Blog - Najnowsze informacje o promocjach


29.06
2017
1209

Myjka wysokociśnieniowa - szybki sposób na czyste szyby

Myjka wysokociśnieniowa - szybki sposób na czyste szyby

Myjka ciśnieniowa to urządzenie, które idealnie sprawdza się w wielu sytuacjach. Okazuje się, że przy jego pomocy problemem nie jest nawet mycie okien czy elewacji w domu jednorodzinnym.

Wiele osób wykorzystuje niekiedy do mycia węża ogrodowego. Sprawdza się to do podlewania roślin, ale jest znacznie mniej skuteczne podczas mycia różnego rodzaju powierzchni. O wiele bardziej efektywnym rozwiązaniem jest myjka wysokociśnieniowa. Takie urządzenie czyszczące znacznie zwiększa ciśnienie wody, nawet do 20 MPa. Dla porównania te panujące w sieci wodociągowej wynosi zaledwie około 0,5 MPa. Dlatego mycia za pomocą myjki jest szybsze i dokładniejsze. Poza tym zużycie wody nie jest zbyt wysokie, przynajmniej w porównaniu z klasycznym wężem ogrodowym. Do pracy wykorzystać można tez ciekawe akcesoria.

Myjkę podłącza się za pomocą węża do ujęcia wody. W jej korpusie znajduje się pompa wytwarzająca wysokie ciśnienie wody. Woda pod wysokim ciśnieniem trafia do pistoletu natryskowego. Do niego z kolei można podłączyć różną końcówkę, w zależności od rodzaju wykonywanej pracy. Do wyboru są m.in. klasyczne lance natryskowe czy szczotki i gąbki. Poza tym większość myjek jest w stanie za sprawą dodatkowego filtra pobierać wodę z beczki czy stawu. Dlatego też do mycia bez problemu wykorzystywać można również wodę deszczową. Trzeba jedynie unikać wody zanieczyszczonej, aby nie uszkodzić pompy. Warto też pamiętać, że myjka pobiera wodę bardzo szybko, a więc mając mały pojemnik, trzeba go szybko i regularnie napełniać.

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie