Blog - Najnowsze informacje o promocjach


24.06
2017
1209

Jak mądrze odżywiać się w lato?

Jak mądrze odżywiać się w lato?

Lato to czas kiedy stajemy się bardziej energiczni i aktywni. Ponadto mamy znacznie łatwiejszy dostęp do świeżych warzyw i owoców, które obowiązkowo powinny zagościć w menu każdego z nas. Są one źródłem witamin, minerałów, enzymów, antyoksydantów oraz wielu prozdrowotnych składników odżywczych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jeśli chcemy zrzucić nadprogramowe kilogramy, to letnia dieta będzie idealnym rozwiązaniem. Jak zatem uzyskać satysfakcjonujące efekty?

Zdrowe odżywianie się latem, które nie zrujnuje sylwetki

Lato to świetny moment na pozbycie się nadprogramowych kilogramów i to bez większych wyrzeczeń. Dzięki dostarczeniu organizmowi witamin, błonnika i minerałów przyśpieszamy przemianę materii i regulujemy procesy trawienne, dzięki czemu chudnięcie staje się znacznie łatwiejsze i szybsze. Nie można zapomnieć zarówno o śniadaniu, jak również o obiedzie i kolacji.

Posiłków nie wolno omijać. Najlepiej jeść je regularnie i o tej samej porze. Nie zaleca się jedzenia ostatniego posiłku na chwilę przed położeniem się do łóżka. Optymalne będą trzy godziny przed snem, aby nie obciążyć układu trawiennego na noc. W naszej diecie nie może zabraknąć także dużych ilości wody, najlepiej mineralnej bez dodatków. Sprawdzą się także herbaty ziołowe, owocowe, zielone czy czerwone. Dobrze zbilansowana dieta, czyli pokrywająca dzienne zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze, to podstawa.

Zaleca się jeść mało, ale częściej, dzięki czemu żołądek będzie pracował efektywniej. Zbyt obfity posiłek sprawi, że będziemy czuć się senni, ociężali, a ponadto istnieje ryzyko wystąpienia wzdęć i bólu brzucha. Latem należy postawić na lekkostrawną dietę.

Kategorie: Poradnik
Tagi: zdrowa żywność, herbata, Eko

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Kolorówka tańsza o 55% - Czy niedługo pojawi się znana promocja w Rossmannie?
Polecamy
01.10
2018
1209

Kolorówka tańsza o 55% - Czy niedługo pojawi się znana promocja w Rossmannie?

Już niebawem wszystkie kobiety dbające o piękny i niepowtarzalny wygląd będą mogły zakupić ulubione kosmetyki w niebywale niskiej cenie. Otóż sieć sklepów Rossmann, po raz kolejny szykuje się do kultowej promocji kosmetyków.

Czytaj więcej »
W głowie Julii tkwi śmiertelny guz. Uratujmy jej życie!
Polecamy
28.09
2018
1209

W głowie Julii tkwi śmiertelny guz. Uratujmy jej życie!

Julia ma zdiagnozowany złośliwy nowotwór, trwa walka o jej życie...

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie