Blog - Najnowsze informacje o promocjach


14.01
2016
1209

Co przyniesie rok 2016 w nowościach napojowych?

Co przyniesie rok 2016 w nowościach napojowych?

Rosnąca świadomość zdrowotna konsumentów wymusza na producentach większą dbałość o walory zdrowotne, nie smakowe. Potrzeba dotyczy napojów bezalkoholowych, których dotychczasowy skład pozostawiał wiele do życzenia.

Wszechobecnie promowany zdrowy styl życia, który dotyczy zarówno diety jak i ćwiczeń fizycznych przyczynił się do zmiany profilu konsumentów. Ci zainteresowani są już nie tylko dobrym smakiem płynu, ale przede wszystkim składem i funkcjonalnością.

Coraz więcej producentów stawia na naturalne dodatki – zioła, sok z brzozy, trawę cytrynową, aloes, sok z winogron i inne. Eksperci przewidują, że zwiększy się zainteresowanie herbatami mrożonymi i właśnie w tym sektorze pojawi się najwięcej funkcjonalnych zmian. Na rynku Niemieckim dużą popularnością cieszy się Eistee firmy Alnatura. Jest to herbata mrożona o smaku trawy cytrynowej, wzbogacona o sok ze stewii i z winogron.

Badania pokazują, że to głównie kobiety napędzają popularność zmian na rynku napojów – są bardziej niż mężczyźni nastawione na zdrowy tryb życia i zwracają większą uwagę na skład kupowanych towarów.

Na razie przekształcenia funkcjonalne płynów, nie są zbyt popularne, jednak widać wzrastającą ciekawość tym tematem, głównie na rynku czeskim, estońskim, niemieckim i austriackim. Głownie większe firmy nie wykazują chęci zmian w składnikach – to małe firmy i lokalni producenci kierują tematem napojowych rewolucji.

Kategorie: Poradnik
Tagi: napoje, nowości

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie