Blog - Najnowsze informacje o promocjach


29.01
2016
1209

Do 2017 roku Nestlé zamierza zmniejszyć ilość wykorzystywanych opakowań aż o 100 000 ton

Do 2017 roku Nestlé zamierza zmniejszyć ilość wykorzystywanych opakowań aż o 100 000 ton

Wyjątkowe badania zrealizowała niedawno firma Nestlé w swoim szwajcarskim laboratorium. Naukowcy z Nestlé Research Center w Lozannie poddali analizie siedemset tabliczek czekolady, testując je pod względem wpływu wilgoci, tlenu oraz światła. Nikt wcześniej nie sprawdzał na taką skale, jak mocno te czynniki działają na artykuły w czasie wyznaczonego im terminu przydatności do spożycia.

Deficyt dokładnych danych sprawia, że producenci wykorzystują opakowania, gwarantujące maksymalną ochronę dla artykułów spożywczych.  Im większą ochronne daje opakowanie, tym bardziej złożoną ma strukturę i tym trudniej poddaje się ono biodegradacji.  Im precyzyjnie uda się scharakteryzować odporność produktu na wilgoć, tlen, światło, tym lepiej da się dopasować do niego właściwe opakowanie, które pozwoli zachować  jakość oraz świeżość artykułu.

Pracownicy laboratorium Nestlé umieścili obok siebie w szczelnie zamkniętym pomieszczeniu siedemset czekoladek. Przed tym rozdzielone je na grupy i zapakowano w przezroczyste opakowania o różnych właściwościach np. z wysoką lub niższą barierą tlenową. Podłączono tabliczki do specjalnych czujników i wystawiono na działanie światła przez 24 h. Co 30 dni czekoladki są testowano prze zespól ekspertów, którzy stwierdzają czy nie utraciły one na właściwościach smakowych lub jakości. Ustalenia naukowców powinny umożliwić Nestlé obliczenie, ile tlenu i w jakim czasie zacznie wpływać na właściwości produktu, biorąc pod uwagę rodzaj opakowania.

Badanie umożliwi dobranie właściwego opakowania oraz daty ważności artykułów. Pozwoli to zmniejszyć ilość wykorzystywanych opakowań aż o 100 000 ton przy równoczesnym zagwarantowaniu bezpieczeństwa i jakości produktów.

Kategorie: Poradnik
Tagi: nestle, opakowania

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie