Blog - Najnowsze informacje o promocjach


24.09
2015
1209

Lidl eksperymentuje z muzyką w sklepie

Lidl eksperymentuje z muzyką w sklepie

Nieustannie jesteśmy poddawani sztuczkom sprzedawców. Wielkie reklamy, znane gwiazdy i zapachy zza drzwi to tylko kilka z trików, jakimi posługują się sieci handlowe, aby zachęcić nas do większych zakupów. Najbardziej znanym manewrem jest przekładanie towarów z początku sklepu do końca i odwrotnie. Wszystko to ma prowadzić do napełniania naszych wózków i koszyków, czyli zapłaceniu większego rachunku. Równie ważna okazuje się jednak... muzyka.

I tak oto, kiedy już dawno przyzwyczailiśmy się do świątecznych piosenek m.in. Shakin’a Stevens’a i Mariah Carey, tak przez inne miesiące w sklepach panuje raczej cisza. Tę zasadę postanawia złamać sieć sklepów Lidl i kojące piosenki puszczać nam przez cały rok. Muzyka, jak wiadomo, ma zachęcić nas do powolniejszych zakupów, czyli spędzania dłuższego czasu w sklepie. Towarzyszące nam przyjemne dźwięki pozytywnie wpływają na nasz nastrój i samopoczucie, co powoduje chęć wrócenia do supermarketu. – twierdzi Iwona Kliś, marketing executive w Branch Brothers. 

Sklepy Lidl znamy z reklam z Karolem Okrasą i Dorotą Wellman (dawniej Pascal Brodnicki). Znane twarze uczą nas gotować i swoje przepisy zamieszczają na stronie internetowej sklepu. W każdym tygodniu mamy również promocje i wielkie oferty, które dostępne są w każdy poniedziałek, czwartek i sobotę. 

Kilka sklepów już zostało poddane eksperymentowi i klienci mogą kupować produkty w rytm kojącej muzyki. Jeśli badanie wyjdzie pozytywnie mamy nadzieję, że Lidl nie będzie puszczał nam tej samej muzyki codziennie. Ta sama płyta odtwarzana bez pauzy może nie tyko negatywnie wpłynąć na klientów, ale również na pracowników. Nikt nie chciałby słuchać tych samych utworów przez osiem godzin swojej pracy dzień w dzień.

Lidl działa na rynku już od ponad 40 lat. Główna siedziba znajduje się u naszych zachodnich sąsiadów w Neckarsulm (Niemcy). Sklep działa w 26 krajach europejskich. W Polsce sieć posiada ponad 500 obiektów. Wszystkie sklepy wyglądają tak samo i posiadają te same produkty i ceny.

Kategorie: Poradnik
Tagi: Lidl, muzyka

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie