Blog - Najnowsze informacje o promocjach


23.09
2016
1209

Kobieta w sklepie

Kobieta w sklepie

Na amerykańskim i europejskim rynku rekordy popularności biją sklepy typu convenience. Są to małe i lokalne placówki handlowe, oferujące klientowi wszystkie niezbędne i podstawowe produkty. Ciekawym pomysłem jest rozwiązanie, jakie proponuje rynek japoński. Tamtejsze sklepy convinience, oprócz podziału na produkty do szybkiego spożycia i lokalizacji, oferują podział według płci.

Japonia słynie ze swoich kontrowersyjnych i oryginalnych pomysłów. Jednak czy pomysł otwarcia sklepów według kryterium płci przypadł by do gustu polskim konsumentom? Japońskie sklepy dla kobiet oferują wiele znanych i cenionych marek. Są to między innymi producenci kosmetyków i artykułów higienicznych jak np. wacików czy wkładek. W placówkach handlowych tego typu można się także natknąć na bogaty asortyment ekologicznych artykułów spożywczych i kosmetycznych.

W sklepach skierowanych tylko do kobiet najważniejszy jest design i oryginalny wystrój wnętrz. Królują naturalne, stonowane kolory i półki zrobione z naturalnego drewna. Klientka ma poczuć się, jakby znalazła się w ekskluzywnym i luksusowym miejscu.

Japończycy szanują kobiety i zawsze wychodzą naprzeciw wszystkim wymaganiom. Sklepy dla kobiet posiadają bogatą ofertę artykułów do szybkiego spożycia – gotowe i zdrowe śniadania, obiady i kolacje. Podyktowane jest to dużym odsetkiem kobiet singielek i pracujących, które często w ciągu dnia nie mają czasu na gotowanie.

Tego typu sklepy mają szanse na powstanie w Europie i w Polsce. Wszystko zależy jednak od przekonań i tradycji obowiązujących w danym kraju. Jest jednak nadzieja, że już niebawem polska klientka będzie mogła zrobić zakupy i odpocząć w punkcie handlowym skierowanym specjalnie do niej.

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: czas wolny, kobiety, moda, zakupy, żywność

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie