Blog - Najnowsze informacje o promocjach


14.01
2016
1209

Co przyniesie rok 2016 w nowościach napojowych?

Co przyniesie rok 2016 w nowościach napojowych?

Rosnąca świadomość zdrowotna konsumentów wymusza na producentach większą dbałość o walory zdrowotne, nie smakowe. Potrzeba dotyczy napojów bezalkoholowych, których dotychczasowy skład pozostawiał wiele do życzenia.

Wszechobecnie promowany zdrowy styl życia, który dotyczy zarówno diety jak i ćwiczeń fizycznych przyczynił się do zmiany profilu konsumentów. Ci zainteresowani są już nie tylko dobrym smakiem płynu, ale przede wszystkim składem i funkcjonalnością.

Coraz więcej producentów stawia na naturalne dodatki – zioła, sok z brzozy, trawę cytrynową, aloes, sok z winogron i inne. Eksperci przewidują, że zwiększy się zainteresowanie herbatami mrożonymi i właśnie w tym sektorze pojawi się najwięcej funkcjonalnych zmian. Na rynku Niemieckim dużą popularnością cieszy się Eistee firmy Alnatura. Jest to herbata mrożona o smaku trawy cytrynowej, wzbogacona o sok ze stewii i z winogron.

Badania pokazują, że to głównie kobiety napędzają popularność zmian na rynku napojów – są bardziej niż mężczyźni nastawione na zdrowy tryb życia i zwracają większą uwagę na skład kupowanych towarów.

Na razie przekształcenia funkcjonalne płynów, nie są zbyt popularne, jednak widać wzrastającą ciekawość tym tematem, głównie na rynku czeskim, estońskim, niemieckim i austriackim. Głownie większe firmy nie wykazują chęci zmian w składnikach – to małe firmy i lokalni producenci kierują tematem napojowych rewolucji.

Kategorie: Poradnik
Tagi: napoje, nowości

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Kolorówka tańsza o 55% - Czy niedługo pojawi się znana promocja w Rossmannie?
Polecamy
01.10
2018
1209

Kolorówka tańsza o 55% - Czy niedługo pojawi się znana promocja w Rossmannie?

Już niebawem wszystkie kobiety dbające o piękny i niepowtarzalny wygląd będą mogły zakupić ulubione kosmetyki w niebywale niskiej cenie. Otóż sieć sklepów Rossmann, po raz kolejny szykuje się do kultowej promocji kosmetyków.

Czytaj więcej »
W głowie Julii tkwi śmiertelny guz. Uratujmy jej życie!
Polecamy
28.09
2018
1209

W głowie Julii tkwi śmiertelny guz. Uratujmy jej życie!

Julia ma zdiagnozowany złośliwy nowotwór, trwa walka o jej życie...

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie