Blog - Najnowsze informacje o promocjach


02.02
2016
1209

Polacy przed zakupami suzkają rekomendacji

Polacy przed zakupami suzkają rekomendacji

Im bardziej jesteśmy zaangażowani w nabycie produktu, tym bardziej emocjonalnie podchodzimy do rekomendacji. Chętnie dzielimy się ze znajomymi opinią na temat droższych oraz bardziej potrzebnych dla nas produktów, a takoż usług. Ta zasada dotyczy szczególnie usług prawniczych oraz samochodów – wynika z badań dr Jolanty Tkaczyk z Katedry Marketingu Akademii Leona Koźmińskiego.

Dr Jolanta Tkaczyk zajmuje się  badaniem komunikacji nieformalnej. Szuka odpowiedzi na pytania, co skłania do decyzji zakupowej i wpływa na opinie o produktach oraz usługach. We wrześniu 2014 roku dr Jolanta Tkaczyk przepytała 1000 konsumentów w wieku od 15 do 50 lat, czy zdarzyło im się zarekomendować lub odradzić  komuś usługę lub towar. Osoby badane wybierały z listy produkt lub usługę, kupno których było dla nich najbardziej ważne.

Jak wynika z badań - 84 proc. ankietowanych zadeklarowało, że poleciło komuś produkt lub usługę, a 46 proc., że zdarzyło im się kogoś zniechęcać do zakupu.

Pozytywne lub negatywne opinie pochodzą z poziomu zaangażowania w kupno produktu. Dr Tkaczyk wyjaśnia to: „ Poprzez zaangażowanie w zakup rozumiemy to, jak ważny jest on dla nas, jakie ma znaczenie dla naszego życia, zdrowia, rodziny.”

Decydującym czynnikiem  o zaangażowanie w zakup i polecanie sobie produktu  jest wiek.

- Im młodsi konsumenci, tym bardziej angażują się w zakup komórki. Nowy sprzęt jest dla nich bardzo ważny, jego zakup wiąże się z dużym wydatkiem. Dla osoby dojrzałej kupno telefonu nie jest aż tak istotną sprawą. A co za tym idzie, młodsi konsumenci chętniej niż starsi polecają sobie potem konkretne modele smartfonów – tłumaczy dr Jolanta Tkaczyk.

Dla ponad 60 proc. Polaków rekomendacje są najbardziej wiarygodnym źródłem informacji. Rekomendacje dotyczą głównie hoteli, restauracji, filmów, usług medycznych, a takoż prawniczych.

Kategorie: Poradnik
Tagi: zakupy, rekomendacja, zaangażowanie

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie