Blog - Najnowsze informacje o promocjach


22.06
2017
1209

Góry Świętokrzyskie i ich atrakcje

Góry Świętokrzyskie i ich atrakcje

Choć są to góry niewysokie, mogą każdego z nas zachwycić pięknymi widokami. Kuszą również ciszą i spokojem, a na ich terenie wspaniałe zabytki można ujrzeć niemal na każdym kroku. Góry Świętokrzyskie to niezwykłe pasmo, a wycieczki po ich terenie mogą każdemu przynieść wiele radości. Na jakie atrakcje turystyczne koniecznie trzeba zwrócić uwagę w czasie wycieczki po tej części Polski?

W tych starych, pełnych skarbów górach zachwycają zarówno piękne puszcze jodłowe, jak i niezwykłe twory geologiczne. Piękne gołoborza stały się jednym z ich symboli, przy czym tymi najwspanialszymi może się pochwalić Łysica. Wędrówka dolinami rzeki Kamienna czy Opatówka to kolejne atrakcje, które wśród aktywnych turystów cieszą się ogromnym uznaniem. Góry Świętokrzyskie to nie tylko lasy i szczyty, to również leżące u ich stóp wspaniałe miasta. Są one doskonałymi punktami wypadowymi w góry oraz bazami turystycznymi.

W Kielcach czy w Bodzentynie z łatwością można znaleźć noclegi, a i na terenie tych miast nie brak wyjątkowych ciekawostek. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku Chęcin, których symbolem jest wzgórze z okazałymi ruinami zamku. Co jeszcze trzeba zobaczyć na tym terenie? Zachwyca Świętokrzyski Park Narodowy oraz szata naciekowa, dzięki której ważnym celem turystów stała się Jaskinia Raj – jedna z najpiękniejszych jaskiń w Polsce. Święta Katarzyna przyciąga klasztorem bernardynek, wspaniałym opactwem może się również pochwalić Święty Krzyż.

Ci, którzy chcą poznać nieco bliżej najdawniejsze dzieje Gór Świętokrzyskich, również mają taką możliwość. Dla nich wielką atrakcją może się okazać kultowy wał, który w IX wieku otoczył Łysą Górę. Może ich również zainteresować doskonale znany festyn poświęcony tradycyjnym zajęciom w tej części Polski. Ten festyn to słynne Dymarki Świętokrzyskie, które każdego roku ściągają do Nowej Słupi tłumy turystów z całego kraju.

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie