Blog - Najnowsze informacje o promocjach


29.01
2016
1209

Do 2017 roku Nestlé zamierza zmniejszyć ilość wykorzystywanych opakowań aż o 100 000 ton

Do 2017 roku Nestlé zamierza zmniejszyć ilość wykorzystywanych opakowań aż o 100 000 ton

Wyjątkowe badania zrealizowała niedawno firma Nestlé w swoim szwajcarskim laboratorium. Naukowcy z Nestlé Research Center w Lozannie poddali analizie siedemset tabliczek czekolady, testując je pod względem wpływu wilgoci, tlenu oraz światła. Nikt wcześniej nie sprawdzał na taką skale, jak mocno te czynniki działają na artykuły w czasie wyznaczonego im terminu przydatności do spożycia.

Deficyt dokładnych danych sprawia, że producenci wykorzystują opakowania, gwarantujące maksymalną ochronę dla artykułów spożywczych.  Im większą ochronne daje opakowanie, tym bardziej złożoną ma strukturę i tym trudniej poddaje się ono biodegradacji.  Im precyzyjnie uda się scharakteryzować odporność produktu na wilgoć, tlen, światło, tym lepiej da się dopasować do niego właściwe opakowanie, które pozwoli zachować  jakość oraz świeżość artykułu.

Pracownicy laboratorium Nestlé umieścili obok siebie w szczelnie zamkniętym pomieszczeniu siedemset czekoladek. Przed tym rozdzielone je na grupy i zapakowano w przezroczyste opakowania o różnych właściwościach np. z wysoką lub niższą barierą tlenową. Podłączono tabliczki do specjalnych czujników i wystawiono na działanie światła przez 24 h. Co 30 dni czekoladki są testowano prze zespól ekspertów, którzy stwierdzają czy nie utraciły one na właściwościach smakowych lub jakości. Ustalenia naukowców powinny umożliwić Nestlé obliczenie, ile tlenu i w jakim czasie zacznie wpływać na właściwości produktu, biorąc pod uwagę rodzaj opakowania.

Badanie umożliwi dobranie właściwego opakowania oraz daty ważności artykułów. Pozwoli to zmniejszyć ilość wykorzystywanych opakowań aż o 100 000 ton przy równoczesnym zagwarantowaniu bezpieczeństwa i jakości produktów.

Kategorie: Poradnik
Tagi: nestle, opakowania

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce
Polecamy
20.09
2018
1209

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce

Sieć sklepów Biedronka regularnie zaskakuje swoich klientów ciekawymi okazjami. I tak stało się tym razem... W "zielonej" gazetce obowiązującej od 19.09 do 30.09.2018 roku możemy znaleźć niezwykle ciekawe promocje które znacznie ułatwią nam codzienne życie. Na jakie "Okazje Tygodnia" możemy liczyć?

Czytaj więcej »
Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!
Poradnik
05.09
2018
1209

Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!

Początek września to czas kiedy w sklepach pojawiają się promocje back to school. To idealny moment by dokupić za stosunkowo niewielkie pieniądze wszystkie niezbędne artykuły szkolne, ale i nie tylko...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie