Blog - Najnowsze informacje o promocjach


14.03
2016
1209

Co czwarty konsument jest niezadowolony

Co czwarty konsument jest niezadowolony

Według raportu Jakość Obsługi w Polsce przygotowanego przez Polski Program Jakości Obsługi, co czwarty konsument jest rozczarowany pozostawiając miejsce obsługi. Najbardziej przeszkadzają kwestie dotyczące czasu obsługi, jak i zachowania personelu.

Według raportu z najlepszą obsługą spotkać się można w Szczecinie oraz Krakowie, najwięcej do zarzucenia konsumenci mają obsłudze w Łodzi oraz Lublinie.

Z doświadczenia w badaniu rynku usług najwyższe oceny zyskują branże, które związane są z przyjemnościami, rozrywką oraz samorozwojem. Do najlepszej trójki należą salony urody (83 %), szkoły i kursy (82,3%), a także sklepy internetowe (81,2%).

Konsumenci najbardziej cenią sobie wygląd miejsca obsługi (77,9%) oraz kompetencje personelu (76,9 %). Następnie ważna jest oferta oraz asortyment miejsca obsługi (76,3%).  Najwięcej do zarzucenia mają organizacji obsługi oraz temu, ile czasu owa obsługa trwa (73,7%). Konsumenci oczekują od obsługi szybszej realizacji usług, wiadomo nie od dziś, że nikt nie lubi stać w kolejkach.  Zwracają też uwagę na zachowanie personelu, które czasem jest nie na miejscu (75,2%), ważna jest także reakcja i rozwiązania na sytuacje wyjątkowe, które zawsze mogą się zdarzyć.

Polski Program Jakość Obsługi zbiera opinie od konsumentów przez cały rok. Opinie można przesyłać za pomocą portalu jakoscobslugi.pl, a także mobilnej aplikacji Premia360. Tegoroczna edycja zebrała aż 139 069 stanowisk z całej Polski.

Kategorie: Poradnik
Tagi: kolejka, konsumenci, obsługa, niezadowolenie, personel

Obserwuj nas

Komentarze


comments powered byDisqus

Więcej wpisów z bloga

Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »
Dieta bez węglowodanowa – na czym polega ?
Poradnik
16.02
2018
1209

Dieta bez węglowodanowa – na czym polega ?

Bądźmy szczerzy - całkowicie wyeliminować węglowodanów z diety się nie da. Jest to niewykonalne, niezdrowe i niemądre. Węglowodany są niezbędne w zdrowym jadłospisie, gdyż organizm uzyskuje z nich energię, a także błonnik pokarmowy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie