Blog - Najnowsze informacje o promocjach


29.01
2016
1209

Do 2017 roku Nestlé zamierza zmniejszyć ilość wykorzystywanych opakowań aż o 100 000 ton

Do 2017 roku Nestlé zamierza zmniejszyć ilość wykorzystywanych opakowań aż o 100 000 ton

Wyjątkowe badania zrealizowała niedawno firma Nestlé w swoim szwajcarskim laboratorium. Naukowcy z Nestlé Research Center w Lozannie poddali analizie siedemset tabliczek czekolady, testując je pod względem wpływu wilgoci, tlenu oraz światła. Nikt wcześniej nie sprawdzał na taką skale, jak mocno te czynniki działają na artykuły w czasie wyznaczonego im terminu przydatności do spożycia.

Deficyt dokładnych danych sprawia, że producenci wykorzystują opakowania, gwarantujące maksymalną ochronę dla artykułów spożywczych.  Im większą ochronne daje opakowanie, tym bardziej złożoną ma strukturę i tym trudniej poddaje się ono biodegradacji.  Im precyzyjnie uda się scharakteryzować odporność produktu na wilgoć, tlen, światło, tym lepiej da się dopasować do niego właściwe opakowanie, które pozwoli zachować  jakość oraz świeżość artykułu.

Pracownicy laboratorium Nestlé umieścili obok siebie w szczelnie zamkniętym pomieszczeniu siedemset czekoladek. Przed tym rozdzielone je na grupy i zapakowano w przezroczyste opakowania o różnych właściwościach np. z wysoką lub niższą barierą tlenową. Podłączono tabliczki do specjalnych czujników i wystawiono na działanie światła przez 24 h. Co 30 dni czekoladki są testowano prze zespól ekspertów, którzy stwierdzają czy nie utraciły one na właściwościach smakowych lub jakości. Ustalenia naukowców powinny umożliwić Nestlé obliczenie, ile tlenu i w jakim czasie zacznie wpływać na właściwości produktu, biorąc pod uwagę rodzaj opakowania.

Badanie umożliwi dobranie właściwego opakowania oraz daty ważności artykułów. Pozwoli to zmniejszyć ilość wykorzystywanych opakowań aż o 100 000 ton przy równoczesnym zagwarantowaniu bezpieczeństwa i jakości produktów.

Kategorie: Poradnik
Tagi: nestle, opakowania

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie