Blog - Najnowsze informacje o promocjach


21.03
2017
1209

Jak przygotować auto na wiosnę?

Jak przygotować auto na wiosnę?

Nadchodzące ciepłe miesiące zapowiadają krótsze i dalsze podróże. W Polsce najczęściej będą się one odbywać przy użyciu samochodu. Większość z nas po zimie odświeża swój pojazd. Często jednak zapominamy o tym, że samo umycie zewnętrznych części nie wystarczy.

Po odejściu zimy auto należy dobrze przygotować do planowanych podróży. Odpowiednio sprawdzony i przygotowany do wiosennego sezonu samochód uchroni nas przed niemiłymi niespodziankami na drodze, zwiększy też nasze bezpieczeństwo.

Wymiana opon

Wysokie temperatury sprawiają, że zimowe opony szybciej się nagrzewają i tracą swoje właściwości. Jazda samochodem przy użyciu takich opon przy cieplejszej pogodzie przyspiesza ich zużycie, obniża przyczepność, wydłuża drogę hamowania oraz zwiększa spalanie.  Miejmy na uwadze fakt, że opony zimowe są droższe niż te na lato – nie opłaca się więc przedłużać ich użytkowania. Najlepsza pora na wymianę opon na letnie to ta, gdy średnia dobowa temperatura utrzymuje się w okolicy 7 stopni celsjusza.

Mycie auta

Mycie auta powinno być kolejnym etapem odświeżania naszego samochodu na wiosnę. Na początek należy dokładnie wyczyścić karoserię a następnie odpowiednio są zakonserwować. To również idealny moment na woskowanie. Po zimie, należy zwrócić uwagę na elementy podwozia które mogą być zabrudzone solą. Na pewno warto zwrócić również uwagę na wnętrze – porządki w środku auta na pewno przydadzą się po zimie. Umycie kokpitu, szyb i tapicerek sprawi, że Twój samochód może wyglądać na całkiem nowy!

Dobry stan wycieraczek

Jeśli podczas zimy zdarzało Ci się używać wycieraczek, istnieje wysokie prawdopodobieństwo że uległy one zniszczeniom. Oznacza to że mogą one mieć problemy ze sprawowaniem swojej funkcji. Mając na uwadze bezpieczeństwo na drodze warto zwrócić uwagę na ten element naszego samochodu po zimie.  

Zapach 

Po dokładnym oczyszczeniu naszego auta, lubimy cieszyć się jego widokiem. Bywa jednak tak, że nie zdajemy sobie sprawę z tego, jak ogromną rolę we wrażeniu o danym aucie odgrywa zapach. Warto więc zainwestować w odświeżacz powietrza o przyjemnym, delikatnym zapachu. W sklepach motoryzacyjnych i nie tylko odnajdziemy szeroką gamę zapachów i aromatów, z których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Kategorie: Poradnik
Tagi: auto, opony, czyszczenie, odświeżanie, samochód, wiosna

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie