Blog - Najnowsze informacje o promocjach


17.06
2017
1209

Dlaczego warto wyjechać do Egiptu na wakacje?

Dlaczego warto wyjechać do Egiptu na wakacje?

Biuro podróży bez oferty wycieczki do Egiptu nie ma dzisiaj prawa bytu. Coraz więcej osób pragnie odwiedzić kraj znany z piramid, wielbłądów i mumii. To właśnie tutaj przypada najwięcej zabytków na kilometr kwadratowy powierzchni, dzięki czemu każdy turysta wyjeżdża z tego kraju w pełni usatysfakcjonowany. Jeśli panujemy zainwestować w wycieczki zagraniczne, to z całą pewnością warto postawić na te do Egiptu.

Wakacje w Egipcie kojarzą się nam głównie z piramidami, jednakże to nie jedynak atrakcje, które w swojej ofercie mają biura podróży. W Kairze znajduje się sporo zabytków z okresu faraonów. Są tutaj także słynne piramidy w Gizie, czyli wizytówka Egiptu. Mamy więc okazję zobaczyć na własne oczy, jak wygląda w rzeczywistej największa piramida, czyli piramida Cheopsa. Jest to cud starożytnego świata o monumentalnych rozmiarach.

Warto też odwiedzić Sakkarę, gdzie znajduje się piramida Dżosera zaprojektowana przez Imhotepa. Ciekawym miejscem jest także klasztor świętej Katarzyny, który położony jest u stop góry Synaj. To właśnie na tej górze objawił się Mojżeszowi Bóg pod postacią gorejącego krzewu, jak głosi Księga Wyjścia.

Miłośnicy nurkowania z pewnością będą zadowoleni z widoku rafy koralowej, stumetrowej studni Blue Hole oraz fauny i flory Morza Martwego. Jeśli lubimy połączenie historii ze współczesnością, to nie można pominąć wizyty w Aleksandrii. Są tutaj katakumby, podwodne ruiny, wibrująca scena artystyczna i wiele innych zabytków. Jedną z najatrakcyjniejszych oaz w Egipcie jest Oaza Dekhla z ponad 500 gorącymi źródłami.

Komentarze


comments powered byDisqus

Więcej wpisów z bloga

Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »
Dieta bez węglowodanowa – na czym polega ?
Poradnik
16.02
2018
1209

Dieta bez węglowodanowa – na czym polega ?

Bądźmy szczerzy - całkowicie wyeliminować węglowodanów z diety się nie da. Jest to niewykonalne, niezdrowe i niemądre. Węglowodany są niezbędne w zdrowym jadłospisie, gdyż organizm uzyskuje z nich energię, a także błonnik pokarmowy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie