Blog - Najnowsze informacje o promocjach


11.09
2015
1209

Dynamiczne zarządzanie cenami

Dynamiczne zarządzanie cenami

Założeniem dynamicznego zarządzania cenami jest dopasowanie ceny produktu do zmieniających się warunków rynkowych – popytu, podarzy, presji konkurencyjnej oraz – co może być zaskoczeniem – pogody. Jeszcze do niedawna była to praktyka stosowana wyłącznie przez linie lotnicze, branżę turystyczna, czy sportową. Obecnie, taki trend można zauważyć również wśród prowadzących sieci handlowe. Wszystko to za sprawą nowych możliwości analizowania większej ilości danych. Pozwala to na bardziej precyzyjne dostosowanie cen. Jak podkreślają specjaliści, w obecnych warunkach zmiany cen mogą być przeprowadzane nawet z minuty na minutę.

Szczególnie sieci umożliwiające zakup przez Internet stale monitorują ceny konkretnych produktów na konkurencyjnych platformach handlowych. Po czym, biorąc pod uwagę jeszcze inne zmienne, takie jak ruch na swojej stronie internetowej, dostosowują ceny własnych produktów tak, by były najbardziej konkurencyjne w godzinach, kiedy portal odwiedza najwięcej użytkowników. Stąd, najbardziej opłacalny może być zakup telewizora na stronie internetowej X, w godzinach między 18:00 a 20:00, podczas gdy w innych godzinach jego cena w tym samym portalu będzie wyższa.

Dostosowanie oferty pod względem aktualnej pogody może być najbardziej opłacalne w branży turystycznej. Jako przykład posłuży tu pomysł właściciela alpejskiej kolejki, który ustanowił cenę biletu podczas słonecznego dnia na 20 EUR oraz 17EUR kiedy pogoda nie sprzyja górskim wycieczkom. Dzięki temu prostemu zabiegowi, jego kolejka była oblegana przez turystów także podczas złej aury.

Na polskim rynku dynamiczne zarządzanie cenami nie jest jeszcze w pełni poznane i wykorzystywane. Warto zwrócić jednak uwagę na ogromne możliwości jakie ten mechanizm ze sobą niesie. Z powodzeniem może pozytywnie wpłynąć na zyski firm, niezależnie od branży. Praktyczne wykorzystanie dynamicznego zarządzania cenami to również szansa na wzrost sprzedaży i konkurencyjności przedsiębiorstwa

Kategorie: Poradnik
Tagi: ceny, zakupy

Obserwuj nas

Komentarze


comments powered byDisqus

Więcej wpisów z bloga

Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »
Dieta bez węglowodanowa – na czym polega ?
Poradnik
16.02
2018
1209

Dieta bez węglowodanowa – na czym polega ?

Bądźmy szczerzy - całkowicie wyeliminować węglowodanów z diety się nie da. Jest to niewykonalne, niezdrowe i niemądre. Węglowodany są niezbędne w zdrowym jadłospisie, gdyż organizm uzyskuje z nich energię, a także błonnik pokarmowy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie