Blog - Najnowsze informacje o promocjach


07.03
2016
1209

Polacy kupują najczęściej

Polacy kupują najczęściej

Nad podstawie badań przeprowadzonych przez firmę Nielsen, okazuje się, że to właśnie My Polacy najczęściej poddajemy się zakupowemu szaleństwu. Naszymi ulubionymi, najczęściej odwiedzanymi miejscami są małe sklepy osiedlowe, na drugim miejscu dyskonty, na trzecim sklepy convenience, natomiast najrzadziej uczęszczamy do dużych hipermarketów.

Najwyższy wynik w Europie – 13 razy w miesiącu, to zakupy Polaków w sklepach osiedlowych i ten wynik nie zmienił się od 2010 roku. O tym wyniku świadczy, że Polacy najchętniej udają się po zakupy, kierując się dogodną lokalizacją czy oszczędnością czasu. Znacznie wzrosła częstotliwość udziału Polaków w dyskontach, z 7 do 12 razy w tygodniu. Jednocześnie jest to najwyższy wynik w całej Europie. Do sklepów typu convenience, udajemy się 9 razy w tygodniu. Tego typu punkt handlowy jest atrakcyjny dla nas ze względu na dobre zaopatrzenie sklepu w najpotrzebniejsze produkty, a także charakteryzujący się długimi godzinami otwarcia. Do dużych sklepów, hipermarketów udajemy się zwykle 4,5 razy w tygodniu.

Na drugim miejscu pod względem częstotliwości robienia zakupów, znaleźli się klienci państwa Bułgarskiego. Częstość robienia zakupów Bułgarów w sklepach osiedlowych jest taki sam jak Polaków. Do sklepów convenience udają się znacznie rzadziej w porównaniu do Polaków - 2,5 razy w tygodniu, jednak do hipermarketów nawet do 12 razy w tygodniu. Na trzecim miejscu znaleźli się klienci Hiszpańscy. Hiszpanie najczęściej udają się do supermarketów - nawet 10 razy w tygodniu, do sklepów convenience – 7 razy, natomiast do dyskontów od 4 do 9 razy.

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie