Blog - Najnowsze informacje o promocjach


03.02
2017
1209

Fenomen wyprzedaży

Fenomen wyprzedaży

Wyprzedaże to ważny okres w zakupowym kalendarzu wielu z nas. W tym czasie zdajemy się być wyczuleni na afisze informujące o obniżkach wywieszone w witrynach sklepów, a wchodząc do nich od razu kierujemy się na dział obniżek. Wydaje nam się to logiczne, rabaty na metkach sięgają nawet kilkudziesięciu procent, taki zakup musi się więc opłacać.

Wiele słyszy się jednak o nieuczciwości dyskontów i o zawyżaniu pierwotnej ceny na metce. W tym okresie mamy również tendencję do kupowania więcej, niż potrzebujemy. Dlaczego więc wyprzedaże nadal cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem?

  • Po prostu lubimy zakupy

Wielu z nas zakupy traktuje jako rozrywkę i odskocznię od codziennych obowiązków. W przypadku wyprzedaży czujemy się nieco usprawiedliwieni, bo przecież wydajemy mniej a zakupione rzeczy na pewno nam się przydadzą.

  • Instynkt łowcy okazji

Kto z nas nigdy nie pochwalił się wyprzedażową okazją przed znajomymi niech pierwszy rzuci kamieniem. Prawda jest taka, że lubimy szperać w sklepach w poszukiwaniu jak najlepszej oferty. Widać to po wyglądzie sklepów odzieżowych w czasie trwania wyprzedaży gdzie króluje bałagan.

  • Chcemy poczuć radość

Należy przyznać, iż każdy dobrze przemyślany nowy nabytek cieszy. Kierując się w stronę centrum handlowego często chcemy poczuć odrobinę ekscytacji związaną z kolejnym zakupionym produktem. Jednak aby móc w pełni cieszyć się z zakupów zalecamy sporządzenie listy zakupów jeszcze przed udaniem się do sklepów. Zaoszczędzimy w ten sposób nie tylko pieniądze, ale i czas.

Wyprzedaże w Polsce

Sama idea wyprzedaży pojawiła się w głowie handlowców największych firm gdy zauważyli oni, jak bardzo maleje sprzedaż w okresie poświątecznym oraz w miesiącach wakacyjnych. Największych obniżek cen w Polsce, jeśli chodzi o odzież możemy spodziewać się po Świętach Bożego Narodzenia oraz na początku wakacji - w czerwcu i lipcu.

Na terminy największych obniżek sprzętów AGD niestety nie ma zasady. Szukając określonego sprzętu w niższej cenie warto przeglądać gazetki największych sklepów RTV i AGD w Polsce.

Komentarze


comments powered byDisqus

Więcej wpisów z bloga

Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »
Dieta bez węglowodanowa – na czym polega ?
Poradnik
16.02
2018
1209

Dieta bez węglowodanowa – na czym polega ?

Bądźmy szczerzy - całkowicie wyeliminować węglowodanów z diety się nie da. Jest to niewykonalne, niezdrowe i niemądre. Węglowodany są niezbędne w zdrowym jadłospisie, gdyż organizm uzyskuje z nich energię, a także błonnik pokarmowy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie