Blog - Najnowsze informacje o promocjach


22.06
2017
1209

Góry Świętokrzyskie i ich atrakcje

Góry Świętokrzyskie i ich atrakcje

Choć są to góry niewysokie, mogą każdego z nas zachwycić pięknymi widokami. Kuszą również ciszą i spokojem, a na ich terenie wspaniałe zabytki można ujrzeć niemal na każdym kroku. Góry Świętokrzyskie to niezwykłe pasmo, a wycieczki po ich terenie mogą każdemu przynieść wiele radości. Na jakie atrakcje turystyczne koniecznie trzeba zwrócić uwagę w czasie wycieczki po tej części Polski?

W tych starych, pełnych skarbów górach zachwycają zarówno piękne puszcze jodłowe, jak i niezwykłe twory geologiczne. Piękne gołoborza stały się jednym z ich symboli, przy czym tymi najwspanialszymi może się pochwalić Łysica. Wędrówka dolinami rzeki Kamienna czy Opatówka to kolejne atrakcje, które wśród aktywnych turystów cieszą się ogromnym uznaniem. Góry Świętokrzyskie to nie tylko lasy i szczyty, to również leżące u ich stóp wspaniałe miasta. Są one doskonałymi punktami wypadowymi w góry oraz bazami turystycznymi.

W Kielcach czy w Bodzentynie z łatwością można znaleźć noclegi, a i na terenie tych miast nie brak wyjątkowych ciekawostek. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku Chęcin, których symbolem jest wzgórze z okazałymi ruinami zamku. Co jeszcze trzeba zobaczyć na tym terenie? Zachwyca Świętokrzyski Park Narodowy oraz szata naciekowa, dzięki której ważnym celem turystów stała się Jaskinia Raj – jedna z najpiękniejszych jaskiń w Polsce. Święta Katarzyna przyciąga klasztorem bernardynek, wspaniałym opactwem może się również pochwalić Święty Krzyż.

Ci, którzy chcą poznać nieco bliżej najdawniejsze dzieje Gór Świętokrzyskich, również mają taką możliwość. Dla nich wielką atrakcją może się okazać kultowy wał, który w IX wieku otoczył Łysą Górę. Może ich również zainteresować doskonale znany festyn poświęcony tradycyjnym zajęciom w tej części Polski. Ten festyn to słynne Dymarki Świętokrzyskie, które każdego roku ściągają do Nowej Słupi tłumy turystów z całego kraju.

Więcej wpisów z bloga

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce
Polecamy
20.09
2018
1209

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce

Sieć sklepów Biedronka regularnie zaskakuje swoich klientów ciekawymi okazjami. I tak stało się tym razem... W "zielonej" gazetce obowiązującej od 19.09 do 30.09.2018 roku możemy znaleźć niezwykle ciekawe promocje które znacznie ułatwią nam codzienne życie. Na jakie "Okazje Tygodnia" możemy liczyć?

Czytaj więcej »
Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!
Poradnik
05.09
2018
1209

Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!

Początek września to czas kiedy w sklepach pojawiają się promocje back to school. To idealny moment by dokupić za stosunkowo niewielkie pieniądze wszystkie niezbędne artykuły szkolne, ale i nie tylko...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie