Blog - Najnowsze informacje o promocjach


23.02
2017
1209

Ile pączków można zjeść w Tłusty Czwartek?

Ile pączków można zjeść w Tłusty Czwartek?

Opinii na temat zdrowego limitu pączków w Tłusty Czwartek jest niemal tyle, ilu mamy w Polsce fanów tych regionalnych smakołyków.

Polacy w zwyczaju mają nawet licytowanie się ilością zjedzonych pączków w tym dniu. Ich ilości są różne, od symbolicznego pojedynczego po kilkanaście zjedzonych sztuk. Popularne sklepy takie jak Carrefour, Lidl i Biedronka prześcigają się zaś w swoich słodkich promocjach na to święto.

Jak jednak popularność Tłustego Czwartku przekłada się na nasze zdrowie i figurę? Aby sobie nie zaszkodzić można zjeść nawet 4 sztuki – twierdzi Agnieszka Sienkiewicz, diet coach Programu W 90 DNI do EKO. - Oczywiście nie jest to ilość wskazana do spożywania na co dzień, ale Tłusty czwartek rządzi się swoimi prawami. Pamiętajmy jednak o osobistych uwarunkowaniach i możliwościach żywieniowych każdego z nas – zwracajmy uwagę na to jak się czujemy po każdym spożytym pączku – tłumaczy dietetyczka.    W zadaniu codziennym przygotowanym dla uczestników Programu W 90 DNI do EKO na Tłusty czwartek diet coachowie radzą, aby  po zjedzeniu każdego pączka spożyć łyżeczkę otrąb owsianych. Po co?  - Gdy do produktów powodujących gwałtowny wyrzut insuliny do krwi – takich jak pączek – dodamy produkt z listy o niskim indeksie glikemicznym* (otręby), zmniejszamy w ten sposób sumaryczny indeks posiłku – mówi Agnieszka Sienkiewicz - Pamiętajmy, że nie można  przekroczyć 8 łyżeczek otrąb dziennie – dodaje diet coach W 90 DNI do EKO.

Nawet najpopularniejsza w Polsce trenerka fitness – Ewa Chodakowska w tym dniu nie rezygnuje z tradycyjnego, polskiego pączka. - W tłusty czwartek polecam jeden tradycyjny pączek dla zachowania tradycji, równowagi i dobrego humoru. Proponuję zjeść go tak, aby nim się delektować – twierdzi gwiazda. Niestety, aby spalić jednego, średniej wielkości pączka trzeba spędzić 45 na intensywnych ćwiczeniach. Wybór więc należy do Was.

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: tłusty czwartek, słodycze, pączki, tradycja

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie