Blog - Najnowsze informacje o promocjach


04.02
2016
1209

Ile pączków zje przeciętny Polak w tłusty czwartek?

Ile pączków zje przeciętny Polak w tłusty czwartek?

Czy zastanawialiście się kiedyś, ile pączków średnio jedzą Polacy w tłusty czwartek? Okazuje się, że jesteśmy całkiem wysoko w rankingu pączkożerców.

Przeciętny Polak zje blisko 5 pączków w tłusty czwartek. Według badań pączki jemy dwa razy dziennie, w ciągu dnia w pracy, a także w domu z rodziną. Nawet ludzie, którzy konsekwentnie trzymają się swojej diety, wolnej od glutenu i cukru, w tłusty czwartek zapominają na chwilę o swoich przyzwyczajeniach i śmiało zajadają się łakociami. W zależności od regionu przysmaki  zmieniają się. Pierwsze miejsce bezspornie należy do pączka, ale prócz niego królują także oponki, faworki czy chruściki. Większość cukierni nie zwiększa cen pączków z okazji tego święta, zdecydowanie częściej można spotkać ceny promocyjne, które mają zachęcić do kupna akurat w konkretnej piekarni. Cena jednego pączka oscyluje między 1,20 zł a 2,50 zł. Cena jest uzależniona głównie od lokalnego rynku oraz wielkości miasta w której owa piekarnia się znajduje. Co ciekawe w ramach badań najniższe i najwyższe ceny pączków znaleziono równocześnie w Warszawie czy Częstochowie.

Jeśli jeszcze dziś nie udało Ci się znaleźć chwili, aby zjeść pączka i zrelaksować się przy nim, polecamy krótki spacer do pobliskiej cukierni.

Kategorie: Poradnik
Tagi: pączek, tłusty czwartek

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie