Blog - Najnowsze informacje o promocjach


28.06
2017
1209

Czy warto wyjechać na Mazury?

Czy warto wyjechać na Mazury?

Okres wakacyjny w pełni. Zastanawiamy się zapewne, gdzie się udać, by spędzić czas na zasłużonym odpoczynku. Miejscem, które z całą pewnością powinno być brane pod uwagę podczas naszych letnich wyborów wyjazdowych, są Mazury, a co za tym idzie Pojezierze Ełckie. Ten kierunek podróży idealny będzie nie tylko dla osób z dzieckiem, preferujących spokój, ale także dla osób, które lubią aktywny wypoczynek połączony ze zwiedzaniem. Mazury to nie tylko Zielone Płuca Polski, pełne przepięknych lasów i jezior. To także znane historyczne miejsca, jak Zamek w Malborku czy Wilczy Szaniec.

Co warto zobaczyć?

Całe Pojezierze Ełckie to zapierające dech w piersi widoki, miejsca, które nie dadzą o sobie zapomnieć. Uznawane jest ono za niespotykany wręcz turystyczny region, jedyny taki w Europie. Znajdziecie tutaj malowniczo położone jeziora, lasy, pagórki i doliny. Największymi jeziorami są: Jezioro Rajgrodzkie, Selmęt Wielki i Laśmiady. Nie możecie zapomnieć także o przepięknej Puszczy Boreckiej, którą dzielą wspomniane już jeziora, co tworzy niesamowity widok.

Jeśli lubicie zwiedzać, koniecznie obejrzyjcie najważniejszy punkt Mazur, jakim bez wątpienia jest Wilczy Szaniec (dawna kryjówka Hitlera), Święta Lipka, Ełcka Kolej Wąskotorowa, a także Klasztor Kamedułów w Wilgach. Jeśli zboczycie troszkę z kursu, koniecznie zobaczcie Zamek w Malborku, jedyny tak wspaniale zachowany zamek krzyżacki.

Wakacje to odpoczynek, Mazury zaś to obowiązkowy kierunek do obrania w tym celu. Raj dla wędkarzy, spacerowiczów, żeglarzy, poszukiwaczy przygód i miłośników historii.

Kategorie: Poradnik
Tagi: wakacje, wakacje w Polsce, Mazury

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Kolorówka tańsza o 55% - Czy niedługo pojawi się znana promocja w Rossmannie?
Polecamy
01.10
2018
1209

Kolorówka tańsza o 55% - Czy niedługo pojawi się znana promocja w Rossmannie?

Już niebawem wszystkie kobiety dbające o piękny i niepowtarzalny wygląd będą mogły zakupić ulubione kosmetyki w niebywale niskiej cenie. Otóż sieć sklepów Rossmann, po raz kolejny szykuje się do kultowej promocji kosmetyków.

Czytaj więcej »
W głowie Julii tkwi śmiertelny guz. Uratujmy jej życie!
Polecamy
28.09
2018
1209

W głowie Julii tkwi śmiertelny guz. Uratujmy jej życie!

Julia ma zdiagnozowany złośliwy nowotwór, trwa walka o jej życie...

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie