Blog - Najnowsze informacje o promocjach


02.02
2016
1209

Polacy przed zakupami suzkają rekomendacji

Polacy przed zakupami suzkają rekomendacji

Im bardziej jesteśmy zaangażowani w nabycie produktu, tym bardziej emocjonalnie podchodzimy do rekomendacji. Chętnie dzielimy się ze znajomymi opinią na temat droższych oraz bardziej potrzebnych dla nas produktów, a takoż usług. Ta zasada dotyczy szczególnie usług prawniczych oraz samochodów – wynika z badań dr Jolanty Tkaczyk z Katedry Marketingu Akademii Leona Koźmińskiego.

Dr Jolanta Tkaczyk zajmuje się  badaniem komunikacji nieformalnej. Szuka odpowiedzi na pytania, co skłania do decyzji zakupowej i wpływa na opinie o produktach oraz usługach. We wrześniu 2014 roku dr Jolanta Tkaczyk przepytała 1000 konsumentów w wieku od 15 do 50 lat, czy zdarzyło im się zarekomendować lub odradzić  komuś usługę lub towar. Osoby badane wybierały z listy produkt lub usługę, kupno których było dla nich najbardziej ważne.

Jak wynika z badań - 84 proc. ankietowanych zadeklarowało, że poleciło komuś produkt lub usługę, a 46 proc., że zdarzyło im się kogoś zniechęcać do zakupu.

Pozytywne lub negatywne opinie pochodzą z poziomu zaangażowania w kupno produktu. Dr Tkaczyk wyjaśnia to: „ Poprzez zaangażowanie w zakup rozumiemy to, jak ważny jest on dla nas, jakie ma znaczenie dla naszego życia, zdrowia, rodziny.”

Decydującym czynnikiem  o zaangażowanie w zakup i polecanie sobie produktu  jest wiek.

- Im młodsi konsumenci, tym bardziej angażują się w zakup komórki. Nowy sprzęt jest dla nich bardzo ważny, jego zakup wiąże się z dużym wydatkiem. Dla osoby dojrzałej kupno telefonu nie jest aż tak istotną sprawą. A co za tym idzie, młodsi konsumenci chętniej niż starsi polecają sobie potem konkretne modele smartfonów – tłumaczy dr Jolanta Tkaczyk.

Dla ponad 60 proc. Polaków rekomendacje są najbardziej wiarygodnym źródłem informacji. Rekomendacje dotyczą głównie hoteli, restauracji, filmów, usług medycznych, a takoż prawniczych.

Kategorie: Poradnik
Tagi: zakupy, rekomendacja, zaangażowanie

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce
Polecamy
20.09
2018
1209

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce

Sieć sklepów Biedronka regularnie zaskakuje swoich klientów ciekawymi okazjami. I tak stało się tym razem... W "zielonej" gazetce obowiązującej od 19.09 do 30.09.2018 roku możemy znaleźć niezwykle ciekawe promocje które znacznie ułatwią nam codzienne życie. Na jakie "Okazje Tygodnia" możemy liczyć?

Czytaj więcej »
Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!
Poradnik
05.09
2018
1209

Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!

Początek września to czas kiedy w sklepach pojawiają się promocje back to school. To idealny moment by dokupić za stosunkowo niewielkie pieniądze wszystkie niezbędne artykuły szkolne, ale i nie tylko...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie