Blog - Najnowsze informacje o promocjach


21.01
2016
1209

Koniec niedzielnych zakupów?

Koniec niedzielnych zakupów?

Chyba każdy z nas, chociaż raz, zapomniał zrobić zakupy w tygodniu i pomyślał sobie ze spokojem, że sklepy też otwarte są w niedzielę. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że kiedy tylko chcemy, wyszukujemy otwarty sklep i z niego korzystamy.

W Polsce blisko milion osób pracuje w branży handlowej. Na dzień dzisiejszy ograniczenie handlu dotyczy zaledwie trzynastu świąt państwowych i religijnych. Dla przykładu w Austrii ograniczenie to obejmuje wszystkie niedziele w roku; w Hiszpanii czy Portugalii z pracy w niedziele rezygnują większe placówki. Zagraniczni przedsiębiorcy są zdecydowanie przeciwni wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę. Krajowi zaś twierdzą, że najchętniej utrzymaliby aktualny stan.  Wszyscy są zgodni, że w niedzielę zakupy robi się w większych supermarketach czy centrach handlowych. Mniejsi przedsiębiorcy wynajmujący lokal w centrum handlowym twierdzą, że ów zakaz obniżyłby znacząco ich przychód, ponieważ w niedzielę obiekty te pękają w szwach. Grzegorz Łaptaś, dyrektor w dziale doradztwa PwC zwraca uwagę na reakcję klientów. Czy będą zadowoleni, że w dniu wolnym od pracy nie mają możliwości zrobienia zakupów, na które nie znaleźli czasu w tygodniu?

Do pani premier skierowana została propozycja wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę.  - Polskie firmy są zdecydowanie za, przygotowujemy projekt- mówi w  rozmowie z "Rzeczpospolitą" Alfred Bujara, szef handlowej "Solidarności".

Ciężko podjąć decyzję w sprawie sytuacji, która jeszcze nie zaistniała i nie mamy z nią doświadczenia. Zanim jednak powyższa ustawa wejdzie w życie minie wiele negocjacji i dyskusji, czy jest ona w stanie coś realnie zmienić.

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie