Blog - Najnowsze informacje o promocjach


22.06
2016
1209

Prezenty dla nauczycieli

Prezenty dla nauczycieli

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Jeszcze chwila i uczniowie będą odpoczywać od szkoły przez ponad dwa miesiące. Wakacje rozpocznie oficjalna akademia podsumowująca 10 miesięcy nauki. Dzieci i młodzież, ostatni raz w danej klasie, stawią się na rozdanie świadectw. Zawsze wtedy pojawia się dylemat – kupować prezenty dla nauczycieli czy nie? Jeśli tak, to co będzie najbardziej odpowiednie?

Tak czy nie?

Ogólnie przyjęło się, że wypada kupić prezenty dla nauczycieli. Nie chodzi jednak o obdarowywanie kilkunastoosobowego grona pedagogicznego, a raczej o podziękowanie wychowawcy. Są dwa sposoby na upominek. Pierwszy z nich to wręczenie drobiazgu przez jedną osobę, drugi natomiast zakłada składkę wszystkich uczniów danej klasy na większy podarek. W wyjątkowych sytuacjach daje się także drobne upominki nauczycielom, którzy szczególnie pomogli danemu uczniowi w usystematyzowaniu wiedzy.

 

Komu i kiedy?

Tak jak wyżej wspomnieliśmy – przede wszystkim wychowawcom i szczególnie wtedy, gdy kończymy już pewien etap edukacji, np. gimnazjum. A co z uczniami, którzy kończą rok szkolny z wyróżnieniem? Na ogół wręcza się wtedy upominek dyrektorowi. Jeśli uczeń jest kilkukrotnie nagradzany, nie musi już za każdym razem przynosić prezentu dyrekcji.

 

Mniej znaczy więcej

Niezależnie, czy uczniowie wręczają jeden czy kilka upominków nauczycielom, przy ich wyborze warto kierować się zasadą minimalizmu. Pedagog może poczuć się nieswojo, jeśli wręczany mu prezent będzie bardzo kosztowny.

 

Co?

Dla nauczycieli sprawdzają się przede wszystkim kwiaty i słodycze, np. duże czekolady lub bombonierki. Szczególnie słodycze są pożądane, ponieważ nie psują się tak szybko jak kwiaty. Na zakończenie szkoły najlepiej sprawdzają się „składkowe” prezenty, np. bransoletka.

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie