Blog - Najnowsze informacje o promocjach


10.09
2015
1209

Hipermarkety kompaktowe konceptem na trudne czasy

Hipermarkety kompaktowe konceptem na trudne czasy

Polski rynek handlowy podlega nieustającym i dynamicznym zmianom. Jakiś czas temu hipermarkety w Polsce przechodziły kryzys. Coraz więcej osób zaczęło korzystać z internetowej opcji robienia zakupów, a także woleli odwiedzać supermarkety, których powierzchnia jest mniejsza i łatwiej oraz szybciej można znaleźć interesujące nas produkty. W walce z kryzysem niektóre sieci handlowe postanowiły zaproponować klientom nowe, mniejsze i poprawione wydanie hipermarketów – hipermarkety kompaktowe.

Francuska sieć Auchan otworzyła niedawno na Ukrainie swój pierwszy hipermarket kompaktowy pod nazwą „Auchan City”. W związku z tym koncept "mniejszego" hipermarketu może trafić także na polski rynek. Hipermarket kompaktowy jest dużą szansą na rozwój w największych miastach. Dotychczas sieć Auchan przejęła ok. 50 sklepów Real. Od tego momentu planuje „wejść” do centrum dużych miast, otwierając swoje parki handlowe na ich obrzeżach.

Inną siecią w Polsce, która chce wprowadzić na rynek swoje sklepy kompaktowe, jest E.Leclerc. Ich powierzchnia będzie wynosić 3-5 tys. mkw. Prezes E.Leclerc Polska twierdzi, że to format, w którym są specjalistami i będą dostarczać swoim klientom najlepszy asortyment oraz usługi.

Sieć Carrefour również otwiera swoje hipermarkety kompaktowe. Planują uruchomić zupełnie nowe placówki, a także powiększyć niektóre działające już supermarkety.

Mniejsza powierzchnia, lepiej dobrany i bardziej atrakcyjny asortyment oraz wiele interesujących usług mogą przyciągnąć uwagę klientów i zachęcić ich do korzystania z ofert hipermarketów kompaktowych.

Kategorie: Poradnik
Tagi: Auchan, Carrefour, E.Leclerc

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce
Polecamy
20.09
2018
1209

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce

Sieć sklepów Biedronka regularnie zaskakuje swoich klientów ciekawymi okazjami. I tak stało się tym razem... W "zielonej" gazetce obowiązującej od 19.09 do 30.09.2018 roku możemy znaleźć niezwykle ciekawe promocje które znacznie ułatwią nam codzienne życie. Na jakie "Okazje Tygodnia" możemy liczyć?

Czytaj więcej »
Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!
Poradnik
05.09
2018
1209

Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!

Początek września to czas kiedy w sklepach pojawiają się promocje back to school. To idealny moment by dokupić za stosunkowo niewielkie pieniądze wszystkie niezbędne artykuły szkolne, ale i nie tylko...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie