Blog - Najnowsze informacje o promocjach


24.09
2015
1209

Lidl eksperymentuje z muzyką w sklepie

Lidl eksperymentuje z muzyką w sklepie

Nieustannie jesteśmy poddawani sztuczkom sprzedawców. Wielkie reklamy, znane gwiazdy i zapachy zza drzwi to tylko kilka z trików, jakimi posługują się sieci handlowe, aby zachęcić nas do większych zakupów. Najbardziej znanym manewrem jest przekładanie towarów z początku sklepu do końca i odwrotnie. Wszystko to ma prowadzić do napełniania naszych wózków i koszyków, czyli zapłaceniu większego rachunku. Równie ważna okazuje się jednak... muzyka.

I tak oto, kiedy już dawno przyzwyczailiśmy się do świątecznych piosenek m.in. Shakin’a Stevens’a i Mariah Carey, tak przez inne miesiące w sklepach panuje raczej cisza. Tę zasadę postanawia złamać sieć sklepów Lidl i kojące piosenki puszczać nam przez cały rok. Muzyka, jak wiadomo, ma zachęcić nas do powolniejszych zakupów, czyli spędzania dłuższego czasu w sklepie. Towarzyszące nam przyjemne dźwięki pozytywnie wpływają na nasz nastrój i samopoczucie, co powoduje chęć wrócenia do supermarketu. – twierdzi Iwona Kliś, marketing executive w Branch Brothers. 

Sklepy Lidl znamy z reklam z Karolem Okrasą i Dorotą Wellman (dawniej Pascal Brodnicki). Znane twarze uczą nas gotować i swoje przepisy zamieszczają na stronie internetowej sklepu. W każdym tygodniu mamy również promocje i wielkie oferty, które dostępne są w każdy poniedziałek, czwartek i sobotę. 

Kilka sklepów już zostało poddane eksperymentowi i klienci mogą kupować produkty w rytm kojącej muzyki. Jeśli badanie wyjdzie pozytywnie mamy nadzieję, że Lidl nie będzie puszczał nam tej samej muzyki codziennie. Ta sama płyta odtwarzana bez pauzy może nie tyko negatywnie wpłynąć na klientów, ale również na pracowników. Nikt nie chciałby słuchać tych samych utworów przez osiem godzin swojej pracy dzień w dzień.

Lidl działa na rynku już od ponad 40 lat. Główna siedziba znajduje się u naszych zachodnich sąsiadów w Neckarsulm (Niemcy). Sklep działa w 26 krajach europejskich. W Polsce sieć posiada ponad 500 obiektów. Wszystkie sklepy wyglądają tak samo i posiadają te same produkty i ceny.

Kategorie: Poradnik
Tagi: Lidl, muzyka

Obserwuj nas

Komentarze


comments powered byDisqus

Więcej wpisów z bloga

Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »
Dieta bez węglowodanowa – na czym polega ?
Poradnik
16.02
2018
1209

Dieta bez węglowodanowa – na czym polega ?

Bądźmy szczerzy - całkowicie wyeliminować węglowodanów z diety się nie da. Jest to niewykonalne, niezdrowe i niemądre. Węglowodany są niezbędne w zdrowym jadłospisie, gdyż organizm uzyskuje z nich energię, a także błonnik pokarmowy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie