Blog - Najnowsze informacje o promocjach


30.06
2017
1209

Najlepszy czajnik do kuchni - zalety i wady dostępnych opcji

Najlepszy czajnik do kuchni - zalety i wady dostępnych opcji

Zakup nowych urządzeń do kuchni nie jest najprostszą sprawą. Szeroki wybór rozwiązań, dostępnych w sklepach niekiedy wręcz utrudnia decyzję. Przed jej dokonaniem warto zastanowić się, do czego właściwie mają służyć dane urządzenia i akcesoria - to powinno ułatwić sprawę.

Jak ugotować wodę na herbatę?

Wbrew pozorom, pytanie to nie jest pozbawione sensu. Oczywiście zagotowanie wody nie jest żadną sztuką. Ale za pomocą czego to zrobić? Zarówno w dużych, popularnych marketach, jak i w mniejszych sklepach z przedmiotami do domu jest spory wybór czajników. Można zdecydować się na tradycyjny, emaliowany bądź stalowy czajnik na kuchenkę gazową. Inny wybór to elektryczny czajnik. A dla posiadaczy kuchni indukcyjnej również stworzono specjalne czajniki, dostosowane do takiej płyty.

Czajnik elektryczny a tradycyjny

Przewaga elektrycznych urządzeń wynika przede wszystkim z ich szybkości. Czas oczekiwania na zagotowanie wody jest tutaj krótszy, niż przy czajniku gazowym. Ogromną zaletą jest również fakt, że po zagotowaniu wody urządzenie wyłącza się samo. Trzeba jednak mieć na uwadze, że prąd jest droższy niż gaz, a czajnik o dużej mocy może go sporo zużywać.

Nowoczesne retro?

Dla zwolenników tradycji i dawnego stylu interesującym rozwiązaniem może być retro czajnik elektryczny. Jego design - kształt, kolor oraz kształt włącznika wyróżnia się na tle innych, elektrycznych urządzeń. Opcja taka to kompromis między nowoczesnością a tradycją.

Jak w każdym przypadku, tak i przed zakupami sprzętu AGD warto zastanowić się nad ich celowością i wybrać rozwiązanie najlepsze dla własnych potrzeb.

Komentarze


comments powered byDisqus

Więcej wpisów z bloga

Smartfon idealnym prezentem świątecznym!
Poradnik
06.12
2017
1209

Smartfon idealnym prezentem świątecznym!

W dzisiejszych czasach smartfon jest niezbędnym urządzeniem dla każdego z nas. Korzystamy z niego codziennie i dzięki wielu aplikacjom po prostu ułatwiamy sobie życie. Jeśli ktoś nie ma pomysłu na prezent pod choinkę dla bliskiej osoby, to może zdecydować się na zakup smartfona! Przedstawiamy kilka modeli, które są warte uwagi. Zapoznaj się!

Czytaj więcej »
Co zrobić, by nie kupić bliskiej osobie niechcianego prezentu pod choinkę?
Poradnik
06.12
2017
1209

Co zrobić, by nie kupić bliskiej osobie niechcianego prezentu pod choinkę?

Okres przedświąteczny bywa dla większości z nas niezwykle stresujący. Dlaczego? Wtedy kupujemy prezenty pod choinkę swoim bliskim i często nie wiemy, czy wybrane rzeczy przypadną im do gustu. Według badania przeprowadzonego przez Kantar TNS dla eBay, co trzeci Polak dostaje w Święta Bożego Narodzenia niechciany upominek. Dowiedz się więcej!

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie