Blog - Najnowsze informacje o promocjach


28.06
2017
1209

Skuteczna ochrona mebli ogrodowych przed działaniem czynników atmosferycznych

Skuteczna ochrona mebli ogrodowych przed działaniem czynników atmosferycznych

Meble ogrodowe są efektownym uzupełnieniem zielonego zakątka. Niestety, nieustannie narażone są one na działanie czynników atmosferycznych, które powodują ich niszczenie. Najbardziej narażone na destrukcję są drewniane meble ogrodowe i o nie trzeba szczególnie dbać, aby na długo zachowały atrakcyjny wygląd

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów przeznaczonych do impregnacji i ochrony drewna, więc zabieg ten można wykonać samodzielnie.

Ochrona drewna - wybór preparatu

W zależności od pożądanego efektu końcowego, do konserwacji drewnianych mebli ogrodowych można wybrać:

 - impregnat - zabezpiecza drewno przed nadmiernym wchłanianiem wilgoci, dzięki czemu powstrzymuje np. rozwój grzybów. Impregnaty powinny być pierwszą warstwą zastosowaną na surowe, niepomalowane drewno. Tworzą matową powierzchnię, po ich naniesieniu meble można pokryć kolejnym preparatem.

- lakierobejca - zabezpiecza przed wilgocią i promieniami UV. Lakierobejce pozostawiają na powierzchni drewna widoczny rysunek słojów pod błyszczącą powłoką. Stosuje się je na powierzchniach wcześniej zaimpregnowanych.

- lakier - chroni drewno przed wilgocią, a jeśli zawiera również stosowny filtr, także przed promieniowaniem UV. Lakiery podkreślają naturalny rysunek słojów, dostępne są również preparaty barwiące na wybrany kolor. Lakiery nakłada się na zaimpregnowaną powierzchnię.

- olej - odświeża i zabezpiecza drewno przed nadmiarem wilgoci, chroni także przed promieniowaniem UV. Olej wnika głęboko w strukturę drewna, ale przed jego zastosowaniem można drewno zaimpregnować.

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie