Blog - Najnowsze informacje o promocjach


21.05
2017
1209

Fenomen polskiego piwa na świecie

Fenomen polskiego piwa na świecie

Browary w Polsce – niezależnie od ich rodzajów – prężnie funkcjonują, co przekłada się na produkcję piwa. Ekspresowe tempo ich rozwoju sprawiło, że Polska pod względem ilości wytwarzanego piwa znalazła się na trzecim miejscu w Europie.

Polskie piwo święci triumfy także na międzynarodowych rynkach, ponieważ jego jakość nie tylko nie odbiega od światowych standardów, ale wręcz niejednokrotnie je przewyższa. Z  pewnością może świadczyć o tym fakt, że w 2014 roku na jednym z największych piwnych konkursów na świecie – World Beer Cup - Komes Porter Bałtycki (Browar Miłosław) zdobył brązowy medal.

Portal RateBeer.com dla Business Insider przygotował zestawienie najbardziej popularnych i cenionych piw świata. W tym rankingu na trzynastym miejscu znalazło się polskie piwo Kormoran Imperium Prunum (Browar Kormoran). Jest to piwo produkowane na bazie wędzonego słodu oraz podsuszanych i podwędzanych śliwek z Małopolski (Suski Sechlońskiej). 

Jakkolwiek na to nie patrzeć, jest to ogromny sukces, ponieważ przyznawane przez ten portal nagrody są zaliczane do najbardziej prestiżowych i cieszących się poważaniem w branży piwowarskiej. Tego typu piwo jest raczej dostępne w specjalistycznych sklepach.

Polskie piwo jest cenione, poszukiwane na rynkach zagranicznych (nie tylko przez Polaków mieszkających poza granicami kraju), to marka sama w sobie i dlatego trzeba się z tego cieszyć.

 

Kategorie: Porównania
Tagi: piwo, browar, produkcja piwa

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie