Blog - Najnowsze informacje o promocjach


22.06
2016
1209

Prezenty dla nauczycieli

Prezenty dla nauczycieli

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Jeszcze chwila i uczniowie będą odpoczywać od szkoły przez ponad dwa miesiące. Wakacje rozpocznie oficjalna akademia podsumowująca 10 miesięcy nauki. Dzieci i młodzież, ostatni raz w danej klasie, stawią się na rozdanie świadectw. Zawsze wtedy pojawia się dylemat – kupować prezenty dla nauczycieli czy nie? Jeśli tak, to co będzie najbardziej odpowiednie?

Tak czy nie?

Ogólnie przyjęło się, że wypada kupić prezenty dla nauczycieli. Nie chodzi jednak o obdarowywanie kilkunastoosobowego grona pedagogicznego, a raczej o podziękowanie wychowawcy. Są dwa sposoby na upominek. Pierwszy z nich to wręczenie drobiazgu przez jedną osobę, drugi natomiast zakłada składkę wszystkich uczniów danej klasy na większy podarek. W wyjątkowych sytuacjach daje się także drobne upominki nauczycielom, którzy szczególnie pomogli danemu uczniowi w usystematyzowaniu wiedzy.

 

Komu i kiedy?

Tak jak wyżej wspomnieliśmy – przede wszystkim wychowawcom i szczególnie wtedy, gdy kończymy już pewien etap edukacji, np. gimnazjum. A co z uczniami, którzy kończą rok szkolny z wyróżnieniem? Na ogół wręcza się wtedy upominek dyrektorowi. Jeśli uczeń jest kilkukrotnie nagradzany, nie musi już za każdym razem przynosić prezentu dyrekcji.

 

Mniej znaczy więcej

Niezależnie, czy uczniowie wręczają jeden czy kilka upominków nauczycielom, przy ich wyborze warto kierować się zasadą minimalizmu. Pedagog może poczuć się nieswojo, jeśli wręczany mu prezent będzie bardzo kosztowny.

 

Co?

Dla nauczycieli sprawdzają się przede wszystkim kwiaty i słodycze, np. duże czekolady lub bombonierki. Szczególnie słodycze są pożądane, ponieważ nie psują się tak szybko jak kwiaty. Na zakończenie szkoły najlepiej sprawdzają się „składkowe” prezenty, np. bransoletka.

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie