może pochwalić się zarówno malowniczą okolicą, jak i przepiękną zabudową. Położone w malowniczej dolinie, może się pochwalić ogromną kolekcją zabytkowych budowli. Wśród nich wyróżniają się okazałe rezydencje, wzniesione w stylu kolonialnym w XVII/XVIII wieku. O wyjątkowym charakterze miasta decydują również jego uliczki, po których spacer może nieco przypominać podróż w czasie. Koniecznie też trzeba zajrzeć na główny plac miasta, który wyróżnia się unikalną, kwiatową dekoracją.

Jedną z ważniejszych atrakcji tego popularnego miasta jest utworzony na jego terenie park miniatur. Można w nim ujrzeć miniatury najciekawszych obiektów znajdujących się nie tylko na Teneryfie, ale na całych wyspach Kanaryjskich. Są tu zadem makiety jaskiń, miniaturowe lotniska oraz najcenniejsze zabytki, które w naturalnych rozmiarach można podziwiać podczas wycieczki po kolejnych wyspach.

Innym ciekawym miejscem jest ogród botaniczny. Warto do niego zajrzeć ze względu na znajdującą się tu kolekcję roślin tropikalnych. Można tu również zajrzeć do ciekawej placówki muzealnej. To Muzeum Dywanów, w którym przedstawiono historię i tradycję tworzenia dywanów z kwiatów.

Kategorie: Porównania
Tagi: teneryfa, biuro podróży, wakacje, wczasy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie