Blog - Najnowsze informacje o promocjach


28.06
2017
1209

Jakie buty do biegania wybrać?

Jakie buty do biegania wybrać?

Odpowiedni dobór butów do joggingu jest najważniejszą decyzją jaką należy podjąć rozpoczynając przygodę z bieganiem. Odpowiednio wyprofilowany kształt oraz specjalne systemy amortyzujące profesjonalnych butów do biegania dają gwarancję wygody, zmniejszenia prawdopodobieństwa kontuzji oraz różnych urazów. Jak wybrać odpowiednie buty do biegania? W artykule podajemy kilka zasad, których bezwzględnie należy przestrzegać podczas dokonywania wyboru modelu i marki.

Rozmiar buta

Kupując profesjonalne buty do biegania nie można kierować się rozmiarem, którego używamy na co dzień. Buty powinny być odrobinę większe niż stopa, a ich wielkość dokładnie zmierzona. Aby zrobić to precyzyjnie należy zmierzyć odległość od końca pięty od największego palca i do otrzymanego wyniku dodać jeden centymetr.

Bieganie - po jakim terenie?

Asfalt czy miękka nawierzchnia? Od podłoża po jakim zamierzamy biegać zależy wybór butów do joggingu. Buty do biegania po asfalcie posiadają rozbudowany system amortyzacji chroniący stopę przed kontuzjami, dlatego są niezbędnym wyposażeniem każdego, kto mieszka w mieście. Leśne dróżki oraz parkowe aleje wymagają obuwia z mniejszą amortyzacją, ponieważ grunt, po którym biegamy jest amortyzacją samą w sobie. Buty wyposażone są w agresywny bieżnik na podeszwie - liczne wypustki zwiększające stabilność.

Marka butów

Na rynku dostępne są różne marki butów produkujących profesjonalne obuwie do biegania. Jak wybrać najlepszą? Najlepiej poczytać opinie w internecie lub spytać znajomych, ponieważ nawet najlepsza reklama firmy nie daje stuprocentowej gwarancji jakości produktów.

Kategorie: Poradnik
Tagi: buty, buty do biegania, bieganie, Sport

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce
Polecamy
20.09
2018
1209

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce

Sieć sklepów Biedronka regularnie zaskakuje swoich klientów ciekawymi okazjami. I tak stało się tym razem... W "zielonej" gazetce obowiązującej od 19.09 do 30.09.2018 roku możemy znaleźć niezwykle ciekawe promocje które znacznie ułatwią nam codzienne życie. Na jakie "Okazje Tygodnia" możemy liczyć?

Czytaj więcej »
Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!
Poradnik
05.09
2018
1209

Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!

Początek września to czas kiedy w sklepach pojawiają się promocje back to school. To idealny moment by dokupić za stosunkowo niewielkie pieniądze wszystkie niezbędne artykuły szkolne, ale i nie tylko...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie