Blog - Najnowsze informacje o promocjach


28.06
2017
1209

Skuteczna ochrona mebli ogrodowych przed działaniem czynników atmosferycznych

Skuteczna ochrona mebli ogrodowych przed działaniem czynników atmosferycznych

Meble ogrodowe są efektownym uzupełnieniem zielonego zakątka. Niestety, nieustannie narażone są one na działanie czynników atmosferycznych, które powodują ich niszczenie. Najbardziej narażone na destrukcję są drewniane meble ogrodowe i o nie trzeba szczególnie dbać, aby na długo zachowały atrakcyjny wygląd

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów przeznaczonych do impregnacji i ochrony drewna, więc zabieg ten można wykonać samodzielnie.

Ochrona drewna - wybór preparatu

W zależności od pożądanego efektu końcowego, do konserwacji drewnianych mebli ogrodowych można wybrać:

 - impregnat - zabezpiecza drewno przed nadmiernym wchłanianiem wilgoci, dzięki czemu powstrzymuje np. rozwój grzybów. Impregnaty powinny być pierwszą warstwą zastosowaną na surowe, niepomalowane drewno. Tworzą matową powierzchnię, po ich naniesieniu meble można pokryć kolejnym preparatem.

- lakierobejca - zabezpiecza przed wilgocią i promieniami UV. Lakierobejce pozostawiają na powierzchni drewna widoczny rysunek słojów pod błyszczącą powłoką. Stosuje się je na powierzchniach wcześniej zaimpregnowanych.

- lakier - chroni drewno przed wilgocią, a jeśli zawiera również stosowny filtr, także przed promieniowaniem UV. Lakiery podkreślają naturalny rysunek słojów, dostępne są również preparaty barwiące na wybrany kolor. Lakiery nakłada się na zaimpregnowaną powierzchnię.

- olej - odświeża i zabezpiecza drewno przed nadmiarem wilgoci, chroni także przed promieniowaniem UV. Olej wnika głęboko w strukturę drewna, ale przed jego zastosowaniem można drewno zaimpregnować.

Więcej wpisów z bloga

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce
Polecamy
20.09
2018
1209

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce

Sieć sklepów Biedronka regularnie zaskakuje swoich klientów ciekawymi okazjami. I tak stało się tym razem... W "zielonej" gazetce obowiązującej od 19.09 do 30.09.2018 roku możemy znaleźć niezwykle ciekawe promocje które znacznie ułatwią nam codzienne życie. Na jakie "Okazje Tygodnia" możemy liczyć?

Czytaj więcej »
Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!
Poradnik
05.09
2018
1209

Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!

Początek września to czas kiedy w sklepach pojawiają się promocje back to school. To idealny moment by dokupić za stosunkowo niewielkie pieniądze wszystkie niezbędne artykuły szkolne, ale i nie tylko...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie