Blog - Najnowsze informacje o promocjach


26.06
2017
1209

Jak przechowywać owoce latem?

Jak przechowywać owoce latem?

Minusem upałów jest to, że żywność znacznie szybciej traci przydatność do spożycia. Bardzo ważne jest zatem odpowiednie przechowywanie świeżych produktów typu warzywa i owoce. Te ostatnie z natury są dość nietrwałe, w związku z czym nie mogą one za długo leżeć. Jeśli jeszcze zostaną uszkodzone w czasie transportu, to praktycznie długo nie wytrzymają nawet w lodówce. Jak zatem prawidłowo przechowywać owoce, aby zachować ich świeżość?

Przechowywanie owoców – jak robić to prawidłowo?

Bardzo ważną kwestią podczas kupowania owoców jest to, aby wybierać te nieuszkodzone, pozbawione plamek, przebarwień i zadrapań. Najlepiej nadają się do dalszego przechowywania te jędrne i nienaruszone w żaden sposób. Nie powinny być także w pełni dojrzałe. Niezwykle istotne jest także to, aby nie myć owoców, jeśli nie zamierzamy ich za chwilę zjeść, gdyż woda pozbawia skórkę warstwy ochronnej, przez co owoc zaczyna szybciej gnić. Nie można także zamykać ich w szczelnych pojemnikach czy też owijać folią. Cytrusy mogą w temperaturze do 15 st. C wytrzymać nawet tydzień, a w przypadku jabłek, gruszek i śliwek okres ten wynosi co najwyżej trzy dni.

Zaleca się trzymać owoce w chłodnej i suchej piwnicy, gdzie nie docierają promienie słoneczne, a temperatura oscyluje w graniach od dziesięciu do dwunastu stopni Celsjusza. Najlepiej jest układać owoce w ażurowych skrzyniach czy koszach wyłożonych dodatkowo papierowymi ręcznikami, które wchłoną nadmiar wilgoci i zapobiegną uszkodzeniom. W celu zachowania świeżości owoców znacznie korzystniejsze będzie przechowanie ich w lodówce, z wyjątkiem tych egzotycznych.

Kategorie: Poradnik
Tagi: owoce, lato, wakacje, zdrowa żywność

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!
Poradnik
05.09
2018
1209

Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!

Początek września to czas kiedy w sklepach pojawiają się promocje back to school. To idealny moment by dokupić za stosunkowo niewielkie pieniądze wszystkie niezbędne artykuły szkolne, ale i nie tylko...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie