Blog - Najnowsze informacje o promocjach


01.07
2017
1209

W co zaopatrzyć się podróżując do Azji?

W co zaopatrzyć się podróżując do Azji?

Egzotyczna Azja kusi wieloma obliczami. Wyprawa na kontynent pełen kontrastów jest nie lada przygodą dla Europejczyka, który zna jeden porządek. Bogactwo i bieda, przemysł i rolnictwo, cywilizacja na wysokim poziomie i zacofanie sąsiadują ze sobą, i nikogo z Azjatów taki stan rzeczy nie dziwi.

Co wziąć do Azji?

W podróż do Azji, jak i w każdy inny zakątek świata, należy "zabrać" odrobinę wyobraźni, rozwagi oraz wiedzę o rejonie. Znajomość zwyczajów, kultury i aspektów codziennego życia w dużym stopniu ułatwi podjęcie decyzję, co spakować. Ktoś, kogo dziś śmieszy pozycja "rolka papieru toaletowego" na liście doświadczonych podróżników, szybko się przekona, jak trudno dostępna, potrzebna i cenna dla Europejczyka jest ta rzecz. Bez czego jeszcze nie można się obejść w krajach, gdzie poziom rozwoju jest wolniejszy?

- nieprzemakalny plecak, foliowe worki - pogoda w Azji lubi zaskoczyć,

- odpowiednie zestawy ubrań i obuwia - krótkie i długie rękawy oraz nogawki bardzo się przydadzą, kurtki lub płaszcze przeciwdeszczowe, nakrycia głowy,

- środki ochrony przed owadami - moskitiery, środki chemiczne,

- latarka - ze względu na częste przerwy w dostawie prądu,

- telefon, aparat, ładowarki, przejściówka do gniazdek,

- środki kosmetyczne i higieniczne - żel dezynfekujący do rąk, antyperspirant, balsam do opalania z wysokim filtrem,

- leki - przeciwko biegunce,  malarii, gorączce,

- dokumenty oraz ich ksero.

Plecak należy pakować z głową, mając na uwadze, że cały ten ciężar będzie dźwigać się samemu przez wiele godzin.

Kategorie: Poradnik
Tagi: azja, wakacje, wycieczki zagraniczne, wczasy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie