Blog - Najnowsze informacje o promocjach


07.03
2016
1209

Polacy kupują najczęściej

Polacy kupują najczęściej

Nad podstawie badań przeprowadzonych przez firmę Nielsen, okazuje się, że to właśnie My Polacy najczęściej poddajemy się zakupowemu szaleństwu. Naszymi ulubionymi, najczęściej odwiedzanymi miejscami są małe sklepy osiedlowe, na drugim miejscu dyskonty, na trzecim sklepy convenience, natomiast najrzadziej uczęszczamy do dużych hipermarketów.

Najwyższy wynik w Europie – 13 razy w miesiącu, to zakupy Polaków w sklepach osiedlowych i ten wynik nie zmienił się od 2010 roku. O tym wyniku świadczy, że Polacy najchętniej udają się po zakupy, kierując się dogodną lokalizacją czy oszczędnością czasu. Znacznie wzrosła częstotliwość udziału Polaków w dyskontach, z 7 do 12 razy w tygodniu. Jednocześnie jest to najwyższy wynik w całej Europie. Do sklepów typu convenience, udajemy się 9 razy w tygodniu. Tego typu punkt handlowy jest atrakcyjny dla nas ze względu na dobre zaopatrzenie sklepu w najpotrzebniejsze produkty, a także charakteryzujący się długimi godzinami otwarcia. Do dużych sklepów, hipermarketów udajemy się zwykle 4,5 razy w tygodniu.

Na drugim miejscu pod względem częstotliwości robienia zakupów, znaleźli się klienci państwa Bułgarskiego. Częstość robienia zakupów Bułgarów w sklepach osiedlowych jest taki sam jak Polaków. Do sklepów convenience udają się znacznie rzadziej w porównaniu do Polaków - 2,5 razy w tygodniu, jednak do hipermarketów nawet do 12 razy w tygodniu. Na trzecim miejscu znaleźli się klienci Hiszpańscy. Hiszpanie najczęściej udają się do supermarketów - nawet 10 razy w tygodniu, do sklepów convenience – 7 razy, natomiast do dyskontów od 4 do 9 razy.

Więcej wpisów z bloga

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce
Polecamy
20.09
2018
1209

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce

Sieć sklepów Biedronka regularnie zaskakuje swoich klientów ciekawymi okazjami. I tak stało się tym razem... W "zielonej" gazetce obowiązującej od 19.09 do 30.09.2018 roku możemy znaleźć niezwykle ciekawe promocje które znacznie ułatwią nam codzienne życie. Na jakie "Okazje Tygodnia" możemy liczyć?

Czytaj więcej »
Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!
Poradnik
05.09
2018
1209

Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!

Początek września to czas kiedy w sklepach pojawiają się promocje back to school. To idealny moment by dokupić za stosunkowo niewielkie pieniądze wszystkie niezbędne artykuły szkolne, ale i nie tylko...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie