Blog - Najnowsze informacje o promocjach


05.07
2017
1209

La Orotava – najpiękniejsze miejsce na Teneryfie

La Orotava – najpiękniejsze miejsce na Teneryfie

La Orotava jest jednym z najpiękniejszych miast na Wyspach Kanaryjskich. Leży ono na najbardziej znanej wyspie archipelagu, jaką jest bez wątpienia Teneryfa. Ta turystyczna stolica ma się czym pochwalić, a turyści traktują ją jako najważniejsze miasto w tej części świata.

To miasto może pochwalić się zarówno malowniczą okolicą, jak i przepiękną zabudową. Położone w malowniczej dolinie, może się pochwalić ogromną kolekcją zabytkowych budowli. Wśród nich wyróżniają się okazałe rezydencje, wzniesione w stylu kolonialnym w XVII/XVIII wieku. O wyjątkowym charakterze miasta decydują również jego uliczki, po których spacer może nieco przypominać podróż w czasie. Koniecznie też trzeba zajrzeć na główny plac miasta, który wyróżnia się unikalną, kwiatową dekoracją.

Jedną z ważniejszych atrakcji tego popularnego miasta jest utworzony na jego terenie park miniatur. Można w nim ujrzeć miniatury najciekawszych obiektów znajdujących się nie tylko na Teneryfie, ale na całych wyspach Kanaryjskich. Są tu zadem makiety jaskiń, miniaturowe lotniska oraz najcenniejsze zabytki, które w naturalnych rozmiarach można podziwiać podczas wycieczki po kolejnych wyspach.

Innym ciekawym miejscem jest ogród botaniczny. Warto do niego zajrzeć ze względu na znajdującą się tu kolekcję roślin tropikalnych. Można tu również zajrzeć do ciekawej placówki muzealnej. To Muzeum Dywanów, w którym przedstawiono historię i tradycję tworzenia dywanów z kwiatów.

Kategorie: Porównania
Tagi: teneryfa, biuro podróży, wakacje, wczasy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce
Polecamy
20.09
2018
1209

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce

Sieć sklepów Biedronka regularnie zaskakuje swoich klientów ciekawymi okazjami. I tak stało się tym razem... W "zielonej" gazetce obowiązującej od 19.09 do 30.09.2018 roku możemy znaleźć niezwykle ciekawe promocje które znacznie ułatwią nam codzienne życie. Na jakie "Okazje Tygodnia" możemy liczyć?

Czytaj więcej »
Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!
Poradnik
05.09
2018
1209

Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!

Początek września to czas kiedy w sklepach pojawiają się promocje back to school. To idealny moment by dokupić za stosunkowo niewielkie pieniądze wszystkie niezbędne artykuły szkolne, ale i nie tylko...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie