Blog - Najnowsze informacje o promocjach


14.03
2016
1209

Co czwarty konsument jest niezadowolony

Co czwarty konsument jest niezadowolony

Według raportu Jakość Obsługi w Polsce przygotowanego przez Polski Program Jakości Obsługi, co czwarty konsument jest rozczarowany pozostawiając miejsce obsługi. Najbardziej przeszkadzają kwestie dotyczące czasu obsługi, jak i zachowania personelu.

Według raportu z najlepszą obsługą spotkać się można w Szczecinie oraz Krakowie, najwięcej do zarzucenia konsumenci mają obsłudze w Łodzi oraz Lublinie.

Z doświadczenia w badaniu rynku usług najwyższe oceny zyskują branże, które związane są z przyjemnościami, rozrywką oraz samorozwojem. Do najlepszej trójki należą salony urody (83 %), szkoły i kursy (82,3%), a także sklepy internetowe (81,2%).

Konsumenci najbardziej cenią sobie wygląd miejsca obsługi (77,9%) oraz kompetencje personelu (76,9 %). Następnie ważna jest oferta oraz asortyment miejsca obsługi (76,3%).  Najwięcej do zarzucenia mają organizacji obsługi oraz temu, ile czasu owa obsługa trwa (73,7%). Konsumenci oczekują od obsługi szybszej realizacji usług, wiadomo nie od dziś, że nikt nie lubi stać w kolejkach.  Zwracają też uwagę na zachowanie personelu, które czasem jest nie na miejscu (75,2%), ważna jest także reakcja i rozwiązania na sytuacje wyjątkowe, które zawsze mogą się zdarzyć.

Polski Program Jakość Obsługi zbiera opinie od konsumentów przez cały rok. Opinie można przesyłać za pomocą portalu jakoscobslugi.pl, a także mobilnej aplikacji Premia360. Tegoroczna edycja zebrała aż 139 069 stanowisk z całej Polski.

Kategorie: Poradnik
Tagi: kolejka, konsumenci, obsługa, niezadowolenie, personel

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!
Poradnik
05.09
2018
1209

Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!

Początek września to czas kiedy w sklepach pojawiają się promocje back to school. To idealny moment by dokupić za stosunkowo niewielkie pieniądze wszystkie niezbędne artykuły szkolne, ale i nie tylko...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie