Blog - Najnowsze informacje o promocjach


28.06
2017
1209

Jakie buty do biegania wybrać?

Jakie buty do biegania wybrać?

Odpowiedni dobór butów do joggingu jest najważniejszą decyzją jaką należy podjąć rozpoczynając przygodę z bieganiem. Odpowiednio wyprofilowany kształt oraz specjalne systemy amortyzujące profesjonalnych butów do biegania dają gwarancję wygody, zmniejszenia prawdopodobieństwa kontuzji oraz różnych urazów. Jak wybrać odpowiednie buty do biegania? W artykule podajemy kilka zasad, których bezwzględnie należy przestrzegać podczas dokonywania wyboru modelu i marki.

Rozmiar buta

Kupując profesjonalne buty do biegania nie można kierować się rozmiarem, którego używamy na co dzień. Buty powinny być odrobinę większe niż stopa, a ich wielkość dokładnie zmierzona. Aby zrobić to precyzyjnie należy zmierzyć odległość od końca pięty od największego palca i do otrzymanego wyniku dodać jeden centymetr.

Bieganie - po jakim terenie?

Asfalt czy miękka nawierzchnia? Od podłoża po jakim zamierzamy biegać zależy wybór butów do joggingu. Buty do biegania po asfalcie posiadają rozbudowany system amortyzacji chroniący stopę przed kontuzjami, dlatego są niezbędnym wyposażeniem każdego, kto mieszka w mieście. Leśne dróżki oraz parkowe aleje wymagają obuwia z mniejszą amortyzacją, ponieważ grunt, po którym biegamy jest amortyzacją samą w sobie. Buty wyposażone są w agresywny bieżnik na podeszwie - liczne wypustki zwiększające stabilność.

Marka butów

Na rynku dostępne są różne marki butów produkujących profesjonalne obuwie do biegania. Jak wybrać najlepszą? Najlepiej poczytać opinie w internecie lub spytać znajomych, ponieważ nawet najlepsza reklama firmy nie daje stuprocentowej gwarancji jakości produktów.

Kategorie: Poradnik
Tagi: buty, buty do biegania, bieganie, Sport

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie