Blog - Najnowsze informacje o promocjach


21.05
2017
1209

Fenomen polskiego piwa na świecie

Fenomen polskiego piwa na świecie

Browary w Polsce – niezależnie od ich rodzajów – prężnie funkcjonują, co przekłada się na produkcję piwa. Ekspresowe tempo ich rozwoju sprawiło, że Polska pod względem ilości wytwarzanego piwa znalazła się na trzecim miejscu w Europie.

Polskie piwo święci triumfy także na międzynarodowych rynkach, ponieważ jego jakość nie tylko nie odbiega od światowych standardów, ale wręcz niejednokrotnie je przewyższa. Z  pewnością może świadczyć o tym fakt, że w 2014 roku na jednym z największych piwnych konkursów na świecie – World Beer Cup - Komes Porter Bałtycki (Browar Miłosław) zdobył brązowy medal.

Portal RateBeer.com dla Business Insider przygotował zestawienie najbardziej popularnych i cenionych piw świata. W tym rankingu na trzynastym miejscu znalazło się polskie piwo Kormoran Imperium Prunum (Browar Kormoran). Jest to piwo produkowane na bazie wędzonego słodu oraz podsuszanych i podwędzanych śliwek z Małopolski (Suski Sechlońskiej). 

Jakkolwiek na to nie patrzeć, jest to ogromny sukces, ponieważ przyznawane przez ten portal nagrody są zaliczane do najbardziej prestiżowych i cieszących się poważaniem w branży piwowarskiej. Tego typu piwo jest raczej dostępne w specjalistycznych sklepach.

Polskie piwo jest cenione, poszukiwane na rynkach zagranicznych (nie tylko przez Polaków mieszkających poza granicami kraju), to marka sama w sobie i dlatego trzeba się z tego cieszyć.

 

Kategorie: Porównania
Tagi: piwo, browar, produkcja piwa

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce
Polecamy
20.09
2018
1209

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce

Sieć sklepów Biedronka regularnie zaskakuje swoich klientów ciekawymi okazjami. I tak stało się tym razem... W "zielonej" gazetce obowiązującej od 19.09 do 30.09.2018 roku możemy znaleźć niezwykle ciekawe promocje które znacznie ułatwią nam codzienne życie. Na jakie "Okazje Tygodnia" możemy liczyć?

Czytaj więcej »
Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!
Poradnik
05.09
2018
1209

Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!

Początek września to czas kiedy w sklepach pojawiają się promocje back to school. To idealny moment by dokupić za stosunkowo niewielkie pieniądze wszystkie niezbędne artykuły szkolne, ale i nie tylko...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie