Blog - Najnowsze informacje o promocjach


26.06
2017
1209

Jak przechowywać owoce latem?

Jak przechowywać owoce latem?

Minusem upałów jest to, że żywność znacznie szybciej traci przydatność do spożycia. Bardzo ważne jest zatem odpowiednie przechowywanie świeżych produktów typu warzywa i owoce. Te ostatnie z natury są dość nietrwałe, w związku z czym nie mogą one za długo leżeć. Jeśli jeszcze zostaną uszkodzone w czasie transportu, to praktycznie długo nie wytrzymają nawet w lodówce. Jak zatem prawidłowo przechowywać owoce, aby zachować ich świeżość?

Przechowywanie owoców – jak robić to prawidłowo?

Bardzo ważną kwestią podczas kupowania owoców jest to, aby wybierać te nieuszkodzone, pozbawione plamek, przebarwień i zadrapań. Najlepiej nadają się do dalszego przechowywania te jędrne i nienaruszone w żaden sposób. Nie powinny być także w pełni dojrzałe. Niezwykle istotne jest także to, aby nie myć owoców, jeśli nie zamierzamy ich za chwilę zjeść, gdyż woda pozbawia skórkę warstwy ochronnej, przez co owoc zaczyna szybciej gnić. Nie można także zamykać ich w szczelnych pojemnikach czy też owijać folią. Cytrusy mogą w temperaturze do 15 st. C wytrzymać nawet tydzień, a w przypadku jabłek, gruszek i śliwek okres ten wynosi co najwyżej trzy dni.

Zaleca się trzymać owoce w chłodnej i suchej piwnicy, gdzie nie docierają promienie słoneczne, a temperatura oscyluje w graniach od dziesięciu do dwunastu stopni Celsjusza. Najlepiej jest układać owoce w ażurowych skrzyniach czy koszach wyłożonych dodatkowo papierowymi ręcznikami, które wchłoną nadmiar wilgoci i zapobiegną uszkodzeniom. W celu zachowania świeżości owoców znacznie korzystniejsze będzie przechowanie ich w lodówce, z wyjątkiem tych egzotycznych.

Kategorie: Poradnik
Tagi: owoce, lato, wakacje, zdrowa żywność

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie