Blog - Najnowsze informacje o promocjach


10.09
2015
1209

Hipermarkety kompaktowe konceptem na trudne czasy

Hipermarkety kompaktowe konceptem na trudne czasy

Polski rynek handlowy podlega nieustającym i dynamicznym zmianom. Jakiś czas temu hipermarkety w Polsce przechodziły kryzys. Coraz więcej osób zaczęło korzystać z internetowej opcji robienia zakupów, a także woleli odwiedzać supermarkety, których powierzchnia jest mniejsza i łatwiej oraz szybciej można znaleźć interesujące nas produkty. W walce z kryzysem niektóre sieci handlowe postanowiły zaproponować klientom nowe, mniejsze i poprawione wydanie hipermarketów – hipermarkety kompaktowe.

Francuska sieć Auchan otworzyła niedawno na Ukrainie swój pierwszy hipermarket kompaktowy pod nazwą „Auchan City”. W związku z tym koncept "mniejszego" hipermarketu może trafić także na polski rynek. Hipermarket kompaktowy jest dużą szansą na rozwój w największych miastach. Dotychczas sieć Auchan przejęła ok. 50 sklepów Real. Od tego momentu planuje „wejść” do centrum dużych miast, otwierając swoje parki handlowe na ich obrzeżach.

Inną siecią w Polsce, która chce wprowadzić na rynek swoje sklepy kompaktowe, jest E.Leclerc. Ich powierzchnia będzie wynosić 3-5 tys. mkw. Prezes E.Leclerc Polska twierdzi, że to format, w którym są specjalistami i będą dostarczać swoim klientom najlepszy asortyment oraz usługi.

Sieć Carrefour również otwiera swoje hipermarkety kompaktowe. Planują uruchomić zupełnie nowe placówki, a także powiększyć niektóre działające już supermarkety.

Mniejsza powierzchnia, lepiej dobrany i bardziej atrakcyjny asortyment oraz wiele interesujących usług mogą przyciągnąć uwagę klientów i zachęcić ich do korzystania z ofert hipermarketów kompaktowych.

Kategorie: Poradnik
Tagi: Auchan, Carrefour, E.Leclerc

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie